reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polecamy w sieci

reklama
Dziewczyny przepraszam, że tak Wam wchodzę na wątek ale chciałabym Was zaprosić do mojego sklepu
z ubraniami dla dzieci.
Link do: Q-ba Style | Facebook
Są to ubranka tyko i wyłącznie polskich producentów, świetna jakość modne fasony.
Teraz jest sporo rzeczy na letniej wyprzedaży myślę, że znajdziecie coś dla swoich pociech.
Kontakt przez mój fanpage na FB. Jest konkurs i zapraszam do wzięcia w nim udziału. Odnośnie rozmiarów pytajcie
 
Dziewczyny, właśnie zaczytałam się w książce Tracy Hoog Język niemowląt [emoji56] polecam
Poza tym w czasie starań nie wytrzymałam i kupilam Zdrowie mojego dziecka dr Marca Sznajder. Myślę że dziewczynom, takim jak ja, które zostaną po raz pierwszy mamami się przyda ;)

Napisane na Redmi Note 2 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Justyna 85 Tracy hoog to tzw treserka dzieci która propaguje zimny chów i mało miłości i szacunku wobec dziecka:/ nie polecam tej lektury i sugerowania się jej metodami. Oczywiście to moje zdanie ale zobaczysz jak będziesz mieć swojego bobasa na świecie że te metody są strasznie okrutne.....
 
justyna.85 , duzo osób twierdzi tak jak ppo i maja racje, ale przeczytać nie zaszkodzi, zawsze możesz wybrać te elementy które tobie w wychowaniu dziecka odpowiadają. Tracy Hoog czytałam "język dwulatka" i były elementy , które mi odpowiadają. Wiesz teraz jest moda na tzw. bliskość rodzicielską, ale mimo że wiele rzeczy jest w niej fajne to i z wieloma się nie zgadzam . Każda ma swój rozum i musi znaleźć złoty środek. Z książek polecam "Jak mówić aby dzieci nas słuchały, jak słuchać aby dzieci do nas mówiły" Adele Faber i Elaine Mazlish. cudowne w tej książce jest to ,że uczy wsłuchiwać się w emocje/uczucia dziecka.
Wiesz... ja zawsze staram sie podchodzic do dziecka z szacunkiem i mimo,że u mnie są granice rodzic- dziecko, to jednak staram się zwracać do niego tak jakbym zwróciła się do osoby dorosłej , którą szanuje.
 
Przeczytam do końca to będę mogła ocenić, póki co zaczęłam i książka bardzo mi się podoba :) ale macie rację nikt nie mówi że mamy się sztywno trzymać pewnych reguł. Myślę że warto i ta i wymienione przez Was książki przeczytać dla porównania. Następnie wybrać złota metodę ;)

Napisane na Redmi Note 2 w aplikacji Forum BabyBoom
 
justyna.85 , duzo osób twierdzi tak jak ppo i maja racje, ale przeczytać nie zaszkodzi, zawsze możesz wybrać te elementy które tobie w wychowaniu dziecka odpowiadają. Tracy Hoog czytałam "język dwulatka" i były elementy , które mi odpowiadają. Wiesz teraz jest moda na tzw. bliskość rodzicielską, ale mimo że wiele rzeczy jest w niej fajne to i z wieloma się nie zgadzam . Każda ma swój rozum i musi znaleźć złoty środek. Z książek polecam "Jak mówić aby dzieci nas słuchały, jak słuchać aby dzieci do nas mówiły" Adele Faber i Elaine Mazlish. cudowne w tej książce jest to ,że uczy wsłuchiwać się w emocje/uczucia dziecka.
Wiesz... ja zawsze staram sie podchodzic do dziecka z szacunkiem i mimo,że u mnie są granice rodzic- dziecko, to jednak staram się zwracać do niego tak jakbym zwróciła się do osoby dorosłej , którą szanuje.
Rewelacyjnie to ujęłaś. Mam dokładnie takie samo zdanie na ten temat.
Teraz serwuje się gotowe schematy rodzicom odnośnie wychowania dzieci i można je często między karty włożyć.
[emoji4]
 
reklama
W internecie krąży taka przesłanka :

Wiadomość zostawiona w prywatnym gabinecie przez jednego z pediatrów

CO JEST NAJLEPSZE DLA TWOJEGO DZIECKA?

Najlepsze wcale nie jest karmienie piersią.
Najlepsze nie jest również karmienie butelką.
Najlepsze wcale nie jest to, że je nosisz.
Najlepsze nie jest również to, że je odkładasz.
Najlepsze wcale nie jest to, że je kładziesz w taki sposób, a nie inny.
Najlepsze nie jest również to, że je kładziesz inaczej.
Najlepsze wcale nie jest to, że je przykrywasz tak, a nie inaczej.
Najlepsze nie jest również to, że je przykrywasz w inny sposób.
Najlepsze wcale nie jest to, że je ubierasz właśnie tak.
Najlepsze nie jest również to, że je ubierasz inaczej.
Najlepsze nie jest wcale to, że dajesz mu przecierki.
Najlepsze nie jest również to, że karmisz je kawałeczkami.
Najlepsze nie jest wcale to, co mówi Twoja mama.
Najlepsze nie jest również to, co mówi Twoja przyjaciółka.
Najlepsze wcale nie jest dla niego bycie z nianią.
Najlepsze nie jest również posyłanie go do babci czy przedszkola.
Najlepsza wcale nie jest dla niego "właśnie ta" metoda wychowawcza.
Najlepsza nie jest również inna metoda wychowawcza.

Wiesz, co tak naprawdę jest najlepsze dla Twojego dziecka?

NAJLEPSZY JESTEŚ TY.
Najlepsze jest to, co sprawia, że Ty czujesz się lepiej.
Najlepsze jest to, co Ci podpowiada Twój instynkt.
Najlepsze jest to, co pomaga czuć się dobrze również Tobie.
Najlepsze jest to, co Ci pozwala czuć się szczęśliwym ze swoją rodziną.
Bo gdy Ty dobrze się czujesz, oni dostają to, co najlepsze.
Bo to, co najlepsze to Ty.
Bo gdy Ty czujesz się pewny siebie, oni też czują się pewni i bezpieczni.
Bo gdy Ty czujesz, że postępujesz dobrze, Twój spokój i radość przechodzą na nich.
BO TYM, CO NAJLEPSZE, JESTEŚ TY.

Nie mówmy mamom i ojcom co jest najlepsze.
BO TYM, CO NAJLEPSZE DLA DZIECKA, SĄ ONI SAMI


Interpretując ją baaaaaaaaaaardzo ogólnie, wniosek jest taki,że każdy rodzic jest najlepszym rodzicem dla swojego dziecka.

Ale zastanawiając się i wczytując głębiej, totalnie się z tym przesłaniem nie zgadzam. ... nie napisze jednak dlaczego.... chciałabym poznać wasze odczucia
 
Do góry