reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

obawa przed drugą ciążą

Ja nawet nie myślałam o drugim dziecku, do momentu aż pewna starsza pani powiedziała mi wprost " Nie warto robić z dziecka sieroty!" Posłuchałam, przemyślałam i przyznałam rację. Ja mam rodzeństwo, mam do kogo zadzwonić gdy jest mi smutno, albo wesoło, gdy mam jakiś problem albo radość. Gdy moi rodzice odejdą ( nie czarujmy się, taka chwila nadejdzie tylko oby jak najpóźnie) nie będę sama. A moja córeczka nawet nie ma się z kim bawić, z kim pokłócić. Do kogo pojedzie na święta gdy będzie dorosła? Do kogo zadzwoni gdy będzie jej źle? I jak mnie zabraknie to pewnie już ze swoją rodziną, ale jednak zostanie sama jak palec. Dlatego po tych przemyśleniach postanowiłam mieć jeszcze jedno dziecko, chociaż nie wiedziałam kiedy. Teraz jestem w ciąży, choć nie planowanej. A pieniądze? Dziewczyny.... raz są a raz ich nie ma, a tak naprawdę jak potrzebne to zawsze się znajdą.
 
reklama
A pieniądze? Dziewczyny.... raz są a raz ich nie ma, a tak naprawdę jak potrzebne to zawsze się znajdą.
moze masz racje?
nasza Kornelia ma 1/2msc bardzo sie boje drugiej ciązy maz zaczyna cos przebąkiwać niby chialibysmy oboje tak za 2-2,5-3 latka ale mam watpliwości co do róznicy wieku a tyle sie naczytrałm o dwletniej rónicy ze to fajnie
boje sie bardzo
zaczynam powaznie mysleć........................
 
Ja chcę żeby mój synek miał rodzeństwo, ale nie chcę być drugi raz w ciąży,
i jak to pogodzić ??? :p ::)
 
COS W TYM JEST JA TEZ CHCIAŁABYM RODZEŃSTWA DLA KORNELII ALE KTOŚ MÓGŁBY ZA MNIE CHODIĆ W CIĄZY... RODZIĆ JUZ MOGE!!!! ;D
 
Witam! Ja tez mam obawy przed druga ciaza.Bardzo bym chciala miec drugie dziecko i naj lepiej chlopca ale dziewczynka kolejna tez bedzie niespodzianka BABY GORA Bedac pierwszy raz w ciazy nie wiedzialam co mnie czeka jaki bol zwiazany z porodem ile nerwow i obaw czy dziecko bedzie zdrowe i bedzie mialo wszystkie paluszki.....itd i teraz sie tego obawiam czy i tym razem bedzie ok a najgorzej boje sie cesarki choc poprzednio rodzilam naturalnie.Ale podjelam decyzje ze juz na wiosne przyszlego roku jak sie ida to chce miec drugiego bobaska i mam nadzieje ze wytrwam w tym do konca i nie wycofam sie ;) ::)
 
Ja to teraz boję się porodu naturalnego. Gdyby nie to, że miałam cc, byłoby mi wszystko jedno. A tak - będę się bać, że blizna mi się rozejdzie podczas porodu i nikt tego nie zauważy:-(
 
Nicol niema sie czego bac,może tez bedziesz mieć ciecie a zresztą jak by miała ci blizna rozejść podczas porodu to lekarze by wiedzieli o takiej możliwości ;-)
 
Dziewczyny a ja jestem bardzo szczęsliwa mamusia dwójki wspaniałaych dzieciaczków. Bardzo chcieliśmy z mężem mieć trójke dzieci, teraz mamy już dwoje i mi narazie wystarczy ale wcale nie mówię, że kiedyś nie postaramy sie o trzeciego potomka.
Dzieci sa cudowne. I udało nam sie, bo mamy parkę:tak: .
Starszy brat jest bardzo opiekuńczy i pomocny:tak: .
Polecam wszystkim i nie bójcie się ciązy ani porodu. Fakt, że przy drugim dziecku jest już świadomośc wszystkich przeżyć ciązowo-porodowych ale WARTO!!!

Powodzenia
 
reklama
witam. Ja zawsze marzyłam o trójce dzieci ale zbyt późno się zabraliśmy z mężem do roboty, potem były trudności, przez 1,5 roku się staraliśmy i od 8 miesięcy jesteśmy rodzicami rozbrykanego Szymonka. Szymuś tak daje się we znaki, najgorsze są noce, że narazie świadomie na drugie dziecko się nie piszę. Chociaż nie chcę żeby synek był jedynakiem, odczekamy 2-3 lata i znów zaczną się starania, mam tylko nadzieję, że za drugim razem jest łatwiej... W mądrych książkach piszą, że najlepiej druga ciąża od 1,5 roku do 5 lat po pierwszej ale z tego co czytałam wyżej wnioskuję, że nie ważne po jakim czasie grunt żeby drugie było. Zawsze raźniej z rodzeństwem, no i zostaje ktoś bliski gdy zabraknie rodziców..
 
Do góry