reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

płatny urlop wychowawczy

dziękuję, serdecznie za odpowiedź.pewnie i tak nie skorzystam z tych opcji,ale myślę,że w naszym państwie nie pozostaje wiele możliwości,bo polityka prorodzinna daje dużo do życzenia.
 
reklama
Witam Pani mecenas

Mam takie pytanie -jestem mamą dwójki dzieci -przebywam na urlopie wychowawczym bezpłatnym -mąż pracuje sam i mamy :
przychód 45602 zł
koszty uzyskania przychodów- 1948,72zł
dochód 43653,28zł
składki na ubezpieczenie społeczne 6009,12zł
składki na ubezpieczenie zdrowotne 3039,60zł
ja mam utracone dochody poniewaz nie pracuję i przebywam na urlopie wychowawczymm na drugie dziecko do grudnia 2013roku .Mam takie pytanie czy należy nam się zasiłek rodzinny i drugie moje zapytanie :
siostra zaskarżyła alimenty swojemu mężowi otrzymuje alimentów 680zł -ale to może jest mało ważne.zastanawia mnie jedno przy podobnych składkach jakie jej mąż zarabia otrzymuje na dziecko zasiłek rodzinny i wychowawczy rodzina 3 osobowa-jakie ona spełnia kryteria,ze otrzymuje ten zasiłek>Dodam,że nie są ani w separacji ani po rozwodzie.Dziekuje za odpowiedź i pozdrawiam Kasia
 
Mam takie pytanie -jestem mamą dwójki dzieci -przebywam na urlopie wychowawczym bezpłatnym -mąż pracuje sam i mamy :
przychód 45602 zł
koszty uzyskania przychodów- 1948,72zł
dochód 43653,28zł
składki na ubezpieczenie społeczne 6009,12zł
składki na ubezpieczenie zdrowotne 3039,60zł
Pisze Pani, ze to dochody Pani i meżą, a skoro Pani są dochodami utraconymi to te liczby są niepotrzebne. Trzeba wziać jedynie dochody męża.

Mam takie pytanie czy należy nam się zasiłek rodzinny
Nie wiem, bo nie wiem jaka część tych dochodów będzie traktowana jako utracone.

siostra zaskarżyła alimenty swojemu mężowi otrzymuje alimentów 680zł -ale to może jest mało ważne.zastanawia mnie jedno przy podobnych składkach jakie jej mąż zarabia otrzymuje na dziecko zasiłek rodzinny i wychowawczy rodzina 3 osobowa-jakie ona spełnia kryteria,ze otrzymuje ten zasiłek>Dodam,że nie są ani w separacji ani po rozwodzie.
Ale do dochodu wlicza się wtedy dochód matki i alimenty.
 
witam Pani mecenas

już wyjaśniam są to tylko dochody mojego mężą -źle napisałam;-(
a co do siostry też juz wyjaśniam.Jest na urlopie wychowawczym już 2 rok-w tym czasie już dostawała zasiłek płatny-ona nie pracowała tylko liczył sie dochód jej męża -.Dopiero teraz zasądziła alimenty mężowi bo odszedł od nich.Dltego zastanawia mnie dlaczego ona już 2 lata ma zasiłek na dziecko przy dochodach jakie mieli a mi niestety nie przysługuje.Chyba to skomplikowane wszystko.Teraz dostaje alimenty na dziecko i też z gopsu zasiek rodzinny i zasiłek wychowawczy.
 
już wyjaśniam są to tylko dochody mojego mężą -źle napisałam;-(
Zasiłek zapewne nie bedzie przysługiwała. Nie wiem na pewno, bo nie wiem czy w dochodach meża nie ma dochodów utraconych.
a co do siostry też juz wyjaśniam.Jest na urlopie wychowawczym już 2 rok-w tym czasie już dostawała zasiłek płatny-ona nie pracowała tylko liczył sie dochód jej męża -
Ale nie zna Pani tego dochodu.

Dopiero teraz zasądziła alimenty mężowi bo odszedł od nich.Dltego zastanawia mnie dlaczego ona już 2 lata ma zasiłek na dziecko przy dochodach jakie mieli a mi niestety nie przysługuje.
A zna pani dochód siostry?
 
Witam serdecznie. Podepne się pod ten zaczęty temat. Mam dwa pytanka:
1. Czy pracujac na umowe zlecenie na czas nieokreślony można iść na urlop wychowawczy?
2. Do ilu lat tj wieku dziecka przysługuje urlop wychowawczy?
 
reklama
Podepne się pod ten zaczęty temat. Mam dwa pytanka:
1. Czy pracujac na umowe zlecenie na czas nieokreślony można iść na urlop wychowawczy?
Nie. Umowa zlecenia to umowa cywilnoprawna (regulowana przecpisami kodeksu cywilnego), a urlop to uprawnienie pracowników (zatrudnionych w oparciu o przepisy kodeksu pracy).
2. Do ilu lat tj wieku dziecka przysługuje urlop wychowawczy?
Do ukończenia 4 roku zycia.
 
Do góry