reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opadanie powieki

ja również jestem za forum bo właśnie tutaj dowiedziałam sie wiele '\czego napewno lekarz by mi nie powiedział dzięki że jesteście
 
reklama
witam ja mam prawie 21lat i też mam od urodzenia opadającą powiekę przyczyną tego jest okręcenie pępowiny wokół szyi. W szkole miałam same nieprzyjemności z tego powodu, bo koledzy i koleżanki. Straciłam wiarę w ludzi i pewność siebie. Będąc w gimnazjum przed rok nosiłam okulary i chodziłam na ćwiczenia do okulisty i te ćwiczenia trochę mi pomogła. Do tej pory przestrzegam zaleceń okulisty by spędzać przed komputer i telewizorem w sumie 2h dziennie. Teraz tylko z nerwów mi drży powieka.
 
hej,

tydzień temu byliśmy w Kobylnikach na konsultacji u doktora Stępniewskiego.
Doktor powiedział, że teraz odchodzi się od operowania ptozy w wieku 4-6 lat, na rzecz operowania już rocznych maluchów. Powiedział, że związane jest to z tym, że jak nie przeprowadzi się operacji odpowiednio wcześnie, to oko z opadająca powieką będzie miało astygmatyzm. Maja ma dobry wzrok, choć doktor twierdzi, że astygmatyzm i tak się w tym oku pojawi.
No cóż w takim razie najwyższy czas na operację.
Zapisaliśmy Maję na 29 litopada do Kobylnik. Jednocześnie przyszło do nas też pismo z Polanicy, że mamy termin na styczeń 2012, ale raczej z niego nie skorzystamy.

A u Was dziewczyny jak po operacjach? Wszystko jest OK, czy pojawiły się jakieś problemy, powikłania? Jesteście zadowolone z efektu?
 
Mam jeszcze jedno pytanie. Jak sobie radzicie z opowiadaniem swoim dzieciom co się dzieje z ich oczkiem? Chciała bym się dowiedzieć jak opowiadacie dziecku o opadającej powiece? Czy dziecko zadaje pytania, czy ma problem w związku z tym, że oczko jest inne?
U nas Maja ostatnio zaczęła zwracać uwagę na to, że ma jedno oczko inne i zaczęło jej to przeszkadzać. Ciekawi mnie w jaki sposób mówicie dziecku, że ma opadająca powiekę.
 
nasze dziecko ani razu o to nie zapytało, wiec nie mowilismy, ze rozni się czyms od rowiesników, skoro sama nie pytał, uwazam, ze bez sensu było poruszac ten temat.

Co do powikłan - takowych póki co brak, oczko ladnie się goi, coraz lepiej w nocy domyka i coraz fajniej pracuje, takze z zabiegu jestesmy zadowoleni:-)

Nam z kolei prof. Prost mówil, ze opadanie powieki moze sie cofnać do około 5-go roku zycia, takze jesli powieka nie zasłania zrenicy to spokojnie mozna poczekać.
 
hej ISIA13 u nas były pytania a ja mówiłam tak jak jest że taka się urodziła i jak podrośnie to pan doktor naprawi jej oczko i to wystarczyło teraz poszła do przedszkola i na pytania dzieci odpowiada tak samo a zabieg robicie prywatnie bo my zostawilismy skierowanie to dopiero gdzieś za rok byłby
 
Witajcie!!! No to jesteśmy już w gronie 'po zabiegu'. Zabieg odbył się wczoraj. Efekty zobaczymy za 3-4tyg. Jesteśmy już w domku, zdjęcie szwów 7list. Nie wiem jak to robią pielęgniarki ale mały był tak opanowany że nie poznawałam własnego dziecka. narkozę zniósł wspaniale, szybko doszedł do siebie..Po zabiegu obstawiony p/bólowo tak że nie mogłam się nadziwić że naprawdę nic go nie boli. Pobyt na sali operacyjnej trwał półtorej godziny. Do czasu zaśnięcia i w trakcie wybudzania byłam przy Igorku. Pani doktor stwierdziła ze zabieg był trudny ponieważ porażony był prawie cały mięsień- ale jest bardzo zadowolona z zabiegu. Opadnięcie powieki było III stopnia. Jezeli Igor nie pozwoli na zdjęcie sobie szwów (wiadomo jak to dziecko) będzie ściąganie w narkozie . Na razie jest super...Pozdrawiamy...
 
reklama
Czesc

Moze sie przyda ktores z Was - np. na okulistyce w CZD nie ma problemu z nocowaniem z dzieckiem na oddziale, ale trzeba sie przygotowac na spanie na leżaku czy materacu na podlodze...mimo iz naprawde tam jest ciasno w salach.
Ogolnie mysle, ze trzeba sie w wielu szpitalach domagac, zeby zostac z dzieckiem na oddziale, ale rodzic ma do tego prawo!!!!! Wiadomo jak dziecko jest juz znacznie starsze to co innego, ale nie w przypadku maluchow!!!

p.s. co do kosztow badan w Anglii i innych krajach Europy to nie ma co porównywać cen!!! bo w tych krajach sa inne zarobki niz w Polsce. W Niemczech za wizyte okulistyczna czy inna u dobrego specjalisty to stawka 150-200 czasem i 300euro... Tylko te 150-200euro dla Niemca to tak jak dla nas 100zl , albo i mniej...
My trafilismy na super okuliste w Niemczech, ktory nie wzial za wizyte ani zlotowki.. a trwala ona az 2h!!!

W Hiszpanii badanie hormonow robilismy za 30euro.. to tak jak u nas to badanie, tylko za 30zl :-)

Nie mowiac juz o wizycie u Prosta za 350- 400zl - to cena jak na Polskie realia moim zdaniem wygórowana.. ;-)


a p.s. ja rozmawialam z rodzicem, ktorego corcia ma jedna opadajaca powieke i praktycznie od urodzenia zaklejaja jej oczko,w ktorym powieka jest ok. Po 2 latach u tej dziewczynki sa bardzo duze rezulaty.
 
Do góry