reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pokazywanie palcem 11 miesięcy

Hej, przeczytałam cały wątek i mam wrażenie jakbym czytała o swoim dziecku.. Aktualnie jest u nas tak jak opisałaś w tym komentarzu. Idą górne dwójki i mam wrażenie że jest jeszcze trudniejsza w kontakcie niż była..

Moja córcia ma 9,5 miesiąca. Rzadko kiedy reaguje na imię. Do kontaktu wzrokowego też mogłabym się przyczepić bo mam wrażenie że czasem mnie po prostu noe widzi. I też wszyscy dookoła mówią mi że przesadzam a ja się po prostu baaardzo martwię.
Chodzimy na zajęcia z si bo Niunia nie lubiła się ubierać, przytulać ani dotykać za rączki. Teraz w tym zakresie jest nieco lepiej

Czy możesz napisać jak sytuacja wygląda u was aktualnie?
Dziękuje za wiadomość! A kiedy zauważyłaś, że zaczął reagować na imię tak naprawdę fajnie? Moja pediatra niestety na moje obawy odpowiedziała mi baaardzo merytorycznie „moje dzieci maja 15,16 lat i nadal nie reagują na imię” ;)
A ja nie ukrywam bardzo się stresuje, ze coś może być nie tak pod katem autyzmu... jeszcze teraz ma jakiś czss, ie wiem czy to zeby (idą nam górne 2ki) czy skok, że jest jakaś taka bardziej wycofana, mniej na mnie patrzy, mniej się uśmiecha.
Już miała tak kilka razy i za każdy razem po kilku dniach wracała do bycia uśmiechnięta i kontaktową. Za każdym razem mówię sobie, ze nie będę się stresować, a za każdym razem tak samo się stresuje...;)
 
reklama
Dzień dobry. Moja córka ma 12 miesięcy. I tez nie pokazuje palcem. Jest uśmiechnięta i żywiołowa dziewczynka. Gaworzy coś tam po swojemu, najczęściej są to samogłoski, nie wypowiada podwójnych sylab, tylko pojedyncze sylaby. Potrafi układać wieże, wkładać kolka na sorter, dużo się wspina, chodzi przy meblach i wszystko pcha co popadnie. Lubi książeczki ale je wertować, jedyny gest co powtórzy to klaskanie.. jak mowie, ze ma dac zabawkę to nie podaje mi jej tylko z zabawka wspina się na mnie, ciężko ja nauczyć.. próbuje i próbuje .. drogie Mamy.. czy to jest za mało umiejętności jak na roczne dziecko ??reaguje na imię ale czasem jak się czyms zajmie to mogę wołać i za 5 razem się spojrzy. A każda zabawka to u niej max 5 min. Bo popadam w paranoje .. w rodzinie jest dziecko w tym samym wieku .. i dużo pokazuje paluszkiem: owoce , zwierzęta , warzywa, dużo pokazuje gestów ..mama bardzo dużo go uczy .. mam wrazenie ze jest to jakaś rywalizacja z ich strony i najgorsze ze zaczynaja wymagać tego od mojego dziecka .. a ja czuje się strasznie .. myślałam ze dziecko ma się bawic.. jak uważacie czy na ten wiek za mało potrafi ?? Bo jak czytam.. nie pokazuje palcem .. autyzm .. nie mówi sylab typu mamamama - autyzm, nie powtarza gestów - autyzm ..
 
Dzień dobry. Moja córka ma 12 miesięcy. I tez nie pokazuje palcem. Jest uśmiechnięta i żywiołowa dziewczynka. Gaworzy coś tam po swojemu, najczęściej są to samogłoski, nie wypowiada podwójnych sylab, tylko pojedyncze sylaby. Potrafi układać wieże, wkładać kolka na sorter, dużo się wspina, chodzi przy meblach i wszystko pcha co popadnie. Lubi książeczki ale je wertować, jedyny gest co powtórzy to klaskanie.. jak mowie, ze ma dac zabawkę to nie podaje mi jej tylko z zabawka wspina się na mnie, ciężko ja nauczyć.. próbuje i próbuje .. drogie Mamy.. czy to jest za mało umiejętności jak na roczne dziecko ??reaguje na imię ale czasem jak się czyms zajmie to mogę wołać i za 5 razem się spojrzy. A każda zabawka to u niej max 5 min. Bo popadam w paranoje .. w rodzinie jest dziecko w tym samym wieku .. i dużo pokazuje paluszkiem: owoce , zwierzęta , warzywa, dużo pokazuje gestów ..mama bardzo dużo go uczy .. mam wrazenie ze jest to jakaś rywalizacja z ich strony i najgorsze ze zaczynaja wymagać tego od mojego dziecka .. a ja czuje się strasznie .. myślałam ze dziecko ma się bawic.. jak uważacie czy na ten wiek za mało potrafi ?? Bo jak czytam.. nie pokazuje palcem .. autyzm .. nie mówi sylab typu mamamama - autyzm, nie powtarza gestów - autyzm ..
Wiesz co....teraz jak dobrze poczytasz byle pierdoła to autyzm.
Moje dziecko ma prawie 10,5 miesiąca.
Pokazuje calą rączką ja cos np chce.
Nie uklada wieży z klocków,jedynie koncertowo tą rozwala.
Zaczeła gaworzyć jak miala 9,5 miesiaca,siadac tydzień temu./ale nie robi tego bo pełzanie jest ciekawsze/
Teraz uczy sie wspinac.
Dzieci moich koleżanek robiły to 2,3 miesiace temu....i wiesz co?
Nie przejmyję sie tym.Byłam z malą u neurologopedy bo ma problem z konzystencją pokarmu.....Pani powiedziala,ze jest zdrowym żywym społecznym dzieckiem.
Przestalam czytać internet bo według niego moje dziecko jest opóźnione,powinno przecież siąść na 6 miesiecy a teraz mowic ze zrozumieniem.😉🙃
W tym wieku nie da sie stwierdzic czy dziecko ma autyzm.
Pokazuj,nie zmuszaj....na pewno wszystko ogarnie w swoim czasie😊
Moze teraz skupia sie na innej umiejętnosci.
Bedzie dobrze pozdrawiam:)
 
Jesli chodzi o moją córkę.
Mamy teraz 13 miesiecy.
Pokazuje palcem na wszystko zarówno na to co chce jak i żeby mi coś pokazać.
Z mowy mamy baba,dada,eje i mnóstwo podobnych.
Tata i dziadek to dada /chyba/😆
Szczepia pojedyńcze klocki,wrzuca krążki do otworków,wieża dalej jest tylko rozwalana🙃
Moje dziecko nigdy nie nadużywało klaskania i robienia papa.
Zabawki mi pokazuje nie przynosi ich jeszcze.
Myślę,ze dzieciaki mają swoje charakterki,jedne są odważniejsze drugie spokojniejsze.
Faktycznie gdyby dziecko w tym wieku nie okazywało kontaktu wzrokowego z otoczeniem byłaby to rzecz do zastanowienia a tak....skupiam sie na tych słodkich chwilach bo zaraz przeminą😉
Pozdrawiam.
 
reklama

Podobne tematy

Do góry