reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• UWAGA. 31.03 widzimy się o 11:00

Fizjoterapeutka dziecięca odpowie na wasze pytania. Dołącz .

UWAGA. Link do nagrań ze specjalistami!

Tych rozmów nie możesz przegapić. Zobacz .

Koronawirus. To musisz wiedzieć.

Wiadomości, rozmowy, wsparcie Dołącz.

reklama

Poród na Ujastek w Krk

Miasto
Kraków
Rozwiązania
0
Rodziła któraś ostatnio? Albo wybiera się tam do porodu w najbliższym czasie?
Prawdopodobnie wybiorę się tam pod koniec kwietnia, termin 23.04. Niestety nie mam informacji o aktualnej sytuacji w szpitalu. Nie zdążyłam nawet wybrać się na Dni Otwarte, bo zostały odwołane, tak samo Szkoła Rodzenia. Nie mogę odżałować, że zostawiłam takie ważne tematy na końcówkę ciąży :/ W wyborze szpitala kierowałam się wyłącznie opiniami z sieci. Ogólnie jestem przerażona okolicznościami nadchodzącego porodu, bo jest to pierwsza ciąża i jestem mięczakiem, pesymistką :( Gdyby któraś z mam miała jakieś informacje o sytuacji w Ujastku, będę bardzo wdzięczna.

reklama

linkowa

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Gdyby któraś z mam miała jakieś informacje o sytuacji w Ujastku, będę bardzo wdzięczna.
OTO KILKA PYTAŃ I ODPOWIEDZI Z SAMEGO ŹRÓDŁA (Szpital Ujastek Kraków):

Pyt: Jak wygląda przyjęcie do szpitala?

Odp. Przychodzimy pod szpital np. z mężem czy inną osobą towarzyszącą, pacjentka wchodzi do szpitala sama bez żadnych rzeczy, w momencie kiedy lekarz na izbie przyjęć stwierdza, że pacjentka zostaje już do porodu, położna wraca po rzeczy do osoby towarzyszącej, informuje, że kobieta zostaje już w szpitalu i zanosi rzeczy pacjentce na salę przedporodową.

Pyt: W co się spakować, jak się spakować, gdzie będą moje rzeczy?
Odp: Personel prosi, aby spakować się w 1 torbę, nie rozdzielać na osobne pakunki typu "torba z rzeczami do porodu", torba z rzeczami na pobyt w szpitalu" - mile widziane torby/walizki na kołach, może być nawet średni rozmiar, taka jaką mamy, ponieważ położne zajmują się czasem więcej niż jedną pacjentką i takie torby jest łatwiej przemieszczać. Wszystkie nasze rzeczy są cały czas przy nas (od sali przedporodowej).

Pyt: Czy faktycznie można mieć przez prawie cały okres porodu telefon przy sobie i go używać?
Odp: Tak, telefonu można używać praktycznie cały czas.

Pyt: Jak wygląda sytuacja z donoszeniem rzeczy przez męża/inną osobę dla pacjentki?
Odp: Między godzinami 15:00-17:00 można dowozić pod szpital rzeczy dla pacjentek. Rzeczy powinny być podpisane numerem sali i imieniem i nazwiskiem pacjentki. Między godzinami 17:15-17:30 przychodzi położna i rzeczy są rozwożone po salach.

Pyt: Czy pakować do szpitala nadmiar rzeczy gdyby się miało zostać dłużej niż standardowe 2-3 dni?
Odp: Nie ma potrzeby brania rzeczy w nadmiarze, jeśli mogą być przez kogoś dowiezione - wystarczy to co jest na liście na stronie szpitala.

Pyt: Czy ogólny standard okołoporodowy został utrzymany (np. dowolność pozycji podczas rodzenia, 2 godzinne kangurowanie, pomoc w karmieniu, pomoc na oddziale)?
Odp. Tak, położne starają się utrzymać najwyższe standardy, choć trzeba mieć na uwadze, że są bardziej obciążone (wcześniej pacjentkom częściowo pomagali mężowie/ osoby towarzyszące i odwiedzające).

Na ten moment takie pytania mi się nasunęły i na takie dostałam odpowiedź.

Do góry