reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy na zakupach

niania jest super wynalazkiem tylko ten monitor oddechu straszy za dnia i po nocach czasem nawet jak nic sie nie dzieje. u nas rozmawialam z lekarka po porodzie w szpitalu i mowila ze mieli takie maty ale powylaczali je bo wlaczaly sie bez powodu
 
reklama
Ja właśnie nie wiem, czy zakupy mam robić tutaj w PL, czy już takie rzeczy jak pampersy i inne tego typu rzeczy w Wielkiej Brytanii.
Tam Pampersy są po ok. £5.50 paczka 54 sztuki, a u nas paczka 43 sztuk 27,99 zł, to chyba jednak u nas się bardziej opłaca jak tam.
 
Nie bede powielala kolejny raz listy więc napisze moje spostrzerzenia po jednym dziecku :)
- gabeczki do mycia nie polecam, lepiej myc reka i wacikami
- na temat kolderki juz pisałam spimy w śpiworku
- my tez mieliśmy fridę do noska, gruszka nic nie odciągala
- uzywalismy pudru do zasypywania pupy a jak cos sie bardziej odpazyło jak nowe jedzonko wprowadzalismy to sypalam maką ziemniaczana
- nam sudokrem tez nie podpasował i uzywalismy Linomag
- wogóle nie używaliśmy nozyczek do paznokietek lepiej nam szlo od poczatku obcinaczkami
- ja do pępuszka uzywalam wacików nasączonych spirytusem bo juz w szpitalu malemu nim przemywali i tez bardzo szybko odpadł
- przewijak dobra rzecz, tak do 4 miesiaca u nas byl wciąz w uzyciu a potem na łózku nam szlo lepiej bo młody zaczal sie przekrecac
- podgrzewacze czy wyparzacze nie były nam potrzebne bo do 7 miesiaca Adi był karmiony piersią, a do herbatki mielismy 2 małe butelki które dostalismy w paczkach z darmowymi próbkami u gina, wiekszych butelek wogóle nie kupowalismy bo młody od 6 m-ca pil ładnie z niekapka i po karmieniu piersia butelki wogóle nie byly nam potrzebne
- u nas tez sie sprawdzily woreczki na zuzyte pampersy a z poczatku jest taki przemiał ze i tak czesto trzeba worek wyrzucac i nic nie czuc
- u nas niania elektryczna tez sie sprawdza tym bardziej ze mieszkamy w pietrowym domu i dziecko spi na gorze a na dole sobie siedzimy w kuchni czy salonie i mozna szybko zareagowac jak dziecko sie budzi

Także polecam wszystko z rozwaga, nie kupowac po kilka opakwan płynów, kremów bo nie wiadomo co dziecku podpasuje.
U jednych sie sprawdzaja takie rzeczy u innych wogóle nie są przydatne.W razie czego zawsze mozna wybrac firmę czy model np. podgrzewacza i maż czy ktos z rodziny moze podjechac i dokupić.
 
paulawawa a gdzie dokladnie bedziesz? anglia szkocja irlandia?? powiem ci ze tu cala wyprawka dla amelkowny kosztowala mnie ok 130L z lozeczkiem tylko materacyk dokupilam za prawie 50Ł:tak:pampki wychodza taniej, ubranka dla dzieci nawet w sklepach typu zara sa tansze niz w pl teraz :tak:
 
paulawawa a gdzie dokladnie bedziesz? anglia szkocja irlandia?? powiem ci ze tu cala wyprawka dla amelkowny kosztowala mnie ok 130L z lozeczkiem tylko materacyk dokupilam za prawie 50Ł:tak:pampki wychodza taniej, ubranka dla dzieci nawet w sklepach typu zara sa tansze niz w pl teraz :tak:


My będziemy w Manchesterze.
130L to ile to jest?
Bo się jeszcze nie znam, dopiero mąż tam jest na miejscu, ja dopiero tam dojadę w lipcu.
Powiedzcie mi, czy łóżeczko turystyczne nadaje się dla maluszka, czy nie?
Nie wiem, czy w wynajmowanym mieszkaniu będziemy mogli sobie pozwolić na normalne łóżeczko dl maluszka.
Dlatego wolę wcześniej zapytać.
Strasznie mi się spodobało :)
0avp9y358r68m5rllrvo.jpg
 
paulawawa - w Anglii na pewno tańsze są ubranka i fajniejsze :tak:


jeśli chodzi o kremy, maści i płyny to warto zbierać małe próbki ... popróbować i zobaczyć co się sprawdza ... nam tez spasił linomag zamiast sudocremu

zamiast rękawiczek niedrapek bardziej sprawdzały się skarpetki na rączkach
 
zamowilam juz sobie:)))) fajna sprawa



Do mnie dopiero dotrze po weekendzie, bo dzisiaj zamówione :)
Zobaczymy, czy warte swojej ceny było, ale w prezentacji faktycznie wygląda fajnie :)
Zastanawiam się również nad tym łóżeczkiem
ŁÓŻECZKO TURYSTYCZNE - ANGIELSKI MODEL +2 GRATISY! (2093183022) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Jak myślicie, z prezentacji również wydaje się ciekawe, ma wiele funkcji i nawet niedrogie jak na tyle gadżetów, a ja trochę gadżeciara jestem ;)
 
reklama
paulawawa moja kuzynka korzystala z takiego lozeczka dla swojego mlodszego synka. miszkali troche tak na walizkach jak ja to mowie i bylo im wygodniej. jak dla mnie takie lozeczka moga byc ok dla dziecka do spania to zalezy od materaca jaki dokupisz :tak:aaa i chyba nie zaczepisz pozniej zadnej karuzelki nad lozeczko do takiego wyrka.
a te 130Ł to masz tak "pi razy oko" 600zl musisz liczyc ze 1Ł to mniej wiecej 5zl czasem 4.60zl;-)
 
Do góry