reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

O której Wasze dzieci idą spać

mamzuzi

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
10 Maj 2007
Postów
35
O której powinno dziecko chodzić spać? Moja Zuzia usypia bardzo późno tak koło 23, i wstaje dosyć wcześnie bo koło7. Często się zastanawiam czy nie śpi za krótko. Dlatego chcę porównać doświadczenia innych mam. Może ktoś zna sposób żeby chodziła wcześniej spać?
 
reklama
U nas o 20:00 idziemy do kąpieli, potem do łóżeczka i przed 21:00 moje dziecię już smacznie śpi:tak: Nie znam sposobu na położenie dziecka wcześniej spać. Mój syn od urodzenia tak był nauczony i teraz nie mamy problemu z wieczornym spaniem. Wstaje o 7-8 rano.
Życzę powodzenia i informuj nas co wymyśliłaś aby to zmienić.
 
Moja Sandra chodzi spac 20 - 20.30. Rano wstaje 7 - 8. Ma w dzien tylko jedna drzemke od 11 do 12.30.

Mamzuzi nie wiem jakie sposoby mogly by zadzialac. Moze sprobuj klasc ja poprostu wczesniej. Kolo 7 klacja zaraz potem kapiel i spac i tak kkilka dni pod rzad i moze sie przyzwyczai do takiego rytmu dnia. A jak sie rano obudzi za wczesnie to powiedz, ze jest jeszcze noc i wszyscy spia i ona tez jeszcze musi troszke spac. U mnie to dziala. Ale ja od zwsze tak kladlam moja spac.
Zycze powodzenia.
Daj znac czy sie zmienila pora snu u was.
 
Zuzia gotowa do snu jest już około godz 21, tzn. jest już wykąpana, ubrana w piżamkę,ale wstaje może ze sto razy.Do łóżka dostaje mleko,wypija i wstaje.Próbowałam już kłaść się koło niej, czytać bajki, gasić światło, udawać że śpię, ale to nie pomaga.Zuzia dostaje wtedy napadów złości, płacze i wydaje mi się że przez to jeszcze trudniej jej zasnąć.I żeby nie było wieczorem wojny po prostu czekam aż sama zaśnie w moim łóżku.Teraz kiedy to piszę Zuzia bawi się w najlepsze, właśnie buduje z klocków.Zuzia od początku nie lubiła spać,w dzień to nie śpi chyba od roku.Może ktoś zna super usypiacz???
 
mamzuzi a o ktorej twoja coreczka ma drzemke w dzien?
moze poprostu za pozno wstaje i wieczorem nie jest jeszcze zmeczona.
 
alinka napisala mamzuzi, ze jej malutka nie spi w dzien juz od roku.

mamazuzi nie wiem co ci poradzic :-(
Ciezka sprawa.
A gdyby tak Zuzia bardzo sie wyszalala w dzien, biegala poznawala duzo nowsci. To moze bylaby bardzo zmeczona i zasnelaby wczesniej.
No sama nie wiem.
A moze na poczatek zacznij ja szykowac do snu wczesniej jakby tak zamiast o 21 to o 19.30 byla juz w pieleszach. Moze wtedy jej sie cos przestawi i pojdzie spac o wczesniejszej godzince.
 
Zuzia jest bardzo żywym dzieckiem. Szaleje na dworze praktycznie cały dzień,mieszkamy w domku i mamy spory ogródek,więc ma dużo miejsca do zabawy.Spróbuje dziś przygotować ją do snu jeszcze wcześniej niż zwykle,może się uda.Dziękuje za rady:-):-):-).
 
Muszek zasypia między 20 a 21, wstaje między 6 a 7 a drzemka dzienna około 12.00 trwa dwie do trzech godzin.
Pozdrawiam
 
reklama
U nas jest stała godizna zasypiania 20:30. Czytam bajeczke i po 10minutach mała śpi. Wstaje o 8 rano.
W dzień nie mamy już drzemek bo mała nie ma ochoty, ale czasem zdarza jej sie zdzemnąć na kanapie przez przypadek ale to jest baardzo rzadko.
 
Do góry