reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród naturalny a hemoroidy

Ja miałam przed ciążami ale małe hemoroidy, teraz po drugiej ciąży jak wróciłam do domu to byl jakiś dramat, du"* tak mnie bolała jak siedzialam, a po zrobieniu dwójki też nie było przyjemnie , bo wszystkie mi wylatywały na zewnątrz. Pomógł mi proctohemolan . Nadal są , ale już nie sprawiają takich problemów
 
reklama
Wiem że temat starszy ale jakby któraś czytała to polecam zwykły rumianek, miczyci gazik i robicie okłady ja rano zaczęłam na wieczór ich nie było i mogłam siadać spokojnie a po porodzie to był dramat, parę dni i wchłonęły się całkiem, 🤷🏼‍♀️
 
38 tydzień i ostatnio zauważyłam że mi wyszły na zewnątrz. Nigdy nie miałam z tym problemów a tu kurcze niedługo poród i co mam z tymi dziadami zrobić.
 
Po porodzie też mi się pojawiły, i walczę do dziś. Wystarczy że mam zaparcie albo przesilę się za bardzo, nie wiem już jak się ich całkowicie pozbyć :/
 
Ja po cc mam szczelinę odbytu. Zaczęłam stosować wlewki melilax adult, podobno działają cuda. Jestem po 2 czekam na efekty. Pomagają też przy hemoroidach. Mogą być stosowane w ciazy i podczas karmienia.
 
Dziewczyny, pytanie kuruje głównie do osób ,które borykały się z hemoroidami w trakcie ciąży. Niestety z tym bolesnym problem zmagam się już od kilku lat, teraz gdy jestem w ciąży problem wrócił jak boomerang i jest mocny odczuwalny. Walczę o to, żeby hemoroidy nie wydostawały się na zewnątrz, ale te wewnętrzne już są bardzo bolesne, nawet podczas badania ginekologicznego.
Wiem, że to walka z wiatrakami :(
Ostatnio coraz częściej myśle o porodzie i chciałabym dowiedzieć się jak ten problem może wpłynąć na przebieg porodu.
Czy Was podczas porodu bolały te guzy? Czy one w trakcie mogą pęknąć i krwawić? Jakie są Wasze doświadczenia z tym problemem i czy jest się czego obawiać?
Dziękuje z góry za pomoc i otuchę ;)

PS. Problem skonsultuje też z lekarzem prowadzącym ciąże, ale chciałabym poznać Wasze opinie.
Też miałam ten problem po porodzie ani chodzić ani siedzieć😞brałam wszystko i nic, w końcu poratowalam się naturą stwierdzilam że już nic nie zaszkodzi a może pomoże.Mialam w domu maść propolisową zaczęłam smarować nią hemoroidy,po dwóch dniach już czułam ulgę🙂sprubójcie dziewczyny to naprawdę działa.Korzystam z łazienki z ulgą i czuję,że z dnia na dzień jest co raz lepiej.
 
Do góry