reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pieluchy Babydream- dla noworodka?

Justa nie mam pojęcia, co cię tak uraziło, chyba, że promujesz pieluchy z rossmanna, bo ci za to płacą ;-)
Ja używa(ła)m pampersów, huggies premium i classic, dada premium, fioletowych z tesco i nieszczęsnych babydream i zdania nie zmienię, że wg mnie są najgorsze, a pampersy najlepsze, no może tylko huggies classic mogą z nimi w tym konkurować;-)
Pozostałe wg mnie podobnej jakości, choć część dziewczyn z mojego podforum uważa huggies premium za najlepsze, a pampersy faktycznie sporadycznie uczulają.
Na noc używam wyłącznie pampersów. W nocy synka nie prześcielam, a rano pampers waży chyba z tonę i rzeczywiście czasem synek ma mokre śpiochy, ale chyba żadna pielucha by tego nie wytrzymała:-)
 
reklama
Rapuzel nie obrazam się tylko ja nie lubie jak ktos krytyjuje czyjes slowo;-) ty wypowedzialas się ze nie lubisz Babydream bo twoj synek je przesikuje a inna mama napisala ze nie lubi Pampersow bo jej dziecko je przesikuje a znowu baby dream lubi:tak: u kazdego jest inaczej i kazy \ma swoje slowo ktorego nie powinnas krytykowac:baffled::baffled::baffled:tak samo ja moge napisac ze ci placą za reklame Pampersow:baffled:
 
Ja używam pieluszek Huggies Premium Super-Flex i jestem z nich bardzo zadowolona :-):tak:. Jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło, żeby przeciekły. Poza tym mój synek nie ma po nich uczulenia ani odparzonej pupy. Mimo, że w nocy go nie przebieram.
Używałam też pieluszek Pampers i Bella Happy. Pampersy (nie miały jeszcze zielonego wkładu) były ok, natomiast Bella Happy przeciekały.
 
My na samym początku używaliśmy pampersów bądź huggiesów. Pampersy new born są świetne, nic nie przeciekało :tak:
większe rozmiary pampersów zaczęły mi tak średnio pasować... zdarzało się, że mimo dobrego zapięcia siuśki leciały po nodze nawet dopiero co po przebraniu :baffled: od rozmiaru 3 (czyli w naszym przypadku od 4 miesiąca życia małej) próbowalismy innych firm, dada były za grube, tesco kolorowe dziwnie śmierdziały :sorry2: dopiero baby dream przypasowały, mięciutkie, małą całą noc śpi, nic ją nie odparza, nie przecieka, dobrze sie na pupci trzymają, nie odciskaja i nie podrażniają przy zapięciach. Dla nas strzał w dziesiątkę :tak: no i jak jest promocja w rossmanie to za 48 gr sztuka :tak: chusteczek też używamy babydream - niebieskie, fajne i tanie ;-)

najlepiej jednak przetestować samemu różne marki, bo nigdy nie wiadomo która przypasuje nam i maluszkowi :tak: i nie ma co naskakiwac na siebie, bo każdy ma prawo wyrazic swoje zdanie, a decyzja o zakupie i tak należy do każdej z nas ;-):-)
 
Na początku używałam pampers, ale gdybym jeszcze raz miała podjąć decyzje to pewnie bym wzieła te z wycięciem na pempek, ale nie pamiętam jaka to była firma bo miałam tylko jedną sztuke z skarbu malucha. po pampersie Sarka miała tak mocne odparzenie że ponad tydzień to leczyłam i to specjalnym kremem na recepte. Teraz mieszam pampersy. Najlepsze są z tesco te fioletowe Sara wytrzymuje w nich 12 godzin snu i nic nie przecieka. Używam też happy i haggins premium. Na szczęści Sara lubi te 3 rodzaje pieluch i kupuje to na co jest akurat promocja. Co do chusteczek to wybrałam dzidziuś, różowe używałam na początku do około 2,5 miesiąca życia a teraz te niebieskie. Każde dziecko lubi coś innego. I faktycznie trzeba się rozglądać z promocjami. A to że na czymś pisze made in tesco, biedronka, lidl...nic nie znaczy bo to zależy przez kogo są produkowane. Pampers produkuje nie tylko te znane z własnie tej nazwy, produkuje też ine pampersy dla sieci handlowych takich jak wymieniłam wyżej i podkreśliłam. To samo tyczy się hugginsa i bella happy. Warto czytać to co pisze małym drukiem z tyłu opakowania.:-)
 
ja uzywalam pampersy,huggiesy,happy,babycare(z netto)
i powiem szczerze,ze
1. pampersa sa do kitu,na poczatku byly ok,ale jak maly zaczal rosnac to przelatywalo wszystko:sa rozmiarowo do kitu(male co do wielkosci innych pieluch),drogie,przelatuje gora i bokami.(noc co chwile trzeba przewijac)cena 37-56 (zalezy gdzie)
2.huggiesy sa rozmiarowo dobre,cena nie za bardzo fajna,nie przeciekaja.cena :36-46zl(zalezy jak sie trafi)
3. happy sa rozmiarowo b.dobre ,cena moze byc,ale jak maly za duzo nasika(dluzej ponosi) wisza po kolana.(w nocy trzeba przewinac) cena 39,00(jak jest w promocji)
4.baby care sa rozmiarowo najlepsze(jak z reszty maly nosil 5 to tu 4),cena mila:) , przespi cala noc i nie przecieka,kupa tez nie.cena 34.99(cena stała w netto)
5. duca kiepskie
jeszcze inne uzywalam ale nie pamietam nazw:/

Z TYCH WSZYSTKICH POLECAM HUGGIESY(jak kogos stac na taki wydatek) I BABY CARE (uzywam juz kilka miesiecy i jestem zadowolona-nie wracam do innych)

u starszego uzywalam tylko tanich (nazw niepamietam) i happy i wtedy te 3lata temu byly super.
 
Używamy tych pieluszek od roku, od noworodka i są o niebo lepsze od pampersów. Grubsze, ale co z tego. Pełen pampers pęcznieje o wiele bardziej. Polecam.
 
Justa nie mam pojęcia, co cię tak uraziło, chyba, że promujesz pieluchy z rossmanna, bo ci za to płacą ;-)
Ja używa(ła)m pampersów, huggies premium i classic, dada premium, fioletowych z tesco i nieszczęsnych babydream i zdania nie zmienię, że wg mnie są najgorsze, a pampersy najlepsze, no może tylko huggies classic mogą z nimi w tym konkurować;-)
Pozostałe wg mnie podobnej jakości, choć część dziewczyn z mojego podforum uważa huggies premium za najlepsze, a pampersy faktycznie sporadycznie uczulają.
Na noc używam wyłącznie pampersów. W nocy synka nie prześcielam, a rano pampers waży chyba z tonę i rzeczywiście czasem synek ma mokre śpiochy, ale chyba żadna pielucha by tego nie wytrzymała:-)
Ranpuzel, jesteś nieuprzejma i uszczypliwa, gdy tymczasem Justa 19 ma całkowitą rację. Każde dziecko ma bardzo indywidualne potrzeby i dopiero na drodze brób mamie udaje się ustalić, co jest dla niego najlepsze.

Moje bliźniaki mają już niemal półtora roku i każdy z nich zupełnie inaczej reaguje na te same kremy i środki pielęgnacyjne.

Ja Babydreama używam od samego początku, ale stosowałam doraźnie i wypróbowywałam wszystkie pieluszki, które wyamienia ranpuzel plus Happy i różne inne wersje Pampersów i Huggiesów. Ostatecznie wracałam zawsze do babydream, ponieważ dla moich chłopców okazały się najlepsze.

Huggies to jest totalna porażka! Szczególnie w wersji Classic - nie było siły, aby chłopcy się nie przesikali w ciągu pół godziny do godziny maksymalnie. Akurat zdarzyło się tak, że byliśmy u znajomych na wsi, gdzie nie mieliśmy możliwości kupić innych pieluch niż Huggies. Efekt był taki, że cały zapas ubrań został przesikany w ciągu jednego dnia.

Tesco w moim odczuciu, niczym nie różnią się od pampersów - identyczna konstrukcja, grubość, rozmiarówka i chłonność. Generalnie Pampersów nie poleciłabym z kilku powodów - cena plus jakość sprawiają, że Pampersy nie wypadają zbyt korzystnie i zgadzam się, że są zdecydowabnie przereklamowane.
Ponadto, nie wiedzieć czemu, w ogóle nie występują w wersji bezzapachowej. Aloes ma właściwości uczulające i muszę przyznać, że jeden z moich synów zareagował na pampersy totalną wysypką. Wtedy zastąpiłam pieluszki majtkopieluchami Pampersa, które nie są nasączane balsamem aloesowym.

Aha, te pieluchy z Tesco są naprawdę warte polecenia. Są zdecydowanie tańsze od Pampersów, a - jak wspomniałam - różnicy poza ceną zupełnie nie ma.

Happy są ogromne, nie trzymają w pansie (to prawda, że strasznie nisko się zsuwają) i też przesiąkają.

Wracając do Babydream, w tej chwili te pieluchy zostały totalnie zmienione i muszę uczciwie przyznać, że starsza wersja była o niebo lepsza - i to we wszystkim. Konstrukn]cja była niemal doskonała, bo gumeczki i ściągacze sprawiały, że pieluszka przylegała idealnie i naprawdę bardziej prawdopodobne było, że pęknie niż przesiąknie. Nowe wersje już przesiąkają.
Nie wiem, jak w tej chwili wygląda pieluszka dla noworodków, ponieważ zmieniła się cała linia, ale tamte tarsze były rewelacyjne i najdoskonalsze ze wszystkich babybornów. Specjalna perforowana wkładka doskonale izolowała skórę przed mochem i kupką, idealnie przylegały, nie uciskając nadmiernie brzuszka i nie przesikiwały się. Kiedy używałam starszej wersji Babydream, byłam absi=olutnie przekonana, że udało mi się znależć pieluszki idealne, które mogę polecić każdemu, teraz nie mam takich. Na szczęście liczę, że moi chłopcy niebawem zaczną wyrastać z pieluch i już nie będę się musiała zastanawiać nad tym, które kupić....
 
co do pieluch to tak:
pampersy te dawniejsze były ok natomiast te teraz mimo że można kupić w marketach taniej w promocji sa średniej jakości no i yten zielony pasek aloesowy chyba uczula mojego synka więc poza kilkoma sztukami które leżą tak awaryjnie (prezent) już ich nie kupujemy:tak:
huggisy nie odpowiadały synkowi wcale :no:zresztą chusteczki tez jakieś sztywne więc ich nie kupujemy.
dada biedronkowe jak dla nas strzał w 10 cena super jakość świetna nie przesikuje się (no chyba że dużo dużo pije i nie ma długo zmienionej pieluszki)
tescowe świetne i gdyby nie to że do tesco jakoś nam nie po droze to pewnie były by numerem jeden:tak:
aa jeszcze kiedys tatuś kupił w realu jakieś firmy tip i to była największa porażka bo ceratowe pęczniały po jednym siusianiu:eek:
a i pampersy slep&pley te pomarańczowe u nas wcale się nie sprawdziły antoś miał jedną wielką ranę na pupie :eek::eek:ale oddaliśmy je koleżance dla jej córki i im bardzo odpowiadają:tak:
więc wszystkie dzieci różnie reagują a i my mamuski mamy różne upodobania i zasoby portfela:tak:
zawsze warto spróbować kupując najmniejsze opakowanie i wybrać te które naszym dzieciom i nam najbardziej odpowiadają
Pozdrawiam:happy:
 
reklama
Ale z drugiej strony przy grubszych pieluchach dziecko może zacząc sie pocic i narażone jest na odpażenia. Jestem raczej zwolenniczką tych cieńszych.
 
Do góry