reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy i rady dla majowych mamuś

aga
Ale u Was ciekawostek ... hu hu :-)
To masełko ... i ten tłuszczyk... muszę sobie to zapamiętać :tak:
A zapytaj czy może być tłuszcz wytopiony z gęsi. Jak działa to trzeba by kupić jakieś gęsiowe mięcho i zrobić :-)

no ciekawostki to specjalnośc mojej Mam :-D
chociaż ten tłuszczyk jak przez mgłe przypominam sobie z "wlasnej skóry" .. Takze wierze, ze był on testowany i na mnie i na mojej siostrze. Ja jak byłam malutka bardzo czesto chorowalam na oskrzela i plucka, parę razy wylądowałam w szpitalu, az ktoś podpowiedział mamie sposob na ten tłuszczyk - do dzisiaj mam spokój z tymi choróbskami :happy:

Napewno zapytam sie mamy na jakiej zasadzie jest on "pozyskiwany" :tak:

A moja Niunia po masełku do teraz ladnie oddycha. Poza tym skropiłam jej poduszeczkę i pieluszke na której leży olejkiem Oil Olbas, więc ma dodatkowa inhalację :tak:
 
reklama
hej ja bym chciala sie dowiedziec czy wasze dzieciaczki pija herbatke ?bo moj niechce wcale niesmakuje mu.polozna powiedziala ze nie potrzebuje bo ma wszystko odemnie,ale nieraz trzeba gdzies wyskoczyc sie obudzi i moze maz dac mu herbatke az ja wroce.a co do zatkanego nosa to wiem od poloznej ze kropelke wlasnego mleka wpuscic do noska i tez przejdzie ,jeszcze nie probowalam ,bo narazie nie bylo problemu.
 
Filip pije herbatkę bo jest na gęstej mieszance:-(.Co prawda na początku podchodziła mu średnio(koperkowa i na dobre trawienie z Hippa) ale powoli się przekonuje.
Martalis jeśli karmisz piersią to faktycznie pierwsze kilka minut ssania zaspokaja pragnienie dzieciaczka.Później mleko jest bardziej treściwie i zaspokaja głód.
 
My dziś mieliśmy ciężką noc Kamilek obudził się o 1 i zasnął po 4 jestem padnięta
Mamamatysia Ty już dajesz gęste mleczko? Ile ma Twój maluszek?
 
hej
pepuszek u nas prawie zagojony a tu DZIS OTWIERAM PIELUCHE A TAM ZASUSZONA KREW
CO MOWICIE NA TO JECHAC DO LEKARZA?CO SIE STALO?CZY TO NORMALNE>?
 
mamstud podziwiam Cię, że po czymś takim w ogóle zdecydowałaś się na kolejne dziecko!! Szok... Polska służba zdrowia... :-(

krystyna_30 mojemu Filipowi też leciała krew z pępuszka i lekarka powiedziała, żeby nie panikować dopóki tej krwi jest mało...
 
Witam:-) Moj synek od tygodnia ma na policzkach bardzo brzydkie wypryski zakonczone bialym czubeczkiem.Mnie wydaje sie ze to tradzik niemowlecy,a jak bylam z synkeim u pediatry to powiedzial, ze to normalne u noworodków i ze samo zejdzie.Szkoda mi mojego maluszka, bo to bardzo go oszpeca.Wiecie co moze na to pomóc???Spotkalyscie sie z takim przypadkiem???
 
K.M u nas ten sam problem! Filip ma kilka takich krostek i też usłyszałam, że to normalne. Nic na to nie stosuję, bo nie mam zielonego pojęcia jak się tego pozbyć, a nie chcę małemu zaszkodzić. Jeszcze nie daj Boże, przez moje zabiegi zostaną mu jakieś blizny
 
reklama
krystyna
Nic się nie przejmuj tą krwią.
Kiedy my byliśmy u neonatologa i pokazywała jak przemywać pępek, to po powrocie do domu był on jednym wielkim skrzepem krwi.
I potem już praktycznie do odpadnięcia podkrwawiał, o czym pani doktor uprzedziła-"może podkrwawiać, nic z tym nie robić, nie panikować" :tak:

K.M.
U nas też się pojawiały takie krostki, przy przemyciu czymś albo kiedy mała płakała (wysiłek) dookoła wychodziło takie zaczerwienienie.
Poznikały same.
Poszukaj sobie zdjęć trądziku niemowlęcego w necie i porównaj. Ja podsuwam Ci parę linków

Trądzik niemowlaka - Porady ekspertów - - Onet.pl Dziecko
Trądzik niemowlęcy – Wikipedia, wolna encyklopedia
trądzik niemowlęcy - Wyszukiwarka Grafiki Google
 
Do góry