reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierworódki

Witam:-) Ja tez sie ciesze ze urodzimy na lato.Nie moge doczekac sie spacerów z moim synkeim.I tez tak mam, ze latem chudne wiec jest wieksze prawdopodobienstwo ze zrzuce troszke kg.

A tak poza tym to pogode mamy dzisiaj bardzo ładna.Od rana swieci słoneczko i chyba po obiedzie wybierzemy sie z mezem na spacer do lasu.Pozdrawiam;-)
 
reklama
hej dziewczyny
jak zobaczylam ile mi urosl brzuch to naprawde zaczelam sie stresowac!!!!coraz bardziej boje sie porodu!!!!
zaczelam myslec o porodzie w wodzie i chcialam was sie doradzic......
boje sie czy to dobry pomysl wiem ze w trakcie mozna zawsze zmieniec ale czy to nie jest ryzykowne generalnie porod w wodzie......
buziaki dla was
 
apropos tej herbatki z malin...
tez czytalam ze mniej bolesnego niby w sensie skurczy.....ja lubie taka herbatke a czy to jets specjalna?
troche sie boje ja pic poniewaz mam bolesne skurcze w tej chwili wole nie ryzykowac....moze jak bede blisko daty porodu juz to wtedy.......

HEJ:-)
nie, nie, Krystyno, teraz jeszcze za wczesnie. Ja tez mam skurcze i na razie nie piję. Dopiero zacznę od 36-37 tygodnia:tak:. A herbatka jest z LIŚCI malin:-)
Miłego wiosennego dnia!:cool2:
 
hej dziewczyny
jak zobaczylam ile mi urosl brzuch to naprawde zaczelam sie stresowac!!!!coraz bardziej boje sie porodu!!!!
zaczelam myslec o porodzie w wodzie i chcialam was sie doradzic......
boje sie czy to dobry pomysl wiem ze w trakcie mozna zawsze zmieniec ale czy to nie jest ryzykowne generalnie porod w wodzie......
buziaki dla was

Na temat porodu w wodzie było już parę informacji na watku głownym:tak:. Ale kto by teraz przeglądał te ponad 1000 stron:szok:!
Wiadomo, że poród w wodzie łagodzi ból. :blink:
Jak będziesz Krystyno w szpitalu, to na pewno Tobie powiedzą, jakie są warunki, bo pewnie wszędzie inaczej. Ogólnie to można powiedzieć, z tego, co sie zdążyłam zorientować, ze w większości przypadków pozwalają być w wodzie do II etapu, potem każą wyjść. No i u nas np. nie można być w wodzie dłużej, niż 30 minut ( bo woda jest bardzo ciepła), a jak się chce wejść znowu do wanny, to oni musza całą wodę wymienić. W Starogardzie jest ogromna wanna, nie wiem, ile litrów, ale sporo:shocked2:!
No i u nas nie można mieć ani za wysokiego, ani za niskiego ciśnienia, ciąża musi przebiegać bez żadnych komplikacji, nie można mieć hemoroidów....
Chyba to wszystko, co zapamietałam:sorry2:
Ale może niech sie wypowie jakaś mamusia, która rodziła w wodzie, bo ja moge napisac tylko to, co u nas powiedziała położna:tak:
 
Dzien dobry.Mam takie małe pytanie.Od paru dni czuje cos dziwnego w dole brzucha.Tak jakbym miała za chwile dostac miesiaczke.Czy to sa moze skurcze macicy???
 
K.M
Jezeli to jest bol jak od miesiaczki to to sa wlasnie skurcze macicy tylko te bolesne ...wiec powinnas zglosic to swojemu lekarzowi a on powinien juz zrobic specjalne badanie na ilosc skurczy i czy maja wplyw na dzidzie to jest badanie ktg czyli bicia serca dzidzi plus tych skurczy....jezeli masz raz dziennie to jest ok...ja mialam to badanie i okazalo sie ze skurcze mam czesto czasem ich poprostu nie czuje a czasem sa bardzo bolesne biore specjalne leki na zminimalizowanie ilosci skurczy......poza tym lekarz kazal mi duzo odpoczywac przestac cwiczyc itd.bo dzidizia jednak jeszcze malutka lepiej chuchac na zimne!!!
wiec odpoczywam i mialam tez spowolnic tryb zycia ale ja z natury jestem hyperaktywna i ciezko mi spowolnic......ale wszystko dla dobra dzidzi...
jak pracujesz moze bedziesz musiala isc na zwolnienie!!!
trzymaj sie napewno wszytsko bedzie oki!!!!
 
KRYSTYNA30-dziekuje za wytłumaczenie.To sa takie bole jak przed dostaniem miesiaczki i najczesciej zdarzaja sie przed pojsciem spac tak co dwa dni.Wizyte mam 8 kwietnia wiec na pewno powiem o tym mojemu lekarzowi.Jutro zaczyna mi sie 34 tc.Boze to juz tak blisko:-D
 
Ja też się dopiszę bo to również mój pierwszy poród :) Mam wyznaczone dwa terminy porodu wg ostatniej miesiączki ma to być 07.05 a wg USG 17.05 więc mam dość dużą rozbieżność :/ ale co zrobić..
Ostatnio oglądałam porodówkę i szczerze mówiąc jeszcze bardziej wystraszyłam się porodu... może trzeba było nie jechać... :)
 
A powiedzcie mi jak to jest z tym farbowaniem włosow w ciazy???Ostatnio spytałam sie mojego lekarza i powiedzial ze nie ma zadnych przeciwskazan dla dziecka tylko z usmiechem stwierdzil, ze u kobiet ciezarnych farba slabiej sie trzyma.Nie wiem co mam robic bo z drugiej strony zabobony mojej mamy, ze w ciazy nie mozna farbowac włosów, bo dziecko bedzie rude.A poza tym Śweta juz niedługo i poród sie zbliza i chciałabym wygladac jakos normalnie bo na te moje odrosty juz patrzec nie moge:-:)szok:
 
reklama
dzieki za info kochana!!!
powiedz mi tylko jak to wyglada z krwia i tak dalej duzo krwi do wody wyplywa czy to jest straszny widok...bo nie wiem jak maz to zniesie????
i rozumiem ze rodzilas zupelnie bez znieczulenia?
a monitorowali serduszko dzidzi caly czas?
pozdrawiam
 
Do góry