reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród....już.... tuż ......tuż...

reklama
wczoraj wieczorem dałam niezły popis...
ryczałam tak, ze chyba sąsiedzi mnie słyszeli...
wyłam, ze mój mąż tyle pracuje ostatnio i że na dodatek w niedzielę po południu wyjeżdża, a ja sie boję rodzić sama!!
przepłakałam chyba z godzinę...
no, ale takie jest życie. chłop musi pracować :( a w końcu warszawa nie na końcu świata...
ale tak mi smutno nadal...
 
wiesz, efuniu, ze ja tez tak mam czasami? a najczesciej to rycze z powodu caloksztaltu (czyt. nie wiadomo o co). wczoraj spanikowalam, ze na pewno mi meza z pracy do porodu nie wypuszcza, a tu niespodzianka :D szefowa mowi, ze bez problemu, bo 4dni w roku na zadanie mozna (to wiadomo, ale mogliby utrudniac). do tego jeszcze 2dni okolicznosciowego z tyt. urodzenia potomka, 2dni opieki nad dzieckiem i zaleglych 8 urlopu wypoczynkowego. CUDOWNIE! bede mogla sobie odpuscic kombinacje ze zwolnieniem na opieke nade mna.
 
opieka nalezy sie tylko jednemu z rodzicow
tzn 2 dni w roku a w tym roku my mamuski mamy do konca roku maciezynski to tayusiowie moga wykozystac ta opieke
 
to jest tak, ze jednemu z rodzicow - moze byc Tobie lub mezowi, obojetnie. a ze ja zlozylam we wrzesniu wypowiedzenie to u nas wszystkie takie 'atrakcje' ma do wykorzystania maz.

Art. 188 [Zwolnienie od pracy na opiekę]

Pracownikowi wychowującemu przynajmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat przysługuje w ciągu roku kalendarzowego zwolnienie od pracy na 2 dni, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

https://www.babyboom.pl/forum2/index.php?action=post;topic=2918.735;num_replies=736
 
NO TO WSPANIALE!! chociaz jakaś dobra wiadomośc dzisiejszego dnia :D
mój stary idzie dziś na finalna rozmowę do international paper... chyba stąd też moje zdenerwowanie...
 
reklama
Witam,

tak sobie czytam waszą dyskuję na temat masażu szyjki - to ja wam napisze na czym to mniej wiecej  polega - jeśli jest rozwarcie położna lub lekarz wsadza paluszek albo dwa albo jeszcze więcej :)  i próbuje rozciągnąć/ rozepchać  brzegi szyjki  na siłę - boli jak cholera.

A propo opieki na matkę - przy porodzie siłami natury nalezy sie 7 dni prz cc 14 ale nie wszytskie szpitale tego przestrzegają - mój mąz dostał 14 dni mimo że nie było cc.

Pozdrawiam
 
Do góry