reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odebrałam wynik histopatologiczny! Pomocy 😢

Witam was kochane. Moja beta z dziś 122 powolutku spada..
Czy któraś z Was miała styczność z badaniami genetycznymi ? Chodzi mi głównie o to aby sprawdzić wspólnie z mężem czy nic u nas nie koliduje a kompletnie się na tym nie znam. Jakie badania ? Jak się nazywają... nic.. ktoś coś ?
 
reklama
Witam was kochane. Moja beta z dziś 122 powolutku spada..
Czy któraś z Was miała styczność z badaniami genetycznymi ? Chodzi mi głównie o to aby sprawdzić wspólnie z mężem czy nic u nas nie koliduje a kompletnie się na tym nie znam. Jakie badania ? Jak się nazywają... nic.. ktoś coś ?
Na pewno kariotypy Twój i męża. Możesz zamówić pakiety na test dna. Są też takie,które sprawdzają czy nie masz mutacji.
 
Super, ze spada :)
My nie robilismy, bo przy zasnadzie wyszla triploidia, a jest to wada przypadkowa. Gdzies juz czytalam, ze genetyk jednej dziewczynie odradzal kariotypy po zasniadzie, bo to nie tego typu 'problem'. Ale zrobcie jesli bedziesz spokojniejsza, podobno na nfz tez mozna zrobic, spelniajac jakies warunki.
 
Witam was kochane. Moja beta z dziś 122 powolutku spada..
Czy któraś z Was miała styczność z badaniami genetycznymi ? Chodzi mi głównie o to aby sprawdzić wspólnie z mężem czy nic u nas nie koliduje a kompletnie się na tym nie znam. Jakie badania ? Jak się nazywają... nic.. ktoś coś ?
Można zbadać kariotypy. To dość drogie badanie. Robisz ty i partner. Najczęściej jednak wychodzą pozytywne, czyli prawidłowe.
 
Kompletnie się na tym nie znam, nigdy w to nie wnikalam. Nie wiem jak te badania się nazywają i które robić przy danym problemie. Dlatego tez właśnie pytam czy jest sens je robić, tak jak napisała @Nalsonik . Nawet powiem wam szczerze ze jak o tym czytam nie bardzo to kminie ...
mam namiar na Panią genetyk w Krakowie i zastanawiam się czy nie zadzwonić umówić się na wizytę na taka poradę genetyczna co by było warto zrobić.
jutro szpital dopiero bo tak mi przekładali zaproszenie.. wyniki są już dawno a ci dopiero teraz.. ciekawe czy to będzie tylko odebranie papierka czy coś więcej.
Dziękuje wam dziewczynki za odpowiedzi 🥰
 
Ehhh wiadomo, lepiej sie na tym nie znac... my czekalismy 6 tygodni na wynik badan genetycznych kosmowki z lyzeczkowania i w tym czasie stety niestety naczytalam sie sporo o badaniach... bylam pewna ze bede musiala je wszystkie robic. Spotkanie z Pania genetyk jest super pomyslem! my jsszcze robilismy fragmentacje dna nasienia.
 
Odebrałam wynik histopatologiczny !
ZAŚNIAD GRONIASTY CAŁKOWITY !
pomocy! Jedyne pytanie które nasuwa się w tej chwili. Czy kiedyś zostanę mama ? Czy komuś się udało.. proszę o wasze doświadczenia ☹🥺😢
Pod koniec lutego odebrałam wynik histopatologiczny, był taki sam jak Twój :( zaśniad groniasty calkowity. Była to moja pierwsza ciąża i od razu taka diagnoza. Mam 28 lat i bardzo chciałabym mieć już dziecko ale z tego co wiem od mojej Pani doktor dopiero rok po wyleczeniu (beta 0) możemy starać się ponownie. 15.02 miałam zabieg beta urosla do 200 tys. Aktualnie mam 0,98. Mam nadzieję, że jeszcze spadnie i będę mogła odliczać czas do kolejnej ciąży.
 
Pod koniec lutego odebrałam wynik histopatologiczny, był taki sam jak Twój :( zaśniad groniasty calkowity. Była to moja pierwsza ciąża i od razu taka diagnoza. Mam 28 lat i bardzo chciałabym mieć już dziecko ale z tego co wiem od mojej Pani doktor dopiero rok po wyleczeniu (beta 0) możemy starać się ponownie. 15.02 miałam zabieg beta urosla do 200 tys. Aktualnie mam 0,98. Mam nadzieję, że jeszcze spadnie i będę mogła odliczać czas do kolejnej ciąży.
Tez mam 28 lat :) tez pierwsza ciąża w dodatku wystarana 2 lata..
Moja Pani ginekolog mówi ze czekamy aż beta spadnie, narazie dajemy 3 miesiące na spadek do 0 i w sumie nie wiem co dalej ale liczę na to ze będę mogła szybciej się starać..
ginekolog który robił mi laparoskopię mówi tak samo jak twój ze rok lepiej nie działać..
sama nie wiem... pytałam o to czy może się to dziadostwo powtórzyć twierdzi ze marne szanse ale może..
Jest to starszy facet, mowil również ze w swojej pracy w całej karierze miał tylko kilka przypadków zaśniadu. Bardzo mało ale jego bardzo dobra znajoma miała zaśniad częściowy a teraz jest mama 3 urwisów...
ja dziś robiłam betę po 8 dniach od ostatniego pobierania
26.04 122,6
04.05. 23,3
W dniu operacji miałam ponad 60 tysięcy
A dziś mija równe 3 tygodnie od łyżeczkowania .. właśnie budziłam się po operacji

fajnie ze tu jesteś ❤️
 
Ehhh wiadomo, lepiej sie na tym nie znac... my czekalismy 6 tygodni na wynik badan genetycznych kosmowki z lyzeczkowania i w tym czasie stety niestety naczytalam sie sporo o badaniach... bylam pewna ze bede musiala je wszystkie robic. Spotkanie z Pania genetyk jest super pomyslem! my jsszcze robilismy fragmentacje dna nasienia.
My narazie czekamy jeszcze chwile z badaniami genetycznymi ..
mamy czas w sumie, chcemy odpocząć chwilkę od tych wszystkich badań.. szpitali i innych cudów ..
I trochę z kasą krucho a wiem ze kosztują podobno te badania dość sporo
także pójdziemy na poradę genetyczna ale jeszcze nie teraz
❤️
 
reklama
My narazie czekamy jeszcze chwile z badaniami genetycznymi ..
mamy czas w sumie, chcemy odpocząć chwilkę od tych wszystkich badań.. szpitali i innych cudów ..
I trochę z kasą krucho a wiem ze kosztują podobno te badania dość sporo
także pójdziemy na poradę genetyczna ale jeszcze nie teraz
❤️
Wiesz co, myślę że u Was nie ma potrzeby badań genetycznych :) my robiliśmy takie badanie kosmówki zarodka, bo to było 2 poronienie i jeszcze nie wiedzieliśmy, że to drugie było spowodowane zaśniadem. materiał był pobrany od razu przy łyżeczkowaniu, a niestety na wyniki histopato ze szpitala też trochę czekaliśmy.. no ale cóż :)
masz rację - teraz odpoczynek i regeneracja, przede wszystkim psychiczna :)
 
Do góry