reklama

Pomocy co mam zrobić

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez ewcia_003, 25 Maj 2015.

1. ewcia_003

ewcia_003 Początkująca w BB

Witam :-) mam 17 lat i jestem w ciąży 2 tydzień... Obliczajac sobie 9 miesięcy braknie mi miesiąca do pełnoletności chcialabym się dowiedzieć czy jeżeli braknie mi tego miesiąca będę miała prawa do dziecka czy też nie ? I również boję się jak powiedzieć o tym rodzica :/

2. Elenna

Elenna Fanka BB :)

Z tego co się orientuję to fizycznie możesz się dzieckiem zająć ale w sensie prawnym to opiekunem musi być ktoś pełnoletni, pewnie Twoi rodzice się zgodzą. Chyba że ojciec dziecka jest pełnoletni i weźmiecie ślub wtedy pełne prawa dostajesz od razu. Dla pewności możesz popytać w MOPS/GOPS tam gdzie bd składała dokumenty o becikowe, powinni się orientować.
    Co do lekarza to niby do 18 roku życia bez zgody rodziców nie może leczyć. Prywatnie powinno się udać, ale na NFZ to pewnie bez mamy nie da rady. W tym drugim przypadku masz prawo do pozostania sam na sam z ginekologiem podczas badania i wywiadu.
    A rodziców się nie bój. Pozłoszczą się napewno, bo się martwią, ale przejdzie im,przecież kochają Ciebie i pokochaja Twojego maluszka.

3. reklama
  4. Luxuorius

Luxuorius Moderatorka Członek załogi

2 tydzien ciazy? jak ją liczysz heh? radze poinformowac rodzicow o ciazy, bo na dzien dzisiejszy pelnoletnia nie jestes

Poleć forum