reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy duphaston

Dołączył(a)
14 Grudzień 2020
Postów
11
Hej Dziewczyny potrzebuje porady . Staramy się z mężem o dzidzie w 23 dniu cyklu zaczęłam plamic lekarz przepisal mi duphaston przez 7 dni na plamienie 3 dzien spóźnia mi się okres a jestem w trakcie barania proszkow i pytanie czy duphaston zatrzymuje okres czy dostane go dopiero jak przestane brać proszki . Dodam ze i tak cały czas plamie czy to może być ciaza i dla tego nie mogę nie mieć okresu. Pomocy może któraś z Pan tak miala.
 
reklama
Skoro jestes juz po terminie miesiaczki to zrob test. Nawet teraz bo stezenie hcg powinno byc wystarczajace. Skoro nadal plamisz to tymbardziej zrob test, zeby w razie w zmienic leki lub dolozyc jakies i pomoc zarodkowi.
 
Ja dostałam okres podczas brania duphastonu a dostałam go na wywołanie okresu, lekarka mówiła że jeżeli dostanę okres to mam przestać brać, a jeżeli nie, to brać 7 dni i po 3-4dniach od odstawienia powinien pojawić się okres. Także raczej nie zatrzymuje miesiączki ale może się ona pojawić dopiero po odstawieniu .
Zrobilabym na Twoim miejscu test żeby upewnic się czy to ciąża czy nie, jeśli tak to zbadałabym progesteron żeby wiedzieć co wywołuje plamienie i czym prędzej do lekarza. A jeżeli byłby negatywny to wtedy po tych 7 dniach czekałabym na okres.
 
Zrób test i nawet jak nie będzie II (chociaż mam nadzieję że będzie) zadzwoń do swojego lekarza.

Ja dostałam okres podczas brania duphastonu a dostałam go na wywołanie okresu, lekarka mówiła że jeżeli dostanę okres to mam przestać brać, a jeżeli nie, to brać 7 dni i po 3-4dniach od odstawienia powinien pojawić się okres. Także raczej nie zatrzymuje miesiączki ale może się ona pojawić dopiero po odstawieniu .
Zrobilabym na Twoim miejscu test żeby upewnic się czy to ciąża czy nie, jeśli tak to zbadałabym progesteron żeby wiedzieć co wywołuje plamienie i czym prędzej do lekarza. A jeżeli byłby negatywny to wtedy po tych 7 dniach czekałabym na okres.
Bardzo dziękuję za pomoc. Właśnie wróciłam z pobrania krwi czekam na wyniki. Jestem bardzo ciekawa co z tego wyjdzie
 
Ja też nie rozumiem za bardzo jak to jest z tym duphastonem. Biorę go juz od owulacji, miałam powiedziane że jak będzie ciaza to kontynuować a jeżeli nie to odstawić i czekać na okres. Okazało się że jestem w ciąży ale beta przyrasta bardzo powoli.
12.12 - 72
14.12 - 93
Są to wyniki ok 14 dni od owulacji.
Ginekolog kazała mi nadal go brać ale nie rozumiem dlaczego , ciąża prawdopodobnie się nie rozwinie 😢
Kolejnej bety nie badałam bo to dla mnie duży stres i trauma. Czekam na wizytę ale nie robię sobie nadzieji 😢
 
reklama
Do góry