reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pocenie sie główki

Dołączył(a)
4 Maj 2006
Postów
8
witam , czy ktoś wie od czego poci sie główka? przy jedzeniu i podczas snu moja coreczka ma zawsze spocona główke, słyszałam ze ma to jakis zwiazek z wit.d. lekarz zwiekszył dawke wit. do 4 kropli dziennie ale nadal sie poci :(

 
reklama
moja Julka tez sie tak pociła, teraz tylko troszkę przy jedzeniu i jak się zmęczy. Podobno to ma zwiazek z niedoborami wit. D3. W ogłe to też miałam z wit. D3 problem bo dawałam jej dośc dużo i ciemiączko nie zarastało. Pani doktor zleciła badania krwi zeby sprawdzić gospodarke wapniowo-fosforową. Wyszło ok ale jakiś enzym wątrobowy był podwyższony- przyczyna mogło być nieprawidłowe przyswajanie wit. D3. Teraz bierze wit D2- devisol- podobno omija drogę "pokarmową", tylko 2 krople. Słoneczko też robi swoje i ciemiączko zaczeło się zmniejszac. Myśle że trzeba troszkę uważac z ilością wit. D3 szczególnie teraz jak juz jest słońce i organizm sam ją produkuje. 4 krople to dużo a pocenie wcale nie musi mieć zwiazku z objawami krzywicy.
 
Moj Michas sie poci niesamowicie (tzn glowka) , w nocy , w dzien, jak jest w foteliku w aucie, nawet jak nie jest goraco. My musielimsy odstawic wit. d3, bo ma bardzo duze zlogi wapnia w moczu i ma bardzo duze kamienie w nerkach (bedzie je mial wycinane pewnie operacyjnie, ale caly vzas mam nadzieje, ze one same znikna). tylko teraz doszlo jeszcze to pocenie sie, musze sie spytac mojego lekarza, bo mi to nie daje spokoju, a skad wiecie o tej wit d3?
pozdrawiam
 
jejku. moja Julka miała robioną jakiś test na wapno w moczu, wynik był negatywny. Dziwne to w ogóle wszystko, bo pani doktor twierdzi że dziecko rozwija sie rewelacyjnie. Objawów krzywicy żadnych, wiec to pocenie sie to nie jets tak do końca z tym chyba związane.
 
ja juz sama nie wiem czemu sie tak poci. moj maz rowniez sie poci w nocy i moze ma to jakis zwiazek, genetycznie czy cos. musze pogadac z lekarka






 
WITAM MOJEJ CORCE TEZ OD JAKIEGOS MIESIACA BARDZOOOO POCI SIE GLOWKA JAK SPI I JAK SSIE PIERS TO TEZ CZASAMI A JAK NIEDAWNO ZLAPALA 3 DNIOWKE I BYLISMY U LEKARZA TO NASZA PEDIATRA NIC NA TO NIE POWIEDZIALA?
 
najprawdopodobniej to z niedoboru wit. D3 mojej Lence jak byla mniejsza tez sie pocila glowka ale ona ma male ciemiaczko wiec nie moglam podawac wiecej wit.D3
moze warto zrobic badanie na enzymy watroby czy ta wit. jest przeswajana do organizu albo zapytaj sie lekarza czy nie lepiej podawac wit.D2 to pochodna przyjazniejsza dla organizmu :)
 
Zgodzę sie z tą wit. D2. Julka w ogóle nie przyswajała D3- robiliśmy próby wątrobowe. Odkąd daję Jej devisol ciemiączko zaczęło sie zmniejszać...
 
A u nas pocenie sie glowki ustapilio. Trwalo to ponad miesiac a teraz jest juz ok od jakiegos czasu.
 
reklama
Do góry