reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja maluszków

baśka

Mama Karola i Bartka
Dołączył(a)
20 Lipiec 2005
Postów
8 483
Miasto
Elbląg
Dziewczyny - co wy na taki watek? widzę na innych wątkach że pojawiają się różne pytania i watpliwości a ponieważ pojawiają się też konkretne porady (np. na temat kąpieli) - mogłybyśmy sobie już tutaj coś powrzucać :tak:
kąpiel przewijanie itp...
 
reklama
a mi właśnie dzisiaj dostarczyli książkę Zawitkowskiego z płytą DVD. I ostatnie 45 min spędziliśmy na oglądaniu płytki. Mój mąż zachwycony zakupem ;-)
 
Temacik super, choć mju ma chyba racje. Ale co stanie się z sierpnióweczkami, kiedy nie będa już przyszłymi mamami?? Nasze podforum zniknie, zginie bez śladu??
 
oczywiście też myslę że ten rozwinie się najbardziej za jakiś miesiąc, ale żeby pewne rzeczy które się pojawiają nie umkneły niech sobie będzie już :)
a potem przeniosą nas z wszystkimi naszymi wątkami do działu "Dzieci urodzone w sierpniu 2009" :)
 
baaaardzo dobry topik - sama myslałam zeby taki założyć juz daaawno, bo od jakiegos czasu frapuja mnie rozne pytanka co do tego jak trzeba postepowac jak juz dzidzia bedzie w domu:szok:


czasami czytam cos i np. zdziwko robie - bo oooo tego nie wiedziałam i mysle ze takie mysli odnośnie pielegnacji mogłybysmy tu umieszczac

z tego co mi się teraz na prędce przypomniało - to ostatnio sie zdziwiłam ze paznokietki obcina sie dopiero po miesiącu dziecku, żeby się ładnie uformowały i nie były koślawe:tak:

oczywiscie pewnie co kazda znas to beda rozne opinie, ale mysle ze warto je gromadzic już teraz...
 
hm a z tymi paznokciami to mnie zdziwiłać - a propos tego tekstu "prawdopodobnie jedną z pierwszych rzeczy po porodzie którą będziesz musiała zrobić będzie obcięcie dziecku paznokci..." - tak mi się to ostatnio parę razy w oczy rzuciło...aczkolwiek na pewno zarz po to przesada ale jak bedą długie i maluch bedzie sie drapac to ja tam nie zamierzam miesiaca czekać...tym bardziej ze nie kazde dziecko akcpetuje niedrapki - u nas nie było o tym mowy żeby Karol je nosił - szału dostawał...
 
Swietny watek:tak:

Mi polozna powiedziala zebym niedrapek nawet nie kupowala bo bedziemy obcinac paznokietki od poczatku. Tzn ona mnie nauczy. Oczywiscie ja na wszelki wypadek kupilam dwie pary:-D
 
reklama
Świetny temat!!!
Co do paznokci to sądze że miesiąc czasu to dużo żeby maluszkowi nie obcinać paznokci!Pamiętam że siostry maluch już na 3 dzień w szpitalu się podrapał!!!Więc swojemu jak będzie trzeba to obetne wcześniej.
A ja mam takie fajne śpioszki z "kapturkami" na ręce.

To ja mam pytanie bo gdzieś przeczytałam że dziecko nawet jak ma bardzo malutko włosków to i tak trzeba codziennie je czesać??Tylko nie wiem po co??Może chodzi o ciemieniuchę???:confused:
 
Do góry