reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Po czym poznać,że dziecko ma alergię na krowie mleko??

camomile

mama wesołego diabła
Dołączył(a)
3 Kwiecień 2009
Postów
932
Miasto
Limerick
Witam wszystkich. Mam pytanie. Mój 3 miesięczny synek od ponad 4 tygodni ma wysypkę na buzi. Lekarz stwierdził,że to alergia na białko, kazał mi odstawić wszystkie produkty mleczne(karmię piersią i dokarmiam butelką) i zmienił mleko na cow&gate pepti. Muszę wspomnieć, że obecnie mieszkamy w Irlandii. Po tym mleku wysypka nie zniknęła a dziecko ma problemy z gazikami. Chciałabym wrócić do aptamil(polski odpowiednik to bebilon) ale nie wiem czy to dobry pomysł. Ale skoro po specjalnym mleku wysypka nie znika to może to nie jest alergia na białko??
Proszę napiszcie jak wygląda wysypka dziecka alergicznego, bo nie wiem czy wracać do aptamil czy lepiej zostać przy pepti.
 
reklama
moj Jasiek mial rumiane, jakby lukrowane policzki (swiecace) no i ulewal mocno - po Bebilonie pepti wysypka sie skonczyla ;-) ulewania takze ;-)
 
Jeśli karmisz piersią to musisz zmienić swoją dietę lub całkowicie zrezygnować z karmienia:tak:

U nas objawami była przede wszystkim wysypka...takie polakierowane szorstkie policzki. Skóra długo się goi a przy każdorazowym podaniu alergenu wysypuje się od nowa. Ja dla Krzysia miałam maść elidel, lub robioną z witaminą A

Jak rozpoznać skazę Psychiatria OnLine - Jakie są objawy skazy białkowej a nietolerancji lakotozy

Dieta mamy karmiącej a skaza https://www.babyboom.pl/forum/kuchnia-alergika-f23/jaka-dieta-przy-skazie-bialkowej-7406/

Mleko przy skazie https://www.babyboom.pl/forum/kuchn...-mleko-przy-skazie-bialkowej-2153/index5.html

Mam nadzieję że trochę pomogłam. Pozdrawiam!!!
 
Musisz pamiętac, że alergia tak szybko nie mija. Mój synek też ma między innymi alergię na mleko . Też stosowałam dietę eliminacyjna, musisz pamietac, że mleko kryje się też w słodyczch, bułkach, zwracaj na to uwagę. Jeśli chodzi o to, że po mleku nie mija, nie napisałaś ile czasu dajesz to mleku. Nasz alergolog twierdzi, że musi minąc co najmniej trzy tygodnie żeby objawy alergii zniknęły całkowicie. kolejna rzecz, jeśli twoje dzieciątko ma tylko wysypkę na policzkach to nie musi to byc alergia. Może miec np. łojotokwe zapalenie skóry ( odmiana ciemieniuchy która schodzi na policzki i brwi). Najlepiej zaczekaj jeszcze troszkę, jeśli objawy nie minął skonsultuj się z innym lekarzem. U mojego synka leczenie przynoszące rezultaty leczenie wprowadził dopiero trzeci lekarz.
 
Zapomniałam o tym poście:sorry2: Sorki dziewczynki i dziękuję za radę. Minął już miesiąc, mleko zmieniłam na nutramigen i wysypki i suchość skóry jak ręką odjął. Może nie powinnam tego robić na własną rękę ale po innych mlekach poprawy nie było.Teraz jestem na etapie wprowadzania kaszek i jak podałam maluszkowi kaszkę z dodatkiem mleka modyfikowanego to na buzi pojawiała się malutka wysypka. Większych zmian nie ma więc myślę że jest w porządku.:tak:
 
Drogie mamy, znalazłam artykuł na temat alergii w kontekście probiotyków - okazuje się, że poza odpowiednim mlekiem warto też włączyć w dietę dziecka suplement z żywymi kulturami bakterii, przynajmniej to twierdzą specjaliści od alergii. Stosowałyście już coś takiego?
 
u mnie wysypka zeszła po Babilonie pepti, ale później, po 2 latach prawie mała przestała to mleko tolerować i wymiotowała całkiem więc musieliśmy całkowicie odstawić mleko...
 
Camomile nawet jeśli wystąpi mała zmiana to tak, czy owak trzeba odstawic to. Objaw alergii to nie tylko to co widać na skórze, ale pomyśl jakie następuje spustoszenie w organiźmie, o którym nie mamy pojęcia. Jeśli dziecko coś alergizuje i nawet , gdy w małych ilościach dostarczamy mu alergenu to tak jakbyśmy dawali mu truciznę. Tylko i wyłącznie ścisła dieta, bo jest szansa, że mogła to być nietolerancja i jak przejdzie do 7 roku życia to po problemie. Alergenu nie powinno podawać sie minimum rok, bo wtedy może być tak, że organizm wzmocnił się i poradził sobie. Trzeba pamiętać, że podawanie mleka (które alergizuje) dla alergika może obniżyć przyswajanie żelaza. Niedokrwistość (długotrwała) niesie poważne konsekwencje. Tak jest przy alergii nie tylko na mleko.
U nas alergia na mleko krowie objawiała się czerwonym pępkiem, suchą i popękaną skórą na zgięciach stóp, oraz ranami za uszami. Musiałam nawet przestać jeść masło, bo śladowe ilości białka w nim były. Gdy ja wypiłam mleko Gerber to mój syn miał wysypkę na zgięciach łokciowych. Podejrzewam, że u niego to silna alergia, bo wystarczyło, że coś zjadłam, a u niego były rany (karmiony piersią). Raczej w naszym przypadku nie łudzę się, że to nietolerancja, więc jak nic przypadkiem nie znajdzie się w jakimś produkcie to skóra jest czysta.
 
Przede wszyskim czerwona wysypka na brzuchu i rany za uszami... Trzeba bardzo uważać na takie alegrie
 
Ostatnia edycja:
reklama
u nas pojawiła się w wieku 4 tygodni i objawiała się szorstkimi krostami na policzkach i uszach oraz za nimi. oprócz mleka krowiego takie same objawy dawało kurze białko. do tego wzdęcia, zaparcia i ulewanie. po przejściu na ścisłą dietę (karmie piersią) objawy zniknęły w 2,5 tyg. Pediatra zalecił podawanie priobiotyku latopic przez 3 miesiące i w razie dokarmiania zalecił bebilon pepti. ten priobiotyk jest rewelacyjny! w wieku 6 mies. mała jadła już masło, a teraz przeszłyśmy na bebilon ha (8 miesięcy). zwykły bebilon wprowadzę po 1roku i będę obserwować:)
 
Do góry