reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Olsztyńskie mamy.

magdziara - ja noszę :-) nieczęsto ale noszę. Mam od niedawna wiązaną - i w tej lubi podróżować, i taką kółkową - tej Marceli nielubił. Może dlatego że był zadługi i mu się tam niezbyt wygodnie leżało. Więc ja napewno chętnie się wybiorę :-)
 
reklama
Ja do Klubu Kangura jak najbardziej się piszę :-) Przynajmniej jakieś atrakcje będą. A co do chusty to ja się zastanawiam czy teraz kiedy maluchy mają 5-6 miesięcy to się to opłaca.
Ponadto byłam na basenie. I jest taka możliwość wykupienia biletu na basen mały z dzieckiem jednak tylko na niedzielę w godzinach 11:30-:16:30. W inne dni nie można. A kosztuje to 8zł za 30 minut w tym rodzic z dzieckiem (do 7 roku życia).
Sprzedaż biletów na niedzielę rozpoczyna się w piątek. Pani powiedziała że nie ma problemu z kupnem biletów.
 
No to na basen mogę iść akurat nie w ten weekend bo mnie nie będzie. A do klubu kangura nie dam rady. Bo starszy chory , dostał dzisiaj antybiotyk i zakaz chodzenia do szkoły do końca tygodnia a sam pewnie nie będzie chciał w domu zostać. :-(
 
Ostatnia edycja:
liwus - ja też napoczątku pożyczyłam chustę, jak w środę będziesz w abecadle, to sprobujesz i wtedy się okaże czy lubi chustę, mei tai czy coś innego :-)
 
Szkoda Madzia że nie możesz iść na spotkanie kangurowe :-( No ja postaram się być. Chociaż ciągle mam mieszane uczucia czy teraz tzn. kiedy Adaś ma prawie 5 miesięcy opłaca mi się kupować taką chustę ( obstawiając że byłoby mu wygodnie)A na basen to zacznę chodzić od stycznia bo teraz w grudniu to urwanie głowy. Więc jak któraś z Was byłaby chętna na styczniowe chodzenia na basen to razem byłoby raźniej :-)

Dziewczyny szukam dobrego i najlepiej taniego okulistę dziecięcego, bo Adaś ma ciągle ropiejące oczko. A pani w rejestracji w szpitalu dziecięcym uświadomiła mnie dzisiaj że mam nikłe możliwości aby się dodzwonić. Już nie mówiąc o tym że rejestrują tylko i wyłącznie 22.12 a mają bardzo dużo chętnych. A Adaś musi mieć udrożniony kanalik łzowo-nosowy. Mam namiary na panią Ewę Sankowską tylko nie wiem jak ona się ceni.
Macie jakieś inne namiary?
 
Ostatnia edycja:
Dziękuję za miłe przyjęcie.
Widze,że sie do ABC wybieracie, czasami tam chodze na spotkania z mamami i dzieciaczkami, są w czwartki o 10 rano.Jest bardzo fajny klimat -dzieciaczki mają kontakt z rówieśnikami i my się mozemy wygadac hehe.
A mam takie pytanie. Co kupujecie na prezent na Boże Narodzenie maluchom ?
Ja bardzo chce kupic Szczeniaczka Uczniaczka ale nigdzie teraz nie moge znalesc w cenie ok 100 zł. Były promocje w marketach ale wtedy sie nie interesowałam a teraz już go nie ma :( tylko po 150-199zł w co nie których sklepach.
A wogóle to dziś zauważyłam że małemu się pierwszy ząbek wybija :)
 
A mam takie pytanie. Co kupujecie na prezent na Boże Narodzenie maluchom ?
Ja bardzo chce kupic Szczeniaczka Uczniaczka ale nigdzie teraz nie moge znalesc w cenie ok 100 zł. Były promocje w marketach ale wtedy sie nie interesowałam a teraz już go nie ma :( tylko po 150-199zł w co nie których sklepach.
A wogóle to dziś zauważyłam że małemu się pierwszy ząbek wybija :)

Ja kupiłam coś takiego : MUZYCZNE KRÓLESTWO DLA MALUCHA + GRATIS HiT ! (495408616) - Aukcje internetowe Allegro
a od mojej mamy poza ubrankami dostanie coś takiego Wesołe Zwierzaki - Żyrafa (493381081) - Aukcje internetowe Allegro ( chociaż i tak ja kupowałam )

A Szczeniaczka Uczniaczka wiem że można dostać w sklepie na ul. 1-go maja. Zobacz tam może jest nieco tańszy. W TESCO ostatnio nie widziałam.
 
Liwus jeśli chodzi o okulistów w olsztynie i wszystko co jest związane ropiejącymi oczkami to chyba już jestem ekspertem w tej dziedzinie :-) Nie pamiętam czy wam pisałam, ale w poprzedni poniedziałek był z moją Antosią na zabiegu udrażniania kanalików. Wszystko poszło znakomicie, ale to co przeszłam wcześniej - normalnie koszmar!!:-( Mojej małej oczko zaczęło ropieć gdzieś trzy tygodnie po urodzeniu. Masz racje Liwus - zapisać się do okulisty w poradni przyszpitalnej w miarę szybko- graniczy z cudem. My poszliśmy do doktor Sankowskiej z polecenia (aczkolwiek wiesz jak to jest jedni chwalą, drudzy odradzają :-() ja pomimo obydwu opini poszłam, szczególnie, że jest to ordynator od.okulistyki. Oczywiście nie wytrzymałam i skonsultowałam to z siostrą mojego męża, która też jest pediatrą i pracuje w szpitalu dziecięcy, co sądzi o niej (w końcu w ich środowisku opinie są obiektywne:-) poleciła i jeszcze dała na drugą namiar na dr. Onuszko. Byliśmy u Sankowskiej we wrześniu(wizyta 80zł;-)) super babeczka ,milutka spokojniutka tylko zdziwiła mnie, ze zerknęła z dwa razy na oczko małej, pomasawała kanalik i stwierdziła - zapchane! Kazała dwa tygodnie masować i na kontrolę oczywiście też prywatnie! Na kontroli zerknęła i niestety zapisała małą w swoim kalendarzu na 1 grudnia na zabieg (wcześnie podobno nie można a najlepszy okres na takie zabiegi - to 4 - 5 miesiąc) Podobało mi się że nie wzięła po raz drugi pieniążków za wizytę ( u niej płacisz tylko raz). Oczywiście jak przystało na matkę-histeryczkę poszłam też do dr. Onuszko (gdzieś w listopadzie) też prywatnie (bo jakoś nie do końca wtedy ufałam Sankowskiej) zapłaciłam chyba 50 zł - potwierdziła diagnozę poprzedniej dr. ale wyobraźcie sobie, że jak poprosiłam o jakieś kropelki (bardzo uważać trzeba przy ropiejących oczkach aby nie wdał się jakiś paciorkowieć) to w książęcce szukała co mażna dać takim maluszkom :szok: a pracuje też w dziecięcym!! Liwus jak chcesz coś więcej wiedzieć to dawaj cynk, bo u nas to temat-świeżynka:-) acha jak chcesz namiary to mam wszystkie :-D:-D
 
reklama
Tosika właśnie wiedziałam że któraś z dziewczyny pisała o zapchanym kanaliku na lipcówkach i właśnie wydawało mi się że Ty :-) W takim razie jak masz namiar dokładny na tą dr Sankowską to byłabym wdzięczna:happy: Ja znalazłam namiary na nią w internecie ale nie wiem czy są nadal aktualne. Może jakbym do niej poszła jakoś teraz to na początku stycznia miałbym termin bo Adaś już ma prawie 5 miesięcy to bezproblemu można mu udrażniać ten kanalik.
I czy Sankowska Ci dała jakieś skierowanie do szpitala czy jak to się odbywa? Przychodzisz tam do przyszpitalnej przychodni potem na oddział , trzeba swoje odsiedzieć i zabieg?

A to dziewczyny odnosnie basenu:
PODZIAŁ NA GRUPY POD WZGLĘDEM WIEKU DZIECI:
Podczas zajęć, na każdym etapie nauczania, proszę pamiętać, że odpowiadacie Państwo za bezpieczeństwo swojego dziecka w wodzie. Instruktorzy nauczą Państwa, jak bezpiecznie poruszać się na terenie pływalni, jak trzymać dziecko i z nim pracować. Dowiecie się również Państwo jak asekurować dziecko podczas skoków, zanurzania i samodzielnego pływania. Cały czas powinniście obserwować swojego malucha. W razie jakichkolwiek kłopotów, instruktor udzieli Wam pomocy i wsparcia.

Etap I (od 3 miesięcy do 1 roku) Nieporadny maluszek
- nauczamy rodziców podstawowych zasad bezpieczeństwa poruszania się na terenie pływalni i nie tylko
- oswajamy niemowlę ze środowiskiem wodnym
- wprowadzamy pierwsze ćwiczenia oddechowe
- uczymy dziecko samodzielnego utrzymywania się na wodzie w pozycji pionowej lub poziomej
- wprowadzamy elementy zanurzania
- uczymy skoków do wody z pozycji siadu na brzegu basenu

Etap II (1 - 2 lata) Dziecko pewne w wodzie
- wprowadzamy zasady bezpiecznego poruszania się przez dziecko na terenie pływalni
- uczymy dziecko samodzielnego przemieszczania się w wodzie na plecach, na brzuszku lub w pionie, angażując głównie pracę nóg
- wprowadzamy ćwiczenia umożliwiające dziecku skok do wody z pozycji siedzącej oraz stojącej z jednoczesnym zanurzeniem głowy pod wodę
- uczymy dzieci różnych piosenek, zabaw. Dajemy do pokonania różne przeszkody i zadania

Etap III (2 - 3 lata) Dziecko doszkalane
- wprowadzamy więcej ćwiczeń na opanowanie prawidłowej pracy nóg malucha
- uczymy dziecko wytrwałości by mogło samodzielnie przepłynąć odcinek 10-15 metrów
- bawimy się w wyciąganie przedmiotów z głębokości około 0,3 metra
- gramy w różne zabawy grupowe
- organizujemy mini zawody dla najmłodszych w grupach

Etap IV (3,5 - 4,5 lat) Dzielny pływak
- nauka pływania na grzbiecie
- nurkowanie i samodzielne przepłynięcie 15-25 metrów
- pływanie strzałką pod wodą
- doskonalenie techniki pracy nóg
- skoki do wody z nurkowaniem
- zabawy i gry z wykorzystaniem współdziałania dzieci w grupach
- mini zawody pływackie w grupach
- konkursy
- Egzamin na kartę "Już Pływam"

CZYNNIKI WPŁYWAJĄCE NA PROCES NAUCZANIA PŁYWANIA:
-cechy charakteru małego dziecka
Każde dziecko, nawet to najmniejsze posiada swój własny charakterek. Jedne dzieci są spokojne, inne bardzo żywiołowe. Jedne dzieci szybko się uczą i nie przeszkadzają im drobne porażki inne zniechęcają się bardzo szybko i trzeba je mocno mobilizować do działań.

-czynniki zewnętrznego środowiska
Do czynników tych można zaliczyć brak poczucia bezpieczeństwa. To, co dla nas dorosłych wydaje się normalne, jak np. muzyka, wygląd niektórych rzeczy, ludzi, dla małego dziecka może wydawać się przerażające. Stach może stać się czynnikiem hamującym etap nauczania.

- samopoczucie dziecka i rodzica
Żeby mała pociecha skutecznie się rozwijała musi być w dobrej kondycji zdrowotnej i psychicznej. Jedną z najczęstszych przyczyn zaburzenia dobrego samopoczucia jest ząbkowanie u dzieci. Rodzice biorący udział w zajęciach również powinni być spokojni, spontaniczni i otwarci na gry i zabawy dzieci, wspomagające proces nauczania.

-pochwały i nagrody
Małe dzieci tak samo jak słodycze kochają i pochwały na swój temat. Dzięki nim nabierają pewności siebie, co sprawia, że osiągają lepsze wyniki. Może się zdarzyć, po usłyszeniu pochwały zmierzą się z przeszkodą, o jakiej wcześniej nie odważyłyby się nawet pomyśleć. Każde ćwiczenie poprawnie wykonane, powinno być chwalone przez rodzica.

Przy nauce pływania pomocne mogą okazać się naturalne odruchy niemowląt takie jak np.:

- odpychanie się stopkami. Można to łatwo wykorzystać, kładąc pod podeszwy stóp dziecka swoje dłonie, co będzie działać prowokująco do odpychania się, lub podczas ćwiczeń wykonywanych przy murku basenu.
- odruch chwytny. Dzięki temu odruchowi dziecko potrafi się przemieszczać w wodzie z przedmiotami ręku takimi jak deska, rura czy zabawka.
 
Ostatnia edycja:
Do góry