reklama

O której Wasze dzieci idą spać

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez mamzuzi, 12 Maj 2007.

1. mamzuzi

mamzuzi Zaciekawiona BB

O której powinno dziecko chodzić spać? Moja Zuzia usypia bardzo późno tak koło 23, i wstaje dosyć wcześnie bo koło7. Często się zastanawiam czy nie śpi za krótko. Dlatego chcę porównać doświadczenia innych mam. Może ktoś zna sposób żeby chodziła wcześniej spać?

2. sewa

sewa mamuśka ;-)

U nas o 20:00 idziemy do kąpieli, potem do łóżeczka i przed 21:00 moje dziecię już smacznie śpi:tak: Nie znam sposobu na położenie dziecka wcześniej spać. Mój syn od urodzenia tak był nauczony i teraz nie mamy problemu z wieczornym spaniem. Wstaje o 7-8 rano.
    Życzę powodzenia i informuj nas co wymyśliłaś aby to zmienić.

3. reklama
  4. martusia_78

martusia_78 Mama Wrzesien05Czerwiec09

Moja Sandra chodzi spac 20 - 20.30. Rano wstaje 7 - 8. Ma w dzien tylko jedna drzemke od 11 do 12.30.

Mamzuzi nie wiem jakie sposoby mogly by zadzialac. Moze sprobuj klasc ja poprostu wczesniej. Kolo 7 klacja zaraz potem kapiel i spac i tak kkilka dni pod rzad i moze sie przyzwyczai do takiego rytmu dnia. A jak sie rano obudzi za wczesnie to powiedz, ze jest jeszcze noc i wszyscy spia i ona tez jeszcze musi troszke spac. U mnie to dziala. Ale ja od zwsze tak kladlam moja spac.
    Zycze powodzenia.
    Daj znac czy sie zmienila pora snu u was.

5. mamzuzi

mamzuzi Zaciekawiona BB

Zuzia gotowa do snu jest już około godz 21, tzn. jest już wykąpana, ubrana w piżamkę,ale wstaje może ze sto razy.Do łóżka dostaje mleko,wypija i wstaje.Próbowałam już kłaść się koło niej, czytać bajki, gasić światło, udawać że śpię, ale to nie pomaga.Zuzia dostaje wtedy napadów złości, płacze i wydaje mi się że przez to jeszcze trudniej jej zasnąć.I żeby nie było wieczorem wojny po prostu czekam aż sama zaśnie w moim łóżku.Teraz kiedy to piszę Zuzia bawi się w najlepsze, właśnie buduje z klocków.Zuzia od początku nie lubiła spać,w dzień to nie śpi chyba od roku.Może ktoś zna super usypiacz???

6. alinka

alinka Fanka BB :)

mamzuzi a o ktorej twoja coreczka ma drzemke w dzien?
    moze poprostu za pozno wstaje i wieczorem nie jest jeszcze zmeczona.

7. martusia_78

martusia_78 Mama Wrzesien05Czerwiec09

alinka napisala mamzuzi, ze jej malutka nie spi w dzien juz od roku.

mamazuzi nie wiem co ci poradzic :-(
    Ciezka sprawa.
    A gdyby tak Zuzia bardzo sie wyszalala w dzien, biegala poznawala duzo nowsci. To moze bylaby bardzo zmeczona i zasnelaby wczesniej.
    No sama nie wiem.
    A moze na poczatek zacznij ja szykowac do snu wczesniej jakby tak zamiast o 21 to o 19.30 byla juz w pieleszach. Moze wtedy jej sie cos przestawi i pojdzie spac o wczesniejszej godzince.

8. mamaEmilki2005

mamaEmilki2005 Justyna,potrójna mama...

Nasza Emi kładzie się do snu ok 20-21 i śpi do ok 6-7. do tego jedna drzemka tak ok 12.30 - 15.

9. mamzuzi

mamzuzi Zaciekawiona BB

Zuzia jest bardzo żywym dzieckiem. Szaleje na dworze praktycznie cały dzień,mieszkamy w domku i mamy spory ogródek,więc ma dużo miejsca do zabawy.Spróbuje dziś przygotować ją do snu jeszcze wcześniej niż zwykle,może się uda.Dziękuje za rady:-):-):-).

10. reklama
  11. ch_aga

ch_aga Mama Misia, Żona Miśka

Muszek zasypia między 20 a 21, wstaje między 6 a 7 a drzemka dzienna około 12.00 trwa dwie do trzech godzin.
    Pozdrawiam

12. moniaa_

moniaa_ Mama 2004 i 2009

U nas jest stała godizna zasypiania 20:30. Czytam bajeczke i po 10minutach mała śpi. Wstaje o 8 rano.
    W dzień nie mamy już drzemek bo mała nie ma ochoty, ale czasem zdarza jej sie zdzemnąć na kanapie przez przypadek ale to jest baardzo rzadko.

Poleć forum