reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze odwiedziny po powrocie ze szpitala

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Wiesz Agata, to dla nas Matek jest dziwne..zwłaszcza to leżenie w atłasach. Spoko wieczorkiem z mężem czy partnerem czemu nie, ba nawet gdy maleńswo słodko śpi w łóżeczku to nawet wskazane polegiwanie dla regeneracji sił przed kolejną zmianą pieluchy, czy podaniu cycusia. Jasne, że możesz dobrze wyglądać, czemu nie! Tylko pytanie brzmi, czy po powrocie ze szpitala, ogarnięciu maluszka domu będziesz miała jeszcze siłe na to by pomalować paznokcie czy ułożyć włosy? Jeśli dasz radę to daj znać. Pozdrawiam
PS. ciągłe leżenie w łóżku nie jest fajne, kości bolą... ;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
może i żart ale ... do 01 kwietnia to jeszcze mamy nieco czasu :-D
Kłaczku ... Hankę juz opłakiwałyśmy :eek: niech teraz Rysiu ma swoje 5 minut !!!!

Czytam i czytam i taka refleksja zajrzała do mego musu mózgowego: ŻADNA ale to żadna z WAS nie napisała czym gości podejmowała ? Bo przecież to też istone w jakiej porze goście się pojawią ... czy malusie kanapusie, czy zimny bufet, czy zimne nózki ... czy jednak coś na ciepło ? macie jakieś sprawdzone firm cateringowe ?? :rofl2: trzeba naszej Księżniczce pomóc.
 
A probowalas kiedys cos tlumaczyc z uzyciem translatora google, Agato? Jest on tylez kreatywny co malo dokladny i konia z rzedem temu, co tresc tekstu prztlumaczonego pojmie. Poczatek artkulu ktory podlinkowalas (wrzucilam dla zabawy):
"Jeżeli młode matki spędzić dziesięć dni w łóżku po porodzie?
Były prezydent Royal College of położnych, Caroline Flint, zasugerował, że młode matki powinny mieć dziesięć resztę dni pobytu po urodzeniu ich dziecka." Prawda ze fajnie po "polskiemu" wychodzi?

Co do tych rewelacji w artykule zawartych, to pewnie dlatego ze matka powinna 10 dni spedzic w lozku, w UK wychodzi sie do domu w kilka godzin po porodzie naturalnym, a do doby po cesarce. O ile nie ma komplikacji oczywiscie. Kolezanka w 3h po sn miala wypis w rece. Dokladnie to wyglada tak, ze w godzine po porodzie polozna zaprasza Cie pod prysznic (lub do wanny jesli wolisz) i nie ma wylegiwania sie. Dziecko masz od opieka od poczatku - polozna ubiera je w kilka chwil po urodzeniu, podaje Tobie lub Twojemu partnerowi/mezowi i wychodzi. To czas dla rodziny. Kiedy wroci, zaproponuje Ci kapiel, po kapieli tosta i kawe/herbate, potem jeszcze chwilke odsapniesz i mozesz isc do domu, chyba ze jest pozna noc lub z innych przyczyn musisz zostac. Nas wypisano dopiero na drugi dzien bo nie bylo pediatry ktory przed wypisaniem musi obejrzec dziecko. Jak widzisz wiec, w UK matki wstaja jeszcze szybciej niz w PL.

Misia, ja napisalam czym goscie rzygali - wodeczka, piweczko, chipsy, orzeszki i paczkowane ciastka. Catering w osobie malza mego sam dostarczyl z marketu.:tak:
 
Ostatnia edycja:
O losie czytam te wasze posty od wczoraj i śmiać albo płakać mi się chce z naiwności, marzeń jaśnie pani AGATY. Dziewczyno zejdź na ziemię, skoro uwielbiasz, satyny, koronki itp. to po chlolere decydowalas sie na dziecko. A może i rodzic chcesz w atłasach???? Poród i opieka nad dzieckiem to nie jest wszystko takie lajtowe, jak dziewczyny pisały co zrobisz z tymi koronkami i satyna jak, dziecko za przeproszeniem Cie osra czy obrzyga. A przyjmowanie gości w łóżku nie jest "smaczne", więc jeśli dziecko pozwoli wykonywać Ci trudy macierzyńskiej opieki w łóżku to powodzenia ale wtedy raczej nie decyduj się na gości, bo im nie będzie miło przychodzić w wizyty do gogoś kto ma ich gdzieś i ciężko Ci swoje szanowne cztery litery podnieść z łóżka na czas odwiedzin.

A swoja drogą też uważam, że to jedna wielka komedia i ktoś z nas ludzi na forum robi sobie jedne wielkie jaja.
 
Nawet jeżeli to prowokacja to zobaczcie dziewczyny ile radości mamy od trzech dni? Zapominamy o ciąży, zapominamy o trudach opieki nad maleństwami i tymi nieco starszymi pociechami... Czy nie o to chodzi między innymi żeby się zwyczajnie pobawić i opluć monitor z radości? :-D
Jaśnie Atłasowa Agato... dziękuję za ubaw i mam nadzieję, że potrwa to jeszcze kilka dni.... Napisz nam jeszcze jak wyobrażasz sobie poród, ten na Twe szczęście odbywa się w pozycji leżącej a Ty tak lubisz się wylegiwać :-D
 
O kurcze nie ma to jak porcja smiechu od rana :laugh2::laugh2::laugh2:
Tłumaczenie z Google boskie :-p NIC nie zrozumiałam :rofl2::rofl2: Ach i moze o to biega????
A i chyba za duzo sie książek naczytałaś :-p
Nie czytaj juz ksiązek dla dzieci tylko wez się za poradniki i gazety dla mam w ciaży :-p
Odłóz "Oto jest Kasia" na półeczke i poczytaj "Dziecko" :-p
Ach i dołączam sie do dziewczyn?? Jak wyobrażasz sobie poród????
 
Anko_D i Bodzinko nie wiem czy to rozsądne pytać naszą Agatkę Księżną na Puchach o wizje porodu... bo ta wizja może Was i Nas zwyczajnie przerosnąć. Chociaż kuszące :happy: to nie powiem ...
Agatko masz jakieś pytania dotyczące porodu ? podziel się nimi z nami.
 
ale sie uśmiałam :-D to musi być prowokacja bo nie wierzę :-D Gorzej jeśli prawda bo z czasem dziecko będzie chciało usiąść mamie na kolana, przytulić się i mama nie pozwoli bo spódniczka jej sie pogniecie...
 
ja tez lubie sledzic ten watek bo odrazu mi sie humor poprawia :-) opowiadalam nawet mezowi ze jasnie pani chcialaby zmianiac pieluche nie wstajac z lozka :szok:

co do porodu to tez jestem ciekawa , zastanawiam sie jak sie nasza ksiezniczka ubierze??;-)
 
reklama
dziewczyny z innego postu ktory zalozyla agata pare dni temu wynika ze ma juz dziecko,wiec wie doskonale jak to wyglada w zyciu codziennym,zajmowanie sie dzieckiem,przyjmowanie gosci.. wedlug mnie prowokacja na 100%,bo kobieta zdrowa umyslowo takich rzeczy by publicznie nie wypisywala..kto nie lubi lezec i odpoczywac...chyba nie ma takiej glupiej ktora napisalaby ze woli pracowac lub podlogi zmywac...niz odpoczywac,a zwlaszcza odrazu po porodzie,gdzie marzy sie tylko lozko...
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry