reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

objawy i boleści-ku pocieszeniu

ja z kolei mam inny problem nadwyrezylam sie przy praniu i macica mi zaczela uciskac na nerw kulszowy,ledwo staje na lewej nodze:( ani schylic sie ani wstawac,ciagle boli:( podobno ma sie to poprawic jak macica sie podniesie ale kiedy to bedzie:(
 
reklama
ja mam na opryszczke Vratizolin- tani i pomaga; ale wszystkie masci sie stosuje przy pierwszych objawach; teraz to juz pozno...ale zlagodzi swedzenie

Rudka wspolczuje...
 
to pewnie opryszczka,ja ją przeszlam okolo 8go tygodnia:/ zastosuj zowirax chyba tylko to pomaga,jest jeszcze tanszy askowir ale slabiej u mnie dzialal

...no i teraz mam watpliwosci...bo wszedzie gdzie wpisuje zovirax wyskakuje mi przeciwskazanie w przypadku ciazy, ze moze powodowac wady wzroku lub sluchu! na forum w ktorym zadaje sie pytania specjalistom lekarze mowia ze niby nie powinno sie ale miejscowe dzialanie nie zaszkodzi...:baffled: sama juz nie wiem, narazie smaruje mascia cynkowa i oczyszczam tonikiem na spirytusie, ale paprze sie strasznie :-(!!!
 
I może rzeczywiście miejscowo nie zaszkodzi? Tak mi lekarka powiedziała w przypadku płynu na odciski, że nie ma szans, żeby taka mała ilosć stosowana miejscowo zrobiła coś dziecku, ale moze dla pewności po prostu spytaj lekarza? Przy okazji pytanie zdrowotne: czy któraś z Was wycinała odciski?Jak to wygląda, bardzo inwazyjne jest? Zrobiło mi się paskudztwo na palcu stopy, chodzić już prawie nie mogę, środki apteczne nie pomogły, coś z tym zrobić muszę, bo o ile ciąża mnei na razie nie unieruchomiła, to odcisk ma spore szanse, ale boję się, że to jakiś strasznie krwawy i bolecny zabieg i dziecko zestresuję :(
 
Ja miałam opryszczke na ustach bedac w 6 tyg. w szpitalu gdzies podczas kapieli pewnie mnie przewialo.Lekarz prosił by nie dotykać chorego miejsca i w zadnym wypadku nie wycierac buzi w recznik w ktory wycierasz cialo po kapieli, nie kazal niczym smarowac ( ja smarowałam czosnkiem) i kazał wziasc jedna tabletke witamin Prenatal wiecej tak przez tydzień i przeszło w koncu musi zniknac
 
nie wiem jak tez opisac te dolegliwosci. Bo one sa tak dziwne. Ze nie wiem. ....

mam takie dziwcze uczucie w gardle nie wiem jak go opisac, czy mi jest niedobrze czy co no nie wiem, i tez mnie tak sciska w przelyku.... :(
 
Dagkris, ja mam dla ciebie babciną poradę. Jest może ździebko nieestetyczna ale ponoć 100 % skuteczna. Posmaruj swędzące miejsce "miodkiem z (własnego) ucha". Problem z tą recepturą polega na tym, że gdy miodek by się przydał to zazwyczaj go nie ma, bo raczej w standardzie czyścimy uszy :-D. Zresztą na spierzchnięte usta też polecam w sytuacjach awaryjnych - tzn. takich gdy nie mamy pod ręką żadnej pomadki czy balsamu - przeciągnąć palcem po grzbiecie nosa (miejsce najbardziej natłuszczone) a potem na usteczka :-).
 
malaczarna ja proponuje melise na noc- moze to nerwy? i szklanke mleka cieplego jak mozesz; ogranic bodzce jakies ---filmy stresujace itp
 
reklama
Malaczarna a to "dziwne uczucie w gardle" to nie zgaga czasem? Ja też odczuwam podobne dolegliwości i też mi przy tym tak "dziwnie" i niedobrze. Zaczęłam przegryzać migdały i świetnie podziałały! Jest mi po nich milion razy lepiej i już teraz zawsze mam pare na podorędziu.
 
Do góry