reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze ruchy Maluchow i kopniaki!!!

reklama
wczoraj gin mnie rozczarowal, powiedzial,ze to niemozliwe,zebym cos juz czula :confused:

To dziwne, bo mój ginek pytał się mnie czy czuje juz cos czasami. Jak mu powiedziałam, że tak to sie spytał kiedy w pierwszej ciąży poczułam i jak mu powiedziałam, że 16 tygodniu to powiedział, że w drugiej zawsze wczesnej się czuje.
Czytałam na necie, że pierwsze ruchy w drugiej ciąży można juz czuć od 12 tygodnia, delikatne, ale ruchy. Nawet na BB w kalenadzru ciąży jest napisane, że ruchy odczuwalne są do 14 tygodnia ciąży, a 12 od poczęcia u szczupłych kobiet.
Ja tam jestem pewna, że to moje maleństwo czasami delikatnie daje o sobie znać.
 
Ja jak sie zapytałam gin. to podobnie powiedziała ze nawet przy kolejnej ciazy w 12tyg to nie mozliwe. ze ok 14-15 tydzien juz tak.
ja własnie weszłam w 15t i w sobote poczółam pierwsze figle nie kopniaki aletak jak by mi tam cos fruwało...
 
Jak ja powiedziałam sowjemu lekarzowi, że czasami wieczorem jak już sie wygodnie ułożę do spania to czuję takie delikatne łaskotanie przez chwile i koniec potem znowu to najpierw powiedział, że to nie możliwe ale po chwili jak robił usg i zobaczył mojego "wierciocha" który fikał jak nie jeden gimnastyk i machał rączkami i z jednej strony na drugą i odbijał się nóżkami od ścianek macicy to stwierdził, że to jednak bardzo możliwe, że te łaskotania są spowodowane przez malca gdyż jest nadzwyczaj ruchliwy :-) no i niestety postraszył, że jeżeli się nie uspokoi to mi współczuje tych kopniaków później :sorry2:
 
JuliaK- ten ginek to facet? On moze tylko pozazdroscic tych kopniakow bo nigdy mu nie bedzie dane tego odczuc i choc czasem to troche boli to mimo wszystko jest to tos tak niesamowitego, ze pozniej sie za tym teskni i wspomina jak to fajnie bylo.

Ja juz prawie mam 16tc i czasami tylko bardzo delikatnie cos czuje ale naprawde bardzo delikatnie no i mam dwojke dziedziaczkow w brzuszku wiec chyba to sa leniuszki:-D:-D:-D Na pierwszym USG 22 grudnia to jeden byl ruchliwy ale ten drugi to spioszek bo dopiero po chwili zaczal sie ruszac i tak jakos powoli no ale byly tak samo duze, mam nadzieje, ze wszystko dobrze. Qurde juz bym chciala miec nastepne USG a dzis tylko spotkanie z rodzinna no ale moze cos mi powie co, gdzie i jak czesto...
 
ale wam zazdroszcze czucia tego czegos:) ja nic nie czuje i gdyby nie to usg zastanawialabym sie czy jestem w ciazy,niewiele przytylam i nie widze zebym nadal przybierala na wadze
 
Dziewczyny, wczoraj wieczorem poczułam coś czego nigdy wczesniej nie doświadczyłam...
Mianowicie czułam takie 5 sekundowe pukniecia tylko wysoko troszke wyżej od pępka.Nic nie mówiłam kazałam mężowi położyć rękę i jak to znowu sie stalo sam ogromnie zareagował coś w tym musi być ....może bobo nasz
Jak w 11 tyg. mówiłam lekarzowi że coś mi sie przelewa i czy to dzidzia to powiedzial ze to sa moje jelita, ale przelewania tereaz nie bylo wiec moze juz cos poczułam:)
Jednak moje bobo jest ułozone na ścianie przedniej a to znaczy podobno że kopie do środka i ruchy w takim ułożeniu dzidzi czuje sie słabiej.Poczekamy zobaczymy...
 
reklama
Hej lipcoweczki, przez ostatnie tygodnie nie pisalam- wiadomo brak czasu, praca, praca, praca ale czytalam Was regularnie:tak:

Rudka - czuje sie tak samo jak ty, tzn. niewiele przytylam, brzuszek jest lekko widoczny tylko wieczorem, a gdyby nie 2 USG to tez bym sie zastanawiala czy jestem w ciazy- a to juz 16 tydzien.

Od czego zalezy wielkosc brzucha? Czy jest to genetycznie uwarunkowane:confused:
 
Do góry