reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podwyższona glukoza - 98 mg/dl (5.4 mmol/l).

kamcia922

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Wrzesień 2019
Postów
175
Dziewczyny, jestem w 7 tygodniu ciąży, wczoraj odebrałam wyniki glukozy na czczo - przekroczona do 98. Jestem załamana, lekarz w poniedziałek. Co w takiej sytuacji? Czy ten stan zagraża dziecku?
 
reklama
Zupełnie nie masz się czym martwić . Moja ginekolog przy podobnym wyniku mówiła , że zrobimy szybciej test obciążenia glukozą i okazało się , że jest wszystko w normie. Aktualnie wkraczam w 20t i dzidzia rozwija się prawidłowo 🙂 stres w ciąży nie jest wskazany
 
Zupełnie nie masz się czym martwić . Moja ginekolog przy podobnym wyniku mówiła , że zrobimy szybciej test obciążenia glukozą i okazało się , że jest wszystko w normie. Aktualnie wkraczam w 20t i dzidzia rozwija się prawidłowo 🙂 stres w ciąży nie jest wskazany
dziękuję za te słowa! <3
 
Dziewczyny, jestem w 7 tygodniu ciąży, wczoraj odebrałam wyniki glukozy na czczo - przekroczona do 98. Jestem załamana, lekarz w poniedziałek. Co w takiej sytuacji? Czy ten stan zagraża dziecku?
Zlecą Ci krzywą i w zależności od wyników krzywej będziesz musiała trzymać dietę i częściej badać cukier albo diabetolog włączy insulinę, żeby było wszystko ok. Nie masz co panikować, to nie jest dużo przekroczony poziom. Dobrze, że został wyłapany wcześnie i od razu będzie reakcja.
 
Dziewczyny, jestem w 7 tygodniu ciąży, wczoraj odebrałam wyniki glukozy na czczo - przekroczona do 98. Jestem załamana, lekarz w poniedziałek. Co w takiej sytuacji? Czy ten stan zagraża dziecku?
Ja miałam raz na na czczo cukier 93 i później drugi raz 94. Poszłam na krzywą i krzywa wyszła całkowicie dobra, cukier na czczo 85. Tylko u mnie bardzo możliwe, ze wpłynęło przeziębienie na te pierwsze dwa pomiary wysokie.
Też się strasznie martwiłam przed wynikami tej krzywej, więc rozumiem jaki to stres, ja prawie nie spałam wtedy, a jak widać niepotrzebnie się nakręciłam :D
Nawet jeżeli wyjdzie ci cukrzyca to im wcześniej się ją wyłapie i wdroży leczenie tym lepiej dla Ciebie i dziecka.
Jak masz lekarza w poniedziałek to możesz zbadać jeszcze raz sama na czczo glukozę, żeby się upewnić czy dalej cukier wysoki albo jak się bardzo stresujesz to teleporada wcześniej, żeby dali Ci skierowanie na krzywą.
 
Mi cukier na początku ciąży wyszedł 100... I też po krzywej okazało się, że jest wszystko w porządku. Nawet potem kontrolnie sprawdzałam się glukometrem w domu i też było ok.
 
Do góry