reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polecam Wodzisław Śląski!!!!

reklama
Witam
Chcialabym sie dowiedziec jaki jest personel na poroduwce Jak so traktowane kobiety przed jak i po porodzie i jak sie opiekujo maluszkami
 
czesc dziewczyny! jestem z Wodzisławia ale mysle o porodzie w Rydułtowach- słyszałam o tym szpitalu sporo dobrego- ale to były wiesci z drugiej reki. Równiez prosze o wiecj opinii na temam szpitali w Ryd i Wodz. Poród juz do 2 tyg:)
 
Nie wiem czy jeszcze ktoś tu zaglądnie, ale będę rodzić w Rydułtowach i mam pytanie.

Co trzeba mieć dla siebie i malucha?
I czy zzo jest tam dostępne?
Jak oceniacie opiekę w tym szpitalu- głównie położne?

Może znajdzie się mama, która ma 'świeże' informacje;-)
 
hej karolaola, ja właśnie się waham, czy wybrać Rydułtowy, czy Wodzisław.

kilka tygodni temu nieszczęśliwie trafiłam na kilka dni do szpitala w Wodzisławiu, którego w ogóle nie brałam pod uwagę jeśli chodzi o poród, ale spotkałam się tam z fantastyczną opieką, niesamowicie miłe i pomocne położne i teraz zastanawiam się, czy tam nie rodzić, niestety nie wiem, jak wygląda sprawa zzo ale porody rodzinne są bezpłatne.
W Rydułtowach zzo jest na pewno bezpłatnie, ale nie wiem, czy na żądanie.

my jakoś za miesiąc chcemy się wybrać do tych dwóch szpitali i dowiedzieć się z pierwszej ręki jak to u nich wygląda.

ściskam!!!
 
kota-behemota witaj!

Jeśli o mnie chodzi to nie mam dylematu Wodzisław/Rydułtowy. W Wodzisławiu leżałam z pierwszą obumarłą w 24t ciążą i więcej do tego szpitala nie zawitam. Lekarze bez serca, położne- jeszcze nie jedno dziecko pani urodzi- wszystko maszynowo i bez wyczucia. Nie oczekiwałam luksusów i skakania koło tyłka, ale trochę współczucia i uszanowania mojej tragedii. Zawiodłam się, czułam jak histeryczka i powiedziałam więcej nie!!

A w Rydułtowach byłam w tej ciąży w 28t. Położne tak miłe, z sercem na dłoni. Lekarze kompetentni i atmosfera przyjazna...

To takie moje doświadczenia. A do jakiego lekarza chodzisz?
 
współczuję Ci strasznie takiej tragedii... nawet nie wiem, jak to jest, mogę sobie tylko wyobrażać Twój ból..

mnie w Wodzisławiu przyjęli serdecznie i opiekuńczo, zarówno lekarze, jak i położne, czułam się dobrze, o ile tak można się czuć w szpitalu. nie mam niestety porównania do Rydułtów.

a do lekarza chodzę w Rybniku, do dr. Grudnia, a Ty?
wiesz może coś z pierwszej ręki na temat porodów w Rybniku?
 
Oj kochana o Rybniku wiem tylko tyle- parę dziewczyn właśnie podczas pobytu w szpitalu w Rydułtowach przestrzegło przed Orzepowicami. Dlaczego itd. nie wiem, nie pytałam, ale chyba chodziło o położne. I o uszy mi się obiło, że jak w Rydułtowach nie ma miejsca to odsyłają właśnie na Orzepowice. Ja tego nie biorę pod uwagę w ogóle- chodzę do Rutkowskiego- ordynator w Rydułtowach.

Ja nie mówię, że w Wodzisławiu jest źle, ale pierwsze wrażenie u mnie wypadło tragicznie i stąd moje podejście.

Dobrze zrobisz wybierając się na tzw. dni otwarte. Może Ci to podsunie rozwiązanie...
 
mam jeszcze pytanie do dziewczyn, które rodziły w Wodzisławiu, jaka jest Wasza opinia o oddziale noworodkowym? jak się opiekuję dziećmi? czy mają sprzęt do ewentualnego ratowania maluszków???
 
reklama
Kota Behemota witaj :). O ile jeszcze nie urodziłaś ;)

Nie wiem jak zacząć... Hmm... No to jedziem, pierwsze dziecko rodziłam w Rydułtowach, niby fajnie, położne normalne, lekarze też. Na położnictwie też w miarę. W tej ciąży leżałam w Wodzisławiu parę dni i porównując warunki do rodzenia jestem za Wodzisławiem (nie malutkie boksy zasłaniane zasłonką, tylko sporawe pokoje z drzwiami, łazienka na trakcie, nie na ginekologii, jak to jest w Rydach), i inaczej niż Karolaola sądzę o położnych, są miłe i pomogą jakby coś.

Byłam na spacerku po porodówce i oddziele położniczym, no i na położnictwie dziecko jest z Tobą ale można oddać do pielęgniarek (zaznaczam jednak, że nie wiem co one na to, przekonam się za niedługo;)), sale 4 osobowe z przewijakami, wanienkami, ogólnie odział ok. I nie wiem jak ze sprzętem do ratowania maluszków, niestety zapomniałam zapytać...


No i zzo nie jest dostępne w Wodzisławiu, tylko Dolargan i położna mi powiedziała, że one pokazują jak sobie radzić z bólem bez leków.

No i tyle chyba ;).

A Ty skąd jesteś? :)

Pozdrawiam
 
Do góry