reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Olsztyńskie mamy.

A co sądzisz o tej porze roku?
No trochę ryzykowna ta pora roku :-(Ale z drugiej strony jak się dzieciaczka ciepło ubierze i wysuszy włoski i czapę założy a potem szybciutko do samochodu to powinno być ok. A nawet jak nie samochodem to można odczekać te 30 minut i ziuuuu do domu. Albo zmówić się jakoś w 1 czy 2 samochody i razem pojechać pod warunkiem ze gdzieś niedaleko siebie mieszkamy :-)
 
reklama
Pewnie że będziemy okupować :-) tylko miejmy nadzieję że go zrobią...

stoi pod wielkim znakiem zapytania. Artykuł z Wyborczej. Plac zabaw dla dzieci nagle strasznie podrożał

Kochane tak sie wczytuje i widze że chodzcie na basen z maluszkami. Dośc głeboko sie nad tym zastanawiam. Dostałam namiary na Pływalnie Bąbelki. Jakie macie opinie o tej pływalni? o zajeciach ? podzielcie sie opiniami... z góry dziekuje.
Powiem szczerze mam mieszane uczucia chodzi o tę pore roku:-( boje się że przeziebie malucha oczywiście zdaje sobie sprawe że nie wyjde od razu z pływalni z Nel ale sam fakt czy to nie jest za zimno... sama nie wiem jestem w kropce:baffled: . Mąż mi odradza a ja chciałabym pobawic się z Maluchem w wodzie - zawsze to coś innego. Mysle tez nad wypadami do Małpiego Gaju. ale sama nie wiem czy roczne dziecko może tam chodzić... pozdrawiam

ja byłam z Antosiem w Mikołajkach. Antoś nie bał się wody , był zadowolony, nie zachorował. Na moim czerwcowym wątku sporo mam chodzi / chodziło ze swoimi dziećmi na basen i są zadowolone. Myslę, że pora roku nie gra tu roli. Nawet normalnie można się przyziębic w czerwcu! Wybierałam się na basen do Plusek ale tam ciągle brodzik był nieczynny. na nasz mały basen też można się wybrać indywidualnie, tylko czy będziemy wiedziały co robic z maluszkiem - zeby nauczyc go pływać. jedyne co to mozna chodzić, żeby go z wodą oswajać, żeby się nie bał.

Co do małpiego gaju. Roczne dziecko może iść jak najbardziej. U nas na Nagórkach jest figlolandia i jak idę z 7 letnim synem to zabieram też Antosia. Jest tam sporo bujaczek, zabawek na biegunach, stolików interaktywnych, więc spokojnie.

Witam wszystkie mamuśki :) Jestem z Olsztyna, mam na imie Natalia i mam 7 miesięcznego synka, można dołączyc do waszego grona ? :happy2:

Zapraszamy i witamy

Także ja póki co muszę wybrać się na basen i dowiedzieć się czy jest możliwość pływania z dzieckiem w małym basenie indywidualnie. Może wszystkie razem się wybierzemy na taki basen.
Madziara już była ze swoim prawie pół rocznym Antkiem , :-)
Liwia pewnie można pływać tylko ciekawe jak policzą normalnie jest 8 zł za pół godziny i jak policzą za dziecko czyli 16 to tez nie jest jakiś super tani bilet.

A Antoś pół roku za 4 dni!!
 
Ostatnia edycja:
Liwia pewnie można pływać tylko ciekawe jak policzą normalnie jest 8 zł za pół godziny i jak policzą za dziecko czyli 16 to tez nie jest jakiś super tani bilet.

A Antoś pół roku za 4 dni!!

No właśnie dlatego muszę się dowiedzieć :-) W poniedziałek jak będę na spacerze z Adasiem to zajdę na basen i się dowiem. A jak mi policzą 16zł to wtedy pójdę na duży basen bo podobno dziecko do 4r.ż ma bezpłatny basen( gdzieś to przeczytałam tylko nie pamiętam gdzie)

No a Antoś baaaaaaaaardzo duży chłop już:happy: jak pisałam poprzedniego posta i liczyłam ile on już ma to aż nie mogłam uwierzyć że to już 6 miesięcy :-)


A czy będziemy umiały je nauczyć pływać:confused: No pewnie :happy: Na poczatku to i tak jest na zasadzie zabawy oswajania się z wodą , a potem same dziecko załapie że trzeba ruszać rączkami i nogami :-) a poza tym podpytamy się dziewczyn które już chodzą co tam robią z maluszkami i już :-) Teraz nawet moja koleżanka się zapisała do Bąbelków ze swoją 9 miesięczna córką to się jej zapytam co się tam robi :happy: Damy radę :-)
Kucia może też przekonam koleżankę żeby pochodziła na ten basen z nami to będziesz miała dla swojej córki równolatka bo jej Szymek ma 1 rok i 3 miesiące :happy:

Dziewczyny , a jak tam prezenty mikołajkowe dla Maluszków:confused: Dzieci zadowolone:confused:
 
Wiecie co, a ja sie zastanawiam, czy z moją małą nie za wcześnie jest na basenik - 4m-ce. Wiecie jaka jest woda w naszych basenach, szczególnie dla dorosłych chociaż i ta dla dzieci nie jest odpowiednio oczyszczana....:-( a zaznaczam, że bardzo bym chciała już popluskać się ze swoim szkrabem :-) tylko czy nie lepiej poczekać do 6 m-cy??
 
Dziewczyny , a jak tam prezenty mikołajkowe dla Maluszków:confused: Dzieci zadowolone:confused:
Moi chłopcy wczoraj pojechali na noc do babci. Chciałam się w końcu wyspać. Rano mąż do nich pojechał i niedługo mają wrócić. Bo ja sprzątam porządnie kuchnię. Jak wrócą to zobaczymy co dostali u babci no i dopiero otworzą te prezenty co w domu. A dodatkowo Olek ma bilet na 18 do kina na bajkę Piorun.A Adaśko bawi sięnową zabawką.?
 
liwus jak masz możliwośc zadziałaj im nas wiecej tym lepiej;-);-);-) a co do ceny zobaczymy co powiedzą.

tosika ja mam koleżanke która z 3 miesieczną córeczka biegała na basen i chodzi do tej pory. Jej Hania znakomicie sie rozwija to ona przekonała mnie o pozytywnym wpływie działania wody na maluszka. Moja Nel ma napiecie mieśniowe wprawdzie niewielkie ale zawsze to napiecie. Woda znakomicie rozluźnia poza tym Laski chciałabym sie wybrac z mała nie tylko na spacer:rofl2: ale poszlaeć na basenik tez fajnie. Ja mieszkam na Popieluszki gdzie najbliżej jest Małpi Gaj ? Albo figolandia?
magdziara mówisz że na Nagórkach powiesz mi koło czego żebym trafiła;-) Kochana zazdroszcze spokoju w domu. Ja osatanio nie dosypiam. Budze się do małej dwa razy w nocy.

Neluszka dostała dzisiaj od Mikołajka płyte - ostatnio lubuje się w piosenkach. Czekaja nas jutro ostre TANY-TANY. Dodatkowo Mikołaj wyposazył ją w Miska i kamizelke:happy2: Och naszym dzieciom to dobrze.
Dobra uciekam czas powoli zrelaksowac sie wyrku.

A co u Was???? Jak minał dzionek?
 
Wiecie co, a ja sie zastanawiam, czy z moją małą nie za wcześnie jest na basenik - 4m-ce. Wiecie jaka jest woda w naszych basenach, szczególnie dla dorosłych chociaż i ta dla dzieci nie jest odpowiednio oczyszczana....:-( a zaznaczam, że bardzo bym chciała już popluskać się ze swoim szkrabem :-) tylko czy nie lepiej poczekać do 6 m-cy??

Tosika tak jak już pisałam to następny kurs piątkowy zaczyna się 9.01 albo w marcu no i czy w styczniu czy w marcu to już Twoja maleńka będzie miała 6 miesięcy:-)

A Adaśko bawi się nową zabawką.?

Dostał kulkę - grzechotkę i reniferka pluszaka no i był zadowolony ( prezenty są są umieszone na blogu : www.adamo.mlody.pl) . Od Babci mikołajkowej dostał łyżeczki do jedzonka :-) No i od Cioci i Wujka mikołajkowego niebieskie skarpetki z misiowymi grzechotkami:happy:


A co u Was???? Jak minał dzionek?

U nas dobrze. Adaś była z Tatą na spacerze a poza tym ze względu na pogodę byliśmy w domu :)
 
Ostatnia edycja:
magdziara mówisz że na Nagórkach powiesz mi koło czego żebym trafiła;-)

A co u Was???? Jak minał dzionek?

Fglolandia na Barcza za pocztą i bankiem PKO, w stronę dawnego kubu Red night, obecnie Avocado, salon zabaw na Dworcowej Małpi Gaj w stronę Tesco, Fiku - Miku na Jarotach na Wilczyńskiego.

Któraś może wybiera siędo Abecadła w środę:
Spotkania Klubu Kangura
kangur.jpg


Klub Kangura to inicjatywa mam zebranych w różnych miejscach w internecie. Celem Klubu jest szerzenie wiedzy o zaletach płynących z noszenia, o rodzajach chust i nosideł ergonomicznych, o sposobie ich użytkowania. Mamy z Klubów Kangura spotykają się raz w miesiącu.Od września 2008 spotkania Klubu Kangura odbywają się raz w miesiącu w Abecadle. Zapraszamy wszystkich chętnych.
Koordynator Klubu Kangura w Olsztynie: Majka tel. 693117717

Zapraszamy na kolejne spotkania Olsztyńskiego Klubu Kangura



10 grudnia 2008 (środa) godz. 10 00

Klub Kangura w Abecadle - 25.X.2008
 
Ostatnia edycja:
magdziara - nawet niewiedziałam że jest taki klub. Napewno pójdę :-)

liwus - też mamay takie skarpetki :-) biało niebieskie paseczki i na końcu grzechotka tylko u nas pisek :-D

kucia - figlolandia tańsza ma więcej zabawek. Chdziłam tam ze swoim siostrzeńcem :-)
 
reklama
Ja też bym się wybrała. Kiedyś w przychodni spotkałam dziewczynę, która miała maluszka w chuście i mówiła że w Klubie mam( też w abecadle) no właśnie nie wiem czy w klubie mam czy kangura można wypożyczyć chustę. Jeśli to prawda, to ja chętnie bym spróbowała ponosić Antosia .
To co dziewczyny wybieramy się????

czy któraś z Was nosi w chuście????

Polecam: http://www.babyradio.pl/pages/lista-przebojow-bobasa.php
 
Ostatnia edycja:
Do góry