reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polecam Wodzisław Śląski!!!!

chapicha, witaj, dzięki wielkie za odpowiedź :)

jestem z Wodzisławia i już podjęłam ostateczną decyzję, że tutaj będę rodziła, póki co jeszcze jestem w dwupaku, czekam i liczę, że już niedługo, tak za 2 tygodnie mój maluch zechce się wypakować.

pozdrawiam Cię ciepło i życzę powodzenia, bo wnioskując z suwaczka też niedługo będziesz rodziła :)
 
reklama
Odkurzę wątek :)
Dziewczyny a jak wygląda sprawa ochrony krocza, pozycji wertykalnych podczas porodu w Wodzisławiu i Rydułtowach??
Bo z tego co wiem to w Rybniku nacinają rutynowo a rodzi się w pozycji leżącej, więc rodzić tam nie mam zamiaru mimo, że prowadzę ciążę u lekarza, który pracuje w Rybnickim szpitalu.

Pozdrawiam!!
 
hmm, ja rodziłam w Wodzisławiu i zostałam nacięta i to mocno, blizna wychodzi mi aż na pośladek (dziecko miało dużą główkę no i poród miałam bardzo szybko, może to były główne powody)... każda z dziewczyn, z którą po porodzie rozmawiałam na sali/korytarzu również była nacinana, bez względu na to, który to był poród.
chodziłam do szkoły rodzenia prowadzonej przez oddziałową rybnickiej porodówki i z tego co ona mówiła, Rybnik raczej jest nastawiony na ochronę krocza, mam również 2 znajome, które rodziły właśnie w Rybniku(piersze porody) i udało się bez nacięć.
Ja jednak pomimo nacięcia chwalę Wodzisław i tam będę rodziła drugie dziecko. Jeśli to ma pomóc wyjść bezpiecznie dziecku na świat i przy okazji ja przy tym nie popękam, to nie mam nic przeciwko nacięciu, choć wiadomo, że wolałabym uniknąć.
 
Dzień dobry. Ja także chcę rodzić w wodzisławskim szpitalu. Mam pytanie czy są tutaj jakieś przyszłe mamy, które też przymierzają się do porodu tam?Czy przy szpitalu jest jakaś szkoła rodzenia?Jakie macie opinie o ordynatorze ginekologii?
 
Sattin, niestety nie ma w Wodzisławiu szkoły rodzenia i nie będzie, powód - brak kasy. Ja chodziłam do szkoły rodzenia prywatnie w Rybniku w Lift Medzie i ogólnie jestem zadowolona, można wykupić wszystkie zajęcia albo chodzić na wybrane.

Ja rodziłam w Wodzisławiu pierwsze dziecko i drugie również tam urodzę.
Co do ordynatora, wiadomo, jakie opinie o nim krążą, ja nie jestem jego pacjentką, ale nie zauważyłam, żebym była przez to inaczej traktowana (leżałam na patologii i później tak trafiło, że był przy moim porodzie), ale mam o nim jak najlepsze zdanie, zarówno jako człowiek, jak i lekarz jest konkretny i rzeczowy, odpowiada krótko i na temat, jest mądrym i fachowym lekarzem, nieco charakterystycznym, mnie się troche jego sposób bycia kojarzy z dr House'm..
 
Sattin, niestety nie ma w Wodzisławiu szkoły rodzenia i nie będzie, powód - brak kasy. Ja chodziłam do szkoły rodzenia prywatnie w Rybniku w Lift Medzie i ogólnie jestem zadowolona, można wykupić wszystkie zajęcia albo chodzić na wybrane.

Ja rodziłam w Wodzisławiu pierwsze dziecko i drugie również tam urodzę.
Co do ordynatora, wiadomo, jakie opinie o nim krążą, ja nie jestem jego pacjentką, ale nie zauważyłam, żebym była przez to inaczej traktowana (leżałam na patologii i później tak trafiło, że był przy moim porodzie), ale mam o nim jak najlepsze zdanie, zarówno jako człowiek, jak i lekarz jest konkretny i rzeczowy, odpowiada krótko i na temat, jest mądrym i fachowym lekarzem, nieco charakterystycznym, mnie się troche jego sposób bycia kojarzy z dr House'm..

Dziekuję za odpowiedź:)A na kiedy masz termin rozwiązania jeśli mogę zapytać?Ja końcówka maja. I jeszcze mam pytanie jaki jest koszt tej szkoły rodzenia i jak tam są zajęcia, czy w tygodniu czy w weekendy i od którego tygodnia ciąży można się tam zapisać?
 
Sattin, teraz mam termin na lipiec :)
co do szkoły rodzenia, ja wykupiłam cały "kurs"(jakies 400zł, nie pamietam juz), ale teraz z perspektywy czasu raczej bym poszła tylko na kilka wybranych zajęć, karmienie, poród, pielęgnacja i wizyta w szpitalu reszta tematów była dla mnie nudna i oczywista, no ale. Pojedyncze zajęcia kosztowały ok 50zł, a tutaj masz link do strony lift medu, wszystko jest napisane: Szkoła Rodzenia - Liftmed - pl
ja chodziłam jakoś od 28tygodnia i wg mnie lepiej iść wcześniej, bylo mi pod koniec juz niewygodnie na tych workach sako, ledwo sie ruszalam, wszystko mnie bolalo, ostatnie zajecia mialam 2 tyg przed porodem i wspominam je koszmarnie, chodzila tez dziewczyna jakos w 22 tyg ciazy i uwazam, ze to fajny czas na rozpoczecie zajec szkoly rodzenia. dobrze wspominam wizyte w szpitalu na porodowce (choc bylo to w Rybniku), polozna nas oprowadzila, opowiedziala wszystko co i jak, ja czulam sie spokojniejsza wiedzac czego sie spodziewac.
 
Sattin, teraz mam termin na lipiec :)
co do szkoły rodzenia, ja wykupiłam cały "kurs"(jakies 400zł, nie pamietam juz), ale teraz z perspektywy czasu raczej bym poszła tylko na kilka wybranych zajęć, karmienie, poród, pielęgnacja i wizyta w szpitalu reszta tematów była dla mnie nudna i oczywista, no ale. Pojedyncze zajęcia kosztowały ok 50zł, a tutaj masz link do strony lift medu, wszystko jest napisane: Szkoła Rodzenia - Liftmed - pl
ja chodziłam jakoś od 28tygodnia i wg mnie lepiej iść wcześniej, bylo mi pod koniec juz niewygodnie na tych workach sako, ledwo sie ruszalam, wszystko mnie bolalo, ostatnie zajecia mialam 2 tyg przed porodem i wspominam je koszmarnie, chodzila tez dziewczyna jakos w 22 tyg ciazy i uwazam, ze to fajny czas na rozpoczecie zajec szkoly rodzenia. dobrze wspominam wizyte w szpitalu na porodowce (choc bylo to w Rybniku), polozna nas oprowadzila, opowiedziala wszystko co i jak, ja czulam sie spokojniejsza wiedzac czego sie spodziewac.


Szkoda, że nie ma żadnej skzoły w Wodzisławiu. Do Rybnika mi nie po drodze no i wiadomo jeszcze odpłatność za zajęcia. A Ty jesteś z Rybnika tak?A powedz mi czy w szpitalu wodzisławskim robią jakieś problemy z porodem rodzinnym? Kiedy trzeba zgłosić chęć takiego porodu?
 
?A powedz mi czy w szpitalu wodzisławskim robią jakieś problemy z porodem rodzinnym? Kiedy trzeba zgłosić chęć takiego porodu?

Może ja odpowiem :D. Rodziłam w styczniu, problemów żadnych nie sprawiały położne :), zgłaszać nie zgłaszaliśmy, się tylko pytano, czy mąż rodzi ze mną :).

A skąd jesteś z ciekawości pytam :)?
 
reklama
Do góry