reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płeć oraz imiona kwietniowych maluszków.

iza smialo smialo :))) pozytywne emocje sa mile widziane :))) Antos piekne imie :) ahhh...oko pociesze poki nie moge spac, bo ciagle siku chodze :(
 
reklama
z tego co się naczytałam to dopiero w okolicach 18tc wyrostek który zgodnie z teorią nub (o którym mówiła porannakawa) jest odchylony inaczej u chłopców a inaczej u dziewczynek, zaczyna się wstępować lub wydłużać, z dwóch okalających go tak jak by fałd tworzą sie albo wargi sromowe albo moszna... więc tak pewniej to chyba dopiero po 18tc można określać płeć :) dla ciekawskich focia:
rszq15.jpg
 
Vilmaq są rozne publikacje ale najczesciej spotykam sie z tym ze narządy płciowe tworza sie pomiedzy 11 a 13 tyg meskie lub żenskie. Do oceny nuba najlepsze sa zdjecia z 12 -13 tyg wtedy widac najlepiej kąt nachylenia wyrostka :) .
Ze swojego doswiadczenia wiem jedno ze u mnie przy moich chlopcach w 12 tyg ewidentnie bylo widac sterczącego nuba natomiast jak poszlam na USG jako asysta :) mojej przyjaciolki u niej byl wyrostek ale zupelnie inny cos jak "dziubek" no nie potrafie tego opisac i jest Julcia :)) .
Ja nadal trzymam sie teorii ze najlepiej oceniac nuba do max 13 tyg :))

ps. Mam nadzieje ze u Ciebie sie pomylialam i bedzie córcia :))))) :tak:

Stokrotta sliczne imiona :))))) qrde powiem Ci szczerze ze oby dwa mi sie podobaja i sama nie wiedziałabym ktore wybrać :)))))
 
Ostatnia edycja:
dzięki porannakawa :* ale tak szczerze mówiac... to już łapie się na tym że zaczyna mi to "wisieć" jaka to będzie płeć :) coraz bardziej czekam z wytęsknieniem żeby kruszynkę przytulić, nakarmić (uwielbiam karmienie piersią wg mnie tworzy niesamowitą więź z dzieckiem)... no po prostu mieć przy sobie :) całą i zdrową :) - nawet jeżeli będzie to chłopaczysko kolejne :D. Lalkami i tak się nie umiem bawić więc może natura wie że z chłopcami sobie poradzę ;):-):-)
 
vilmaq powiem Ci, ze informacją z nubami - zabiłaś mnie:) porannakawa ja za cholere nie potrafilabym ocenic nuba , wiec juz nie wiem jakiej plci dzidzius u mnie siedzi :D ale vilmaq calkowicie zgadzam sie z Toba, najwazniejsze , zeby ten ktos byl :)))))
 
Lalkami nauczyłabyś się bawić jakby była taka potrzeba ;) heh. fajnie, że zaczynasz mieć taki dość obojętny stosunek do płci, ale jednak pewnie gdzieś tam głęboko siedzi w Tobie ta niepewność, jak z każdej z nas. Ja już też nie mogę doczekać się porodu, chcę mieć już moja kruszynkę koło siebie:). Mam tylko nadzieję, że nie będzie żadnych komplikacji a maleństwo urodzi się zdrowe. Nie wiem czy chcesz ale tak na wszelki wypadek, to mogę Ci podać str gdzie są te testy z którego jednego ja korzystałam, tu są akurat dwa rodzaje. Dobrze, że już coraz bliżej, a czas nie stoi w miejscu;)
 
ingena ja cały czas wszystkim i sobie też życzę spokojnego szybkiego porodu bez komplikacji :) i co by dzidzia cała i zdrowa była :) za to najmocniej trzymam kciukasy. A co do niepewności to jest a i owszem :) ale to pewnie dlatego że już mi się powoli rodzi instynkt na kupowanie rzeczy i chciałabym wiedzieć pod jakim kontem się rozglądać... różowa kołderka czy niebieska kołderka ;P
 
reklama
Do góry