reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Picie Kubusia i Pysia

Dołączył(a)
10 Listopad 2007
Postów
1
Witam!
Mam synka który ma 8 miesięcy i pije około 1 litr Kubusia na dobę. Mam pytanie czy to mu nie zaszkodzi? Gdzieś słyszałem że picie Kubusia przez małe dzieci źle działa na wątrobę. Proszę o pomoc!
 
reklama
Moim zdaniem butelka 330ml by wystarczyła, albo nawet tyle na dwa dni. Jak mu się chce pić, to podawaj mu wode. Nie wiem, od ilu m-cy lub lat jest Kubuś, trzeba by zobaczyć, czy jest jakaś info na butelce, ale ja bym w tym wieku dziecku wcale nie podawała. Natalka ma prawie 7 m-cy i nawet do głowy mi nie przyszło, że moge jej za miesiąc dać. Nie wiem, może się mylę, muszę sprawdzić, czy można, albo zapytam pediatrę, ale jeśli mu nic nie jest, to podawaj dalej, ale chyba nie tak duzo. Wiesz co, jakoś nie potrafię sobie wyobrazic dziecka 8 - miesięcznego, które cały litr wypija. Nata wypija dziennie ok. pół litra mleka, zjada 1 zupkę, 1 deser i ok. 200 ml kaszki, myślę, że Twój synek mleko tez pije, no i zjada jakieś zupki, więc jak może cały litr zmieścić???:shocked2: :shocked2: Poprostu nie do wiary.
 
według mnie malutkie dzieci powinny unikać słodkich napojów,a nie ukrywając Kubuś taki jest i z tego co się doczytałam na etykiecie(skład) do najzdrowszych też nie należy..:-( Proponowałbym Tobie starać się ograniczyć spożywanie tego napoju do szklanki dziennie i starać sie podawać raczej sok z wyciśniętej marchewki(domowej roboty) lub wodę.Rozwiazaniem może okazać się też rozcieńczanie Kubusia wodą np.2:3.
Pozdrawiam!
 
ja bym radzila ograniczyc Kubusia ze wzgledu na duuuuza ilosc cukru. Moja corcia ma 14 miesiecy i jeszcze nigdy nie pila tego typu sokow.
 
Nie lepiej zainwesowac i kupowac soczki z bobofruta? Zdrowsze i przystosowane dla maluchow...

Kubusia powinno dostawac okolo 2 letnie dziecko!!
 
moja corka - wtedy 9 miesiecy - pila kubusia i tez sie zastanawialm czy to dla niej ok. ale wypila zaledwie kilka lyzek.
ogolnie to nie przepada ani za bobofrutami ani za woda..po prostu nie lubi pic i tyle..
wiec rzeczywiscie ciezko sobie wyobrazic jak takie male moze tyle wypic:szok:..to ja nigdy w zyciu litra nie wypilam na raz..
jesli tyle pije moze jest glodny?:confused: a jesli chodzi tylko o napoj to ja bym poszla do lekarza..:tak:
 
Moim zdaniem jeżeli już podawać soczki (chociaż chyba lepiej świeży owoc a do picia wodę) to te przeznaczone dla dzieci. Wszyscy się domyślmy jak robione są soki dla dorosłych i podawanie ich dzieciom ze względu na konserwanty i ilość cukru jest mim zdaniem niewkazane a już na pewno nie w ilości litra dziennie.
Co do wątroby to faktycznie nadmiar witaminy A zawartej w marchwi w nadmiernych ilościach może szkodzić.
 
Ponieważ skład Kubusia opiera się w głównej mierze na marchwi a co za tym idzie zawiera beta karoten może powodować to niszczenie wątroby, tak jak pisały inne Mamy lepiej bobo frut lub świeży owoc, jabłuszko czy inny, a można sie pokusić o robienie samemu soków. Napewno będą jeszcze zdrowsze.
 
reklama
Ja mam inne zdanie od was wszystkich.:tak:Moja córka ma teraz 14 miesięcy pije Kubusia od 8-9 miesiąca.:tak:Pije na zmianę z herbatkami (mięta,rumianek,lipa).Jak do tej pory nic jej nie jest.:szok::tak:Kubuś bywa nie tylko z marchewką,są też bez. Mojej małej też zdarzy wypić litr dziennie. Mało je ,woli dużo pić.
 
Do góry