reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Picie Kubusia i Pysia

Adaś geste soczki pije bardzo zadko... A jak juz zacznie to nawet nie wypije calej buteleczki bobofruta na dzien... Zazwyczaj musze dopijac...

Jest nauczony picia herbatki...
 
reklama
Powiem Wam co spotkało moja przyjaciółkę, otworzyła Kubusia i wiecie co znalazła pod nakrętką wielkiego białego ślimaka. Naprawdę !! Było to jakiś czas temu. Mi to osobiście nie przeszkadza w piciu Kubusia ale mojemu dziecku bym nie dała i ze wzgledu na beta karoten i innych
 
Powiem Wam co spotkało moja przyjaciółkę, otworzyła Kubusia i wiecie co znalazła pod nakrętką wielkiego białego ślimaka. Naprawdę !! Było to jakiś czas temu. Mi to osobiście nie przeszkadza w piciu Kubusia ale mojemu dziecku bym nie dała i ze wzgledu na beta karoten i innych

Okropnosc :|
 
Dużo mam z dziećmi w wieku mojej córki daje te soczki.Piszę Kubuś,ale są to Pysie, i coś jeszcze na P... Moje znajome mamy też twierdzą że od picia ich dziecku nic nie będzie.Tylko w normalnych ilośćiach picie.
 
Ja kiedys romawialam na ten temat z pediatra, i mam zamiar 3mac sie tego co mi powiedzial... A co robia inne mamusie to już sprawa ich... Skutki najwyzej wyjdą pozniej
 
Witam,
dziecko 8-smio miesieczne nie powinno wypijac wiecej niz 80 ml soku a dziecko 1,5 roczne nie wiecej niz 140 ml.To sa normy.Jasne ze jak dziecko 1,5 roczne wypije 200 ml to swiat sie nie zawali ale litr to jest lekka przesada..........no i jeszcze Kubusia......
Nadmiar soku w diecie powoduje zaburzenia laknienia i zle nawyki zywieniowe.ktore zostaja na cale zycie.
Warto od malego uczyc dzieci pic wode.
A zamiast soku podawac owoce i warzywa.

Kubus,Pysio......analizując skład soczkow produkowanych dla dzieci mozna zauwazyc, ze wlasciwie w zaden sposob nie odrozniaja się one od produktow przeznaczonych dla doroslych konsumentow. Jedynie szata graficzna opakowania i niestety, w wiekszosci wypadkow, znacznie bardziej intensywna barwa produktu, wskazują na przeznaczenie dla dzieci. Produkty te są rowniez czeesciej aromatyzowane, a smak slodki jest w nich bardziej eksponowany.
soczki dla niemowlat podlegaja scislym procedura i kontrola , nie zawieraja cukru ani substancji slodzacych a Kubus...???Producent deklaruje „brak dodatku cukru”. Dopiero informacja w nawiasie wyjasnia nam, że w tym wypadku chodzi o brak sacharozy, ale uzyty syrop fruktozowo-glukozowy to przeciez substancja slodzaca wnoszaca cukry proste.....wiec takie male 'reklamowe'klamstewko na ktore wiekszosc sie nabiera...
 
Zasięgnęłam języka i do mojego wczorajszego postu dodam, że po długotrwałym piciu kubusia u synka znajomej poza zmianą karnacji skóry pojawiły się ciemne plamy pod paznokciami - ponoć tak objawia się odkładający się karoten.
 
Ja tez niemam zamaru podawac Kuusiow, Pysiow itp. bo poco skoro sa bobofruty i inne tego typu przeznaczone specjalnie dla malych dzieciatek.

Tylko ze u nas jest taki problem ze moje dziecko to wogole niechce pic soczkow - probowalam juz roznych smakow, herbatek tez niechce ani wody i niewiem co mam z tym fantem zrobic :sorry2:nawet jak byly takie upaly to lyzeczka musialam troche herbatki albo wody wmuszac bo za nic nie chcial nic pic tylko mleczko a balam ze sie odwodni.
 
Witam,
dziecko 8-smio miesieczne nie powinno wypijac wiecej niz 80 ml soku a dziecko 1,5 roczne nie wiecej niz 140 ml.To sa normy.Jasne ze jak dziecko 1,5 roczne wypije 200 ml to swiat sie nie zawali ale litr to jest lekka przesada..........no i jeszcze Kubusia......
Nadmiar soku w diecie powoduje zaburzenia laknienia i zle nawyki zywieniowe.ktore zostaja na cale zycie.
Warto od malego uczyc dzieci pic wode.
A zamiast soku podawac owoce i warzywa.

Kubus,Pysio......analizując skład soczkow produkowanych dla dzieci mozna zauwazyc, ze wlasciwie w zaden sposob nie odrozniaja się one od produktow przeznaczonych dla doroslych konsumentow. Jedynie szata graficzna opakowania i niestety, w wiekszosci wypadkow, znacznie bardziej intensywna barwa produktu, wskazują na przeznaczenie dla dzieci. Produkty te są rowniez czeesciej aromatyzowane, a smak slodki jest w nich bardziej eksponowany.
soczki dla niemowlat podlegaja scislym procedura i kontrola , nie zawieraja cukru ani substancji slodzacych a Kubus...???Producent deklaruje „brak dodatku cukru”. Dopiero informacja w nawiasie wyjasnia nam, że w tym wypadku chodzi o brak sacharozy, ale uzyty syrop fruktozowo-glukozowy to przeciez substancja slodzaca wnoszaca cukry proste.....wiec takie male 'reklamowe'klamstewko na ktore wiekszosc sie nabiera...
Zgadzam się z Tobą,lepiej nie można było tego ująć.
Kuba nie lubi soków,pije wodę i czasem herbatkę HIPP.
 
reklama
Redbull to juz przesada.Muszę jeszcze mężowi przemówić do rozumu w sprawie soczków.Przeważnie on kupował. Ja dziś zakupiłam herbatkę i to jej dają.
 
Do góry