reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Picie Kubusia i Pysia

No i brawo mija,ze nie unioslas sie honorem i nie idziesz w zaparte.Potrafilas z pokora przyznac sie do bledu i to sie chwali.A dzidzi zycze duzo zdrowka i smacznego:-).
 
reklama
Wiecie, ja na własne oczy widziałam, jak rodzice dali swojemu dwuletniemu synkowi najpierw kawałek pizzy, a do popicia coca-colę :szok:.I później ciężki szok, bo dziecko nie chce normalnego obiadu zjeść :sorry2:.
 
Ja jestem temu absolutnie przeciwna oczywiście, ale nie staram się bezwarunkowo potępiać rodziców, bo sama święta nie jestem... Zdarza mi się dać dziecku np. mały kawalek czekolady, choć Olo miał epizod uczuleniowy i powinnam byc ostrożna. Ale nie potrafię mu odmówić... Jada sporo z naszych talerzy, choć nie wszystko chce. Zanim kogokolwiek się potępi albo pouczy trzeba się samemu zastanwić, czy się postępuje tak jak innych się poucza... To tak w obronie Miji... ;-) Mija tylko konsekwencja pomoże to przezwyciężyć. Złe nawyki można zmienić, trzeba tylko chciec. :tak:;-)
 
cześć dziewczyny, ja też sie zastanawiałam czy nie przeżucić sie na kubusia , bo teraz daje małej bobofruty lub soki z gerberka, a ma już slończone 10 miesięcy, ale czytajac wasze posty zostane przy bobofrutach, pozdrawiam:)
 
Uważam że 1 litr soku dla tak małego dziecka to za duzo.To moja 17 mies córka wypija dziennie mały soczek a nie więcej.Głównie pije bobofruty,soki Gerbera,cherbatki owocowe Hippa lub Bobovity,wodę mineralną.nie zaprzeczam pije czasem kubusie ale żadko ajka już to rozcięczone z wodą.
 
ja skusiłam się za namowa reklam kubusi że niby bez cukru bez konserwantów więc pomyślałam hmm troche taniej zawsze niz gerberki ale po tyg dostał takie wysypki na całym ciele że do tej pory nie moge sie z nia uporać a to juz miesiąc minał tak więc gerberki bobofruty górą:-D
 
Ja dziewczynkom do dzisiaj nie daje ani Kubusia ,ani Pysia:no:Jedynym sokiem ktory pija jest sok z czystej marchwi hipp i pija go po 100ml dziennie:tak:
Starszemu synowi czasem dam kubusia ale wole te soki jednodniowe:tak:
 
Ostatnia edycja:
Moja ostatnio kupy niemoze zrobić więc sok marchwiowy ma całkowicie ograniczony.Teraz tylko herbatki rumiankowe i soki malinowe lub mleko w kartoniku smakowe.
 
:szok:Kubuś dla niemowlaka?
A może tata pomylił nazwy?

Nawet ja się czuję przesłodzona po takich soczkach, co dopiero maluszek...

Z tego co pamiętam z tabeli żywieniowej, kt. dostałam od pediatry, dziecko kt. ne ukończyło 1 r.ż. nie powinno wypijać więcej niż 150ml soku dziennie!
 
reklama
Do góry