reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze ruchy

Mówiłam dzisiaj lekarzowi, że mały mało się rusza. Powiedział, że ma być conajmniej 5 ruchów w okresie aktywności, czyli jak się poczuje ruch, to należy liczyć do 5 i wszystko jest ok. Takie okresy aktywności powinny być 3 razy w ciągu doby. Ja dzisiaj policzę sobie wieczorem. Dzidziuś się ruszał jak zwykle w poczekalni, to doktor stwierdził, że jak jest na miejscu, to przypomina sobie o obowiązkach :-p
 
reklama
Mój maluszek czasem ma takie ciche dni. I wtedy się rusza bardzo mało i tak delikatnie puka. A jak jest dzień sportowy to ćwiczy boks na mym pęcherzu, biegi, podskoki, i rozciąganie ( oczywiście mojej skóry, bo się wypina jak tylko może najdalej) :-)
I teraz gdy ma coraz mniej miejsca to jego ruchy są dla mnie coraz bardziej wyczuwalne. Najdrobniejsze pukanie czuje. I najmocniej jak leże na lewym boku. I jak się najem słodyczy to tez podskakuje z radości :-)
Jak ma cichy dzień to odzywa się do mnie gdzieś z 5 razy na dobę. A jak dzień aktywny to nie liczę, bo jak tylko się przebudzi to już daje znać o sobie :-)
 
Ostatnia edycja:
Mój szkrab nic sobie z małej ilości miejsca nie robi. Kopie, stuka i przeciąga się, aż miło... dziwnym trafem omija mój pęcherz bo nie latam do kibelka co 5 minut ale za to trafia w żebra... co do aktywności to miewa takie napady ruchliwości, że zastanawiam się skąd mu się wzięły te pokłady energii...
 
moj synek to chyba pojdzie po wujku i zostanie pilkarzem tak kopie i dokazuje w brzuchu ze az boli, ale da sie wytrzymac.
J w brzuchu tez strasznie ruchliwa byla i tak jej zostalo, a teraz takie dwa wiecznie w ruchu skarby beda.
 
dzieki dziewczynki,czyli co?nie mam sie w sumie o co martwic jak synio troche bardziej leniwy czasem?jescze raz dziekuje
 
Ja mam to samo, czasem myślę, że zaraz mi z brzucha wyskoczy tak szaleje, a bywa i tak, ze czekam na każdy najmniejszy nawet ruch. Gdzieś wyczytałam, ze maluchy na tym etapie bardzo dużo śpią + ten brak miejsca , i to pewnie dlatego tak sie dzieje.
 
reklama
Moja Ania też ruchliwa, kopie i stuka czym może, wierci się... Mała Żabka :-)
To cudowne uczucie obserwować pojawiające się wypukłości - kolanka, stópki, bawić się z nimi w chowanego...
Mój M zawsze zaczyna dzień od przywitania się z Brzuszkiem - kiedy przyłoży dłoń, Ania zawsze odpowiada kopniaczkiem. Zazdrości mi, że mogę to czuć cały czas.
Będzie mi tego uczucia chyba strasznie brakowało...
Jeszcze tydzień temu Ania była w pozycji pośladkowej - kopała mnie wtedy regularnie po pęcherzu i kroczu oraz po prawej stronie brzucha.
Kiedy ku mojej radości obróciła się wreszcie główką do dołu, żeby było sprawiedliwie, obkopuje teraz lewą stronę i górę brzucha :-)
 
Do góry