reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Olsztyńskie mamy.

Mojej małej jeszcze ani jedna łezka nie poleciała, a ma 10miesięcy, pediatra też podejrzewała zapchane kanaliki łzowe a w szpitalu powiedziała babka, że mają jeszcze czas więc czekamy ale nic się nie dzieje, w każdym razie nie zamierzam już tam iść. My jak byliśmy z mała to się wepchaliśmy bez kolejki, nie z naszej winy bo bylismy pierwszy raz, w recepcji nikt nam nic nie powiedział, tylko odrazu kazali iść do gabinetu, więc tak zrobiliśmy, czekaliśmy chyba 3 godziny po czym okazało się, że nie możemy wejść bo nie mamy karty pacenta, ale nikt nie zapytał na dole czy mamy czy nie, a skąd mogliśmy wiedzieć skoro w innych poradniach nie wymagali, w każdym razie mamy znajomą w szpitalu pediatre i szybko nam załatwiła wizyte. Jeżeli chodzi o szpital to podobno czeka sie około miesiąca na wizyte.
witam , kochana a moze malenka ma tak cudownych rodzicow ze nie ma powodow do wylewania lez :)
 
reklama
to fakt mało płacze, to spokojne i pogodne dziecko :))) ale czasami czekam na tą pierwszą łezkę a tu nic :)
 
Mojej Małej na razie oczka ropieją i łzawią - pediatra podejrzewa zatkane kanaliki łzowe i kazał pójść do okulisty aby to sprawdzić :-( Nie wiem czy jeżeli to rzeczywiście te kanaliki to mogę czekać aż do lipca z wizytą... :wściekła/y: Jeżeli chodzi o Warszawę to też chętnie tam wybrałabym się do specjalisty ale jakoś na razie mam obawy przed tak daleką wyprawą z Emilką. Chyba najpierw udam się do tej Sankowskiej i zobaczę co mi powie. No cóż kiedyś musiały się pojawić pierwsze problemy z Dzidziusiem :blink:

moja mała też miała zatkany jeden kanalik i mogę z czystym sumieniem polecić dr Sankowską:tak: My byliśmy najpierw prywatnie u niej (kolejki w szpitalu przeraziły nas:szok:) Na prywtną wizytę też czekaliśmy dosyć długo, aczkolwiek nie spotkalam się z niemiłą obslugą personelu (w sszpitalu zresztą też:tak:) Acha bardzo istotna rzecz, każdy dr poleca jak najszybsze zdiagnozowanie i nieodwlekanie zabiegu u maluszków:tak: dlatego jeśli podejrzewasz u małej zapchany kanalik to radzę jak najszybciej udać się do lekarza. Zresztą z naszego lokalnego forum jeszcze jedna mama miała przepychane kanaliki u dr Sankwoskiej i też była zadowolona. Prawda Liwus?:-)

jeśli chodzi o 3D to ja byłam u dr Hoppe (ma swój gabinet w szpitalu wojewódzkim na dole) i też był spoczko:tak:
 
Tosika w środę spacer......?????????Liwia dzisiaj pisała do mnie. Monikula ma byc..........fajnie że się spotkamy!!!!!!!!!
 
Madziuchna dam znać, bo jutro na kontrolę idziemy:tak: niewiem czy dziewczyny Tobie pisaly ale u nas był przez ostatnie pare tygodni szpital w domu:-( i skończylo się na Tosi - na zapaleniu oskrzeli:no: a więc jutro będzie wszystko jasne:tak: aaaaa tak się już za Wami wytęskniłam:tak:
 
Dr Sankowska wspaniała kobieta i wspaniały specjalista. Gorąco polecam. Zabieg przezyliśmy. Na wizytę prywatnie u dr Sankowskiej czekalismy 3 tygodnie i od wizyty u niej zabieg mieliśmy tydzień później. Młody miał wtedy 6 miesięcy i dr stwierdziła że nie ma na co czekac.Od tamtego czasu oczko jak nowonarodzone :-)

Magdziara , Tosika jutro spacerek :happy2: Ależ ja Was dawno nie widziałam.
Nikula na spacerek chce przyjechać do parku Kusoćińskiego , także zapraszam na tenże spacer w swoje rejony. Tosika daj jutro znać jak tam z małą i czy będziesz.
 
Mam pytanie. Czy orientuje się ktoś którzy okuliści w Olsztynie przyjmują dwumiesięczne maluszki? Na razie udało mi się tylko znaleźć Dr Sankowską... Może orientuje się ktoś ile bierze ona za wizytę... A może do kogoś jeszcze mogę spróbować się dostać bo ona ma terminy wolne dopiero na lipiec :-(

W styczniu brała 100zł.Ale bardzo precyzyjnie i bezbolesnie bada wzrok dziecku oraz sprawdza kanalik.
 
Dziękuję Wam bardzo za informacje :-) Zapisałam się do dr Sankowskiej na prywatną wizytę w lipcu i cierpliwie czekam. Pocieszam się, że to może jednak nie kanaliki bo Mała jak płacze to lecą jej łezki... ale zobaczymy co powie specjalista :)
A tak z innej tematyki to chciałam Was zapytać o chusty... Emilka coraz więcej czasu chce spędzać na rączkach a poza tym jest coraz cięższa i coraz trudniej znieść mi ją w wózku z 3 piętra więc wydaje mi się że taka chusta to dobry pomysł. Myślę o zakupie chusty wiązanej elastycznej bo podobno jest najlepsza dla Maluchów a le mam obawy czy Emilka będzie chciała w niej siedzieć no i co najważniejsze czy w ogóle dam sobie radę z jej zawiązaniem :-( Ma któraś z Was drogie forumowiczki doświadczenia z chustami i może mogłaby mi coś polecić...? :-p
 
Agula26 chusta jak najbardziej jest bardzo dobry pomysłem i bardzo Ci polecamy. Przyjdź na spotaknie Klubu Kangura w tą sobotę czyli 06.06. o godzienie 10:00 to Abecadła do Alfy zawiążesz się z Emilka w chustę elastyczną oraz wiązaną i sama zobaczysz. A powiem Ci że dla dziecka już prawie 3 miesięcznego to spokojnie może być wiązana. Łatwo jest zawiązac tylko musi Ci ktoś pokazać, a elastyka poużywasz 1 m-c i będzie już za mała.

Spotkania Klubu Kangura
kangur.jpg


Klub Kangura to inicjatywa mam zebranych w różnych miejscach w internecie. Celem Klubu jest szerzenie wiedzy o zaletach płynących z noszenia, o rodzajach chust i nosideł ergonomicznych, o sposobie ich użytkowania. Mamy z Klubów Kangura spotykają się raz w miesiącu.Od września 2008 spotkania Klubu Kangura odbywają się raz w miesiącu w Abecadle. Zapraszamy wszystkich chętnych.
Koordynator Klubu Kangura w Olsztynie: Majka tel. 693117717


Zapraszamy na kolejne spotkania Olsztyńskiego Klubu Kangura




06.06.2009 (sobota) godz. 10 00



Zapraszamy nie tylko zresztą Agulę ale i wszystkie dziewczyny. Przyjdźcie ze swoimi maluszkami :-)​

 
Ostatnia edycja:
reklama
Bardzo chętnie przyjdę na takie spotkanie bo dobija mnie już siedzenie w domu :-) Poza tym poszerzenie wiedzy bardzo mi się przyda. Niestety w tą sobotę nie dam rady, ponieważ o 10:00 mam wizytę z Małą u lekarza - kontrola bioderek :confused2: No ale zdrowie dziecka ważniejsze od przyjemności ;-) Bardzo chętnie zjawię się jednak na następnym takim spotkaniu jeżeli tylko napiszecie kiedy się ono odbędzie :-) Co do chusty zaryzykuję i zamówię a jeżeli będę miała problem z jej wiązaniem to mam nadzieję, że na następnym spotkaniu Klubu Kangura pomożecie mi się z nią uporać :-)
 
Do góry