reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podróż w ciąży - samolot, samochód

reklama
Oczywiście że na basen na termy idę się porelaksować :-)

Dzięki dziewczyny, naprawdę miałam już nie jechać. Naprawdę wielkie dzięki, utwierdzacie mnie w tym żeby pojechać. Jeszcze 10 dni, ale już wiem że raczej na 99% jadę :-) Naprawdę nie jestem panikarą (wręcz przeciwnie), ale wolę się upewnić. W końcu bijące serduszko na pierwszym USG robi wrażenie :-)

Pozdrawiam
 
ja radziłabym Ci pójść do jeszcze jednego lekarza i spytać o radę
w końcu specjaliści wiedzą lepiej niż my na forum
to że jednej, czy drugiej nic nie było, nie oznacza że każda może w ciąży podróżować itd. Nie pomyśl, że Cię zniechęcam. Proponuję tylko, abyś udała się do jeszcze jednego lekarza i spytała- dla świętego spokoju. Jeśli Ci pozwoli- jedź. Ale jeśli będzie odradzał, może warto to przemyśleć. Sama mówisz, że nie wybaczyłabyś sobie, gdyby coś się przez ten wyjazd stało.
Mam jednak nadzieję, że otrzymasz pozwolenie i uspokojona spędzisz mile czas ze znajomymi ;)
 
Hej, melduje się po powrocie z Bukowiny Tatrzańskiej, było bosko, odpoczęłam, zrelaksowałam się, nie żałuję że pojechałam. Czułam i czuję się rewelacyjnie, mdłości nie miała tam ani razu, nic mi nie jest

dziękuję za dobre rady
teraz i ja będę namawiać i przekonywać, że wyjazd w góry jest wręcz wskazany

pozdr
 
Właśnie tak czytam Wasze wypowiedzi i tez miałam rozkminę mamy wyjazd w beskidy na Sylwetra zaplanowany juz przed ciążą, zamierzam sie dopytać gina na wizycie za tydzien czy mogę i wsyztsko ok z dzidzią (ma sprawdzisc bcie serduszka i wielkośc fasoleczki). Jakos też nie zamerzam chodzic po górach i nie wiedziałam że zmaina cisnień tak działa na ciążę...:)Pozdrawiam;-)
 
Ja w zeszłym roku pojechałam na sylwka z koleżanką która była w 6 msc ciąży i wcale się nie oszczedzała nawet na Nosal z nami weszła :) i urodziła zdrowego i ślicznego synka a i ja przywiozłam mojego skarba niespodziankę z gór :) Bardzo się cieszę że wyjazd się udał :)
 
Hej. Też się zastanawiałam nad tym jakiś czas temu. Byłam wtedy w 4 miesiącu i obawialam sie trochę o dzidziusia. Byliśmy na nartach i wszystko było wporządku. Mialam konsultacje z moim lekarzem i mówił ze nie ma żadnych przeciwskazań, byle bym nie szalała za bardzo na stokach itp. Trzeba tylko na siebie uważać. I tyle
 
Postanowiłam ponownie odwiedzić to miejsce. Bo niestety straciłam moją ciążę. W 12 tygodniu na USG wykryto ogólny duży obrzęk płodu. W 13 tygodniu byłam kierowana na kolejne badania. I niestety moja ciążą obumarła w 13 tygodniu - okazało się to w 14. Serce przestało bić. Nie zdążyłam więc wykonać badań genetycznych (amniopunkcji), bo dzidzia już nie żyła. Więc już się nigdy nie dowiem, czy dziecko było czymś obciążone genetycznie, czy były to wady nabyte w czasie ciąży.

Piszę więc o tym, bo nie wiem czy mój wyjazd w góry nie miał tu znaczenia. Czy zmiany ciśnienia nie zaszkodziły jednak dziecku, bo było niewydolne krążeniowo, coś nie tak z krążeniem i sercem. Piszę to, bo może w jakimś procencie przyczyniło się to jednak do mojej historii. Więc chciałam się tym podzielić, bo może kilka z dziewczyn jednak zrezygnuje z wyjazdu w góry w ciąży. Który budzi u lekarzy kontrowersje, i jedni na niego pozwalają a inni nie. Może nie bez powodu. Ja w następnej ciąży na pewno nie będę eksperymentować.
 
reklama
Witam wszystkie Mamusie :)
Mam pytanko jestem w 6 tygodniu ciąży i na wrzesień mamy wykupione wczasy. Problem w tym że boję się lecieć samolotem chociaż lekarz powiedział że mogę jechać tylko żeby na słońcu nie leżeć.. Jednak się boję żeby coś złego się nie stało... Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
 
Do góry