reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze badania w ciąży

Myślę że lekarz kazał powtarzać badania na grupę krwi osobom które nie pamiętały bądź nie były pewne swojej grupy. A uważam tak ponieważ każdy lekarz wie że grupa krwi się nie zmieni więc po co na logikę powtarzać badania skoro pacjentka zna swoją grupe? Ja badania na grupę krwi robiłam tylko jak zaczynałam praktyki zawodowe. A gdy zaszłam w ciążę nie musiałam robić ponownie. Grupa krwi się nie zmienia, zawsze jest taka sama.
A wyniki z wyznaczoną grupą krwi mam w dokumentach więc jak potrzebuje to poprostu wyciągam i tyle.

Co do badań w ciąży zapewne będziesz musiała wykonać cały komplet.
Ja miałam z zeszłej ciąży dwa razy potwierdzone a i tak chcieli.. może zależy od lekarza
 
reklama
Jeśli się nie ma krew karty wszędzie powtarzana jest krew jakby się coś stalo. Tak samo w ciąży. No i przeciwciała są też badane.
 
W 2019 zaszłam w trzecią ciążę i wszystkie badania są powtarzane a teraz badania HIV miałam robione nawet dwa razy.Dodatkowo od 21 tygodnia ciąży musiałam wybrać sobie położna która przygotowuje do porodu i opieki nad maluszkiem.Jedynym badaniem którego nie wykonywałam było oznaczenie grupy krwi. Zaczęłam chodzic do lekarza prywatnie ale znalazłam b.dobrego na NFZ i zrezygnowałam z opieki prywatnej.Tylko ja musiałam robić badania prenatalne w 13,20 i 32 tyg
Wszystko było dobrze i urodziłam zdrowego chłopczyka.
 
JeśliJesliasz grupę krwi, wydrukowana i zalaminowana to nie trzeba powtarzać, cała resztę trzeba robić
 
Do góry