reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad dzieckiem - o karmieniu, kolkach, wizytach u lekarzy, pielęgnacji

To ją jeszcze dwa pytania :)
Młodemu oczka ropieja. Czy to się u Was też dzieje?
Zaczerwieniona skóra pod pępkiem? Od pieluszek tak ma?
Aha i dopóki jest kikut pepowiny to nie wolno kąpać prawda?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Szkrabek ja kapałam z kikutem. Myślę że nie warto przesadzać ale każda z nas zrobi jak uważa :-)
Na ropiejace oczka przebywanie solą fizjologiczna. Tak się często zdarza
 
To ją jeszcze dwa pytania :)
Młodemu oczka ropieja. Czy to się u Was też dzieje?
Zaczerwieniona skóra pod pępkiem? Od pieluszek tak ma?
Aha i dopóki jest kikut pepowiny to nie wolno kąpać prawda?

Kąpać można normalnie, tylko nie moczyć za bardzo pępka :-), jak masz jakiś odkażacz typu octenisept można popsikać po kąpieli.
A na ropiejące oczka najlepszy wacik nasączony ciepłą wodą albo przemywanie jak pisala Piguła solą fizjologiczną.
 
A kąpiecie maluszki codziennie? Ja oczka przemywam przegotowaną wodą i jest ok. Kikut już dawno odpadł, ale raz dziennie stosuję octenisept jeszcze. Też kapalam z kikutem tylko go nie moczylam. Wczoraj zaliczyliśmy pierwszy spacer.
 
Do przemywania oczek nie wacik tylko płatek kosmetyczny. Z płatka kosmetycznego nic nie odpadnie, z wacika może nitka wleźć do oka i dopiero kłopot. Przy ropiejących lepiej przemywać solą fizjologiczną. Jak nic się nie dzieje to po prostu letnią wodą przegotowaną. I od zewnętrznego kącika do wewnętrznego.
Zaczerwienioną skórę musisz przyobserwować, Szkrabek. Może faktycznie w tym miejscu jest akurat koniec pieluszki, czy jakieś podwinięcie. Ja bym posmarowała maścią witaminową.
Kąpać można jak jest kikut, tylko starać się nie zamoczyć, nie rozmoczyć go. I takich Malutków nie ma potrzeby kąpać codziennie. Nie pocą się :-). Jedynie pupa i jej okolice codziennie trzeba umyć, nie tylko chusteczkami.
 
Woedzialam że coś wywine prędzej czy później :(
O 2 w nocy posmarowalam skutek kremem bephanten plus. O 8 Zapomnialam i nie zmylam go z piersi po :( mały zjadł. Ech. Jak myślicie będzie mu coś pó tym? :(
 
reklama
Do góry