reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocnik

Dzisiaj pierwsze siku do nocnika, już nie obok ;D zrobiła totalnie świadomie, bo zaczęła na panele 2 krople i zatrzymała. Na nocnik i zrobiła. Mam nadzieję, że jakoś to już pójdzie :)
 
reklama
Nie. Chce przez cały dzień pozbyć się pampersa. Ona siada na narożniku, chodzi na łóżko się bawić. O to mi chodzi. Jej lozeczko zabezpiecze na noc, ale inne już nie...
Fakt zapomnialam juz o tym, my sofe w salobie zabezpieczylismy przez pierwzzy tydzien, ale i tak raz ja osikala [emoji2358][emoji2358]
Dzisiaj pierwsze siku do nocnika, już nie obok ;D zrobiła totalnie świadomie, bo zaczęła na panele 2 krople i zatrzymała. Na nocnik i zrobiła. Mam nadzieję, że jakoś to już pójdzie :)
Brawo! Fajnie, ze widac efekty [emoji4]
 
@liczba i jak wam idzie?
U nas małe zmiany. Jak biega po domu bez majtek to jest dobrze. Jak tylko założę jakakolwiek szmatkę na pupe to już wszystko się sypie
 
Napiszcie proszę jak u Was wyglądała ta przygoda. Nocnik czy nakładka na sedes ? Jak postepowalyscie. U nas siadała bardzo długo sama, nigdy nic tam nie zostawiła. Teraz jest nie i koniec. Nie zmuszam, nie pali mi się, ale chce wiedzieć na przyszłość i mieć coś w głowie.
U mnie od pół roku nocniki, chciałabym aby siadały córki na dużą toaletę, one bardzo chętnie, ale bardzo chętnie bawią się też spłuczką i moimi tamponami w szafie... także ten, WC na klucz, a nocniki w pokoju.
 
U mnie od pół roku nocniki, chciałabym aby siadały córki na dużą toaletę, one bardzo chętnie, ale bardzo chętnie bawią się też spłuczką i moimi tamponami w szafie... także ten, WC na klucz, a nocniki w pokoju.
Ja nie pozwalam grzebać w szafkach, od ubikacji odciagam i też wie, że nie może. Siada na ubikacje chętnie, ale nic nie robi tylko mówi siii sii.
Dzisiaj nie zrobiła znowu. Za to cały czas wspomina kupę na podłodze i pokazuje gdzie zrobiła. Pewnie to był dla niej szok hehe. Myślę, że gdybym ściągnęła pampersa na cały dzień to byłoby ok. Mówi siku, wtedy zaraz ściągam i sadzam, ale nic nie zrobi. No trudno, będę tak robić codziennie. Cieszę się, że raz zrobiła, bo już wie o czym rozmawiamy
 
reklama
Ja nie pozwalam grzebać w szafkach, od ubikacji odciagam i też wie, że nie może. Siada na ubikacje chętnie, ale nic nie robi tylko mówi siii sii.
Dzisiaj nie zrobiła znowu. Za to cały czas wspomina kupę na podłodze i pokazuje gdzie zrobiła. Pewnie to był dla niej szok hehe. Myślę, że gdybym ściągnęła pampersa na cały dzień to byłoby ok. Mówi siku, wtedy zaraz ściągam i sadzam, ale nic nie zrobi. No trudno, będę tak robić codziennie. Cieszę się, że raz zrobiła, bo już wie o czym rozmawiamy
Ja też nie pozwalam, ale co z tego :) One mają przewagę liczebną. Czekam aż przejdzie im grzebanie, bo wiedzą, że nie wolno, ale mają to gdzieś.
Być może za bardzo naciskasz na nierobienie w pieluszkę i dziecko się stresuje. Pozwól dziecku pochodzić bez pieluchy, po prostu. My mamy do wymiany wykładzinę, ale jak chcemy żeby robiły siku do nocnika to do nocnika, pieluchę używam tylko na spacer i na noc. Każde dziecko jest inne i sugerowanie się tym, jak to było u innych może tylko Ciebie zestresować bo niespełna dwulatek ma prawo jeszcze nosić pieluszkę. Moje córki same zaczęły sobie ściągać pieluszki i robić na nocnik.
 
Do góry