reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

Lekarz każe dawać 6 miesięcznemu dziecku rzekomo uczulonego na laktozę mleko krowie ??? Nie jestem lekarzem, nie będę się wypowiadać, brak mi słów...... Ale i tak wychodzi na to że uczulenie na mleko nie ma.
 
reklama
tu w UK mają inny system leczenia, np. nie zapisują dziecia antybiotyków chybacze dziecko choruje ponad 14 dni... a co do skazy ją słyszałam że bardzo często dzieci z niej wychodzą. a po drugie kiedyś po mleku miał wysypki na całym ciele
 
Jednak co kraj to obyczaj i wszędzie są inne zalecenia (szkoda, ze u nas nie ma takiego podejścia do antybiotyków...). Ze skazy dzieci często wychodzą, ale różnie to bywa (siostrzeńcowi niby przeszło w pewnym momencie i pił zwykłe mm, ale w wieku około 1,5 roku znów zaczęły się skórne problemy, teraz jest na sojowym i jest ok). Eksperymentować chyba lepiej na mm? Mój synek nie ma problemów alergicznych, ale mleka krowiego w czystej postaci mimo wszystko boje się podawać i tak sobie myślę pierwsze próby podjąć jak będzie miał około roku.

U nas ze zdrowiem już dużo lepiej, Adam właściwie czuje się dobrze, kaszlał ostatnio w nocy. Ze mną wczoraj było kiepsko, ale dziś już zdecydowanie lepiej, więc idzie ku dobremu. Na całe szczęście, bo mąż musi dziś zostać w pracy do 17 :/

Jak tam Wasze plany sylwestrowe? My oczywiście w domu, a ja się zastanawiam, czy dotrwam do północy :D Zwłaszcza, ze Adam z reguły między 6, a 7 wstaje i kilka razy karmi się w nocy, więc wieczorem po prostu odpływam po 22 :p
 
ewula my też w domu. Małego wykąpaliśmy i położylismy spać jakieś pół godziny temu. Teraz szybko robimy kolację i szybko ją musimy zjeść, bo Jasiek pewnie zawyje za jakąś godzinę i skończy się "spokój":) Też pewnie nie wytrzymam do północy.. zresztą nie mam zamiaru na siłę siedzieć - nie będzie kiedy odespać. Jasiek budzi się od kilku tygodni nawet po 5-6razy w nocy.

Dziś odebrałam wyniki morfologii Jaśka.. i poziom hemoglobiny jest dość niski bo 9,4g/dl... chyba mamy niedobór żelaza :zawstydzona/y:
 
hop hop :) ale tu cisza
Wszystkiego najlepszego w Nowym roku:) zdrówka i spełnienia marzeń dla was i maluszków:)
My powoli wracamy do codzienności, najpierw chorowałyśmy tzn. mała się przeziębiła a potem ja od niej załapałam więc tak nam mineły około 2 tygodnie a potem święta sylwester ... i dlatego się nie odzywałam.
Święta mineły rodzinnie, sylwester również ale spędziliśmy go sami i było bardzo fajnie:) Mała nie mogła zasnąć przez fajerwerki bo u nas od 18 już strzelali non stop a o północy nic ją już nie ruszało i grzecznie spała:)
adasza może warto do jadłospisu Jaśka dać więcej mięska?? Wytrwałaś do północy??
Ewula_m współczuję przeziębienia u maluszka to jest mego męczące zwłaszcza katarek ;( nie rozumiem osób które przychodzą w odwiedziny chore wiedząc że jest małe dziecko ehhh
happymum20 ja bym się bała dawać samo krowie mleko ale co kraj to obyczaj, ale nam jako małym dzieciaczkom też dawano krowie mleko i żyjemy :) i nic nam nie jest ale teraz jest inna świadomość
_agata89 super że dziewczynki tak pięknie się dogadują :) oby tak dalej!! Jak zwykle bardzo miło się czyta twoje posty pełne pozytywów :) Dużo ząbków ma Tosia u nas nadal brak ;) jesteśmy nadal bezzębni ale ostatnio teściowa mi powiedziała że mojemu eMkowi też tak późno wyszły więc to może rodzinne
 
mania- Dennisio od dziś na antybiotyków bo grypa go złapała już jak7s tydzień temu a od wczoraj nie mogłam zbić mu temperatury. przy okazji zaczęliśmy do detektywa który stwierdził że jazdę dziecko jest inne i że mały rozwija się prawidłowo i jamał podawać mleko krowie (od farmera) rozwieszone pół na pół z przygotowana woda i zapisał zestaw witamin i minerałów w syropie które są normalnie zawarte w mm.
 
happymum20 mam nadzieję że szybko mu przejdzie, jak już dostał antybiotyk to teraz szybko powinno przejść aby tylko póżniej nie łapał kolejnych infekcji.

Dziewczyny jaki ekspres do kawy polecicie?? Chciałabym ciśnieniowy, na kawę mieloną lub ziarna, jest tyle ich że nie mam pojęcia który wybrać a uwielbiam kawę i chciałabym jakiś niedrogi, nie duży ;)
 
Maniaa polecam Ci firmy bosch benvenutto classic...mamy go od prawie 4 lat i poza odkamienianiem nie robimy nic...doskonale mieli kawę ziarnistą, a mieloną też fajnie zaparza...masz przy nim spieniacz, więc latte, cappucino itp. wychodzą smakowite:) polecam!
 
reklama
Do góry