reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Paulinka 27tc 1100g 37cm

reklama
Niestety dzisiejszego eeg nie było, Paulinka miała takie bóle brzuszka, że nie usnęłaby za nic przełożyliśmy na 08.09. Neurologa siłą rzeczy też.
A z oczkami ok do kontroli za miesiąc, ale te Katowice -- masakra :szok: Czekaliśmy 2 godz na swoją kolejkę samych malutkich dzieci było ze 20 :no:
Waga z wczoraj 3510g :-)
 
Nasza lekarka wraca z urlopu 18.08 i od razu do niej idziemy. Te bóle przeszkadzają jej w jedzeniu, nie może się odgazować za to 1 kupkę dziennie sama robi. Jak nie urok to...;-) Poza tym coś z małą nie tak całe dnie nie śpi bawi się, jeść teraz nie chce na leżąco a lubiła tak, apetytu tez nie ma za bardzo, nie wiem czy to możliwe, zeby miała skok rozwojowy?
Na rehabilitacji 2 nowe ćwiczenia ale rehabilitantka była w szoku jak zobaczyła jak mała trzyma główkę, podciągnięta za barki od razu wie co zrobić, główka nie leci, rączki badają już nóżki, dziewczyna nie mogła uwierzyć, a przecież ćwiczyła z nią na patologii noworodka.
 
mój mały przy tych upałach też nie ma apetytu...a Paulinka no cóz...poznaje świat, wokól tyle ciekawyh rzeczy a jedzenie jest takie nudne, po co tracic czas?Mam nadzieje, ze szybko dotrzecie do źródła problemów z gazami i małej ulży.My kombinowalismy z plantexem (herbatka z koprem), masaże delikatne brzuszka a w najlepiej mu sie prukalo jak spał na mojej klatce piersiowej...tyle że szybciutko się nauczył takiego spania i potem był problem.A przypomniało mi się,że mama kazała mi po kapaniu robić taki masaz na przemian kolanko prawe do lewego łokcia i na odwrót...pobudzało jelitka
 
Na rehabilitacji 2 nowe ćwiczenia ale rehabilitantka była w szoku jak zobaczyła jak mała trzyma główkę, podciągnięta za barki od razu wie co zrobić, główka nie leci, rączki badają już nóżki, dziewczyna nie mogła uwierzyć, a przecież ćwiczyła z nią na patologii noworodka.

Pieknie! Mała idzie do przodu jak burza:)

Co do spania to powiem ci, że ja miałam odwrotny problem - pamiętam jak byliśmy u neurologa z Franiem jak ten skończył 5 mies i zaniepokojona pytałam czy to normalne, że mały cały czas śpi:)
 
mój mały przy tych upałach też nie ma apetytu...a Paulinka no cóz...poznaje świat, wokól tyle ciekawyh rzeczy a jedzenie jest takie nudne, po co tracic czas?Mam nadzieje, ze szybko dotrzecie do źródła problemów z gazami i małej ulży.My kombinowalismy z plantexem (herbatka z koprem), masaże delikatne brzuszka a w najlepiej mu sie prukalo jak spał na mojej klatce piersiowej...tyle że szybciutko się nauczył takiego spania i potem był problem.A przypomniało mi się,że mama kazała mi po kapaniu robić taki masaz na przemian kolanko prawe do lewego łokcia i na odwrót...pobudzało jelitka

No właśnie na klatce piersiowej się odgazowuje, wystarczy poklepać pupę, tylko jak się przyzwyczaiła to nie można oduczyć. Albo potrzebuje takiej bliskości, bo jak krzyknie i się ją położy do kangurowania to jest spokój i usypia.
A poznaje świat, że już się nie da spokojnie posiedzieć, bo juz mało śpi w dzień i trzeba sie nią zajmować, bawić itd
 
Pieknie! Mała idzie do przodu jak burza:)

Co do spania to powiem ci, że ja miałam odwrotny problem - pamiętam jak byliśmy u neurologa z Franiem jak ten skończył 5 mies i zaniepokojona pytałam czy to normalne, że mały cały czas śpi:)

Nasza śpi teraz w dzień tylko kilka krótkich godzinek za to potrafi nie spać i 8 godz bez przerwy i bawić się gaworzyć rozglądać. Teraz mamy już pierwsze "słówko"- agee znaczy nie i nawet pani rehabilitantaka zaliczyła już to agee, jak małej nie chciało się ćwiczyć ;-) a w domu używa tego słowa jak zbliżamy się z butelką, jest krzyk i agee :-D:-D:-D
Waga z dzisiaj 3570g

A tu rączki w akcji, nawet przy jedzeniu się nimi bawi

018.jpg
 
Ostatnia edycja:
no to tul ja ile się da...dzieci szybko rosna i potem to Ty będziesz chcoała się przytulic i usłyszysz...agee:)
 
reklama
Asia masz rację :tak: przyjdzie czas, że zatesknimy za tym co jest teraz.
A u nas to chyba niedojrzałość układu pokarmowego była, pomału się cofa bo Paulinka zaczęłą robić kupki, już od tygodnia tak co najmniej 2 razy dziennie, a i 4 się zdarzyły co karmienie :szok: Z bączkami też coraz mniej problemów, cały czas podaję jej bobotic, skończymy drugą butelkę i może już problem się skończy? Zobaczymy. Wczoraj ważyła nam 3590g, strasznie wolno to idzie ale dobrze, ze do góry a nie w dół ;-) Zmierzyliśmy ją ma 58cm. Długa i chuda.
Teraz właśnie moje dziecko po kupce stęka sobie i się odgazowuje :-D przy okazji łapie raczkami za kolanka :-)
 
Do góry