reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polecam Wodzisław Śląski!!!!

Może ja odpowiem :D. Rodziłam w styczniu, problemów żadnych nie sprawiały położne :), zgłaszać nie zgłaszaliśmy, się tylko pytano, czy mąż rodzi ze mną :).

A skąd jesteś z ciekawości pytam :)?

Ja z Wodzisławia jestem:)A mąż nie musi przed takim porodem rodzinnym przejść jakichś badań?
 
reklama
na szczęście nie... tylko teraz nie pamiętam, czy musiał mieć rzeczy na zmianę czy fartuszek i folie na buty czy to i to
 
ja też jestem z Wodzisławia :)
przed rodzinnym tylko trzeba powiedzieć położnym, że to poród rodzinny, mąż nie musi żadnych badań przechodzić tylko musi mieć fartuch, na dole go kupi w tym sklepiku koło Izby Przyjęć, choć my dostaliśmy w gratisie od położnej, jakoś tak wyszło. Poza tym musi mieć jakieś ubranie i klapki, w które się przebierze na porodówce, wystarczy jakiś t-shirt i spodnie z dresu plus klapki, po prostu muszą widzieć, że przebiera się w czyste ciuchy, mój M. nie wziął ubrań z domu i musiał się po nie wracać, więc fajnie jest je po prostu wrzucić do torby, którą sobie pakujesz do szpitala :)folii na buty nie trzeba, bo i tak musi te klapki swoje założyć.
 
ja też jestem z Wodzisławia :)
przed rodzinnym tylko trzeba powiedzieć położnym, że to poród rodzinny, mąż nie musi żadnych badań przechodzić tylko musi mieć fartuch, na dole go kupi w tym sklepiku koło Izby Przyjęć, choć my dostaliśmy w gratisie od położnej, jakoś tak wyszło. Poza tym musi mieć jakieś ubranie i klapki, w które się przebierze na porodówce, wystarczy jakiś t-shirt i spodnie z dresu plus klapki, po prostu muszą widzieć, że przebiera się w czyste ciuchy, mój M. nie wziął ubrań z domu i musiał się po nie wracać, więc fajnie jest je po prostu wrzucić do torby, którą sobie pakujesz do szpitala :)folii na buty nie trzeba, bo i tak musi te klapki swoje założyć.

bardzo dziękuję za wyczerpujące informacje:) Teraz pozostaje mi tylko czekać do dnia rozwiązania:) A czy masz lekarza prowadzącego z Wodzisławia?
 
Sattin, nie, zarówno pierwszą ciążę, jak i teraz drugą prowadzi mi dr Grudzień w Rybniku, chodzę prywatnie, ale rodzić w rybnickim szpitalu nie zamierzam O NIE! :)

trzymam kciuki i życzę spokojnej ciąży i w miarę szybkiego i bezbolesnego rozwiązania!!!
 
Sattin, nie, zarówno pierwszą ciążę, jak i teraz drugą prowadzi mi dr Grudzień w Rybniku, chodzę prywatnie, ale rodzić w rybnickim szpitalu nie zamierzam O NIE! :)

trzymam kciuki i życzę spokojnej ciąży i w miarę szybkiego i bezbolesnego rozwiązania!!!


Dziękuję i Tobie również życzę spokojnej i bezproblemowej ciąży no oczywiście sprawnego porodu:)
 
Witam. Jestem z Jastrzębia, ale mam zamiar rodzić w Wodzisławiu ponieważ nastawiam się na cesarkę a w Jastrzębiu istnieje duuuże ryzyko zarażenia gronkowcem także podziękuje... Jestem w ciąży bliźniaczej i muszę sie liczyć z ryzykiem powikłań zarówno w ciązy jak i po porodzie. Czy szpital w Wodzisławiu jest dobrze przystosowany do leczenia wcześniaków?
 
Zenia, ja właśnie wybierając szpital do pierwszego porodu kierowałam się głównie tym, żeby w razie czego ratowanie i opieka na dzieckiem były najbardziej profesjonalne i powiem Ci, że w Wodzisławiu oddział noworodkowy ma stopień kliniczny, są inkubatory i rewelacyjny ordynator, facet niesamowicie mądry, z jajem i życiowy, wprawdzie my mieliśmy tylko problem z tym, że mój synek był na maxa opity wodami płodowymi i przez prawie 30 godzin nie miał ochoty na przystawienie się do piersi, na spokojnie, bez paniki czekaliśmy (bez odśluzowania, bo to inwazyjne), glukoza mu nie spadała, więc naturalnie, jak wypluł wszytskie wody to stwierdził, że jest głodny i zaczął ładnie jeść. Odrynator noworodkowy był u mnie codziennie, położne w większości cudowne kobiety (takie dwie młode mi podpadły, ale wszędzie się zołzy znajdą, wiadomo), szczególnie Pani Zosia, no ANIOŁ, ja nie wyobrażam sobie teraz rodzić gdziekolwiek indziej, niż w Wodzisławiu własnie ze względu na opiekę noworodkową, ja sobie poradzę w razie czego, ale jeśli życie lub zdrowie dziecka byłyby zgrożone, to wolę mieć pewność, że opieka i ratownictwo na miejscu będą super.
 
A powiedzcie mi dziewczyny co trzeba zabrać do wodzisławskiego szpitala dla dziecka i dla siebie? Co dają w szpitalu ? I jeszcze mam pytanie o cesarkę, bo takowa mnie czeka, czy mąż może uczestniczyć w takim porodzie?
 
reklama
Dla dzidzisia trzeba pampersy i chusteczki a dla siebie majtki poporodowe + reszta ;)

jak robiłam rozeznanie przed porodem na porodówce, wtedy mi położna powiedziała, że jeśli planowa cesarka to może być - najlepiej chyba zadzwonić na trakt i się zapytać :)


pozdrawiam :))
 
Do góry