reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

poród siłami natury czy cesarskie cięcie?

Lewatywa i owszem - chyba wam wyjasnie:
Jeżeli przychodzi dziewczyna rodzic i okazuje sie ze ma pełne jelita to robią jej lewatywe bodz czopek glicerynowy.Czasami tez czekaja na "oproznienie sie żoładka".Omina ja dziwne przypadki na stole operacyjnym.Tak samo po cesarce na nastepny dzien zalecaja tzw.wlewke ( inna nazwa lewatywy) aby jelita zaczely normalnie funkcjonowac. Przy pierwszej cesarce nie pamietam aby to było wskazane.Nawet nie wiem czy byłam cewnikowana.( to było 7 lat temu) Teraz byłam cewnikowana i wlewke tez mi chcieli zrobic ale sie nie zgodziłam i dostałam z łaska czopek!!
 
reklama
Moja operacja nie była nawet tak do końca planowana i nikt nawet nie wspomniał o lewatywie. Jak się okazało że mam 3,5 cm rozwarcie, to tylko lekaż powiedział żebym nic już nie jadła i żebym najdalej za dwie godziny była w szpitalu. Założyli tylko cewnik.
 
Pewnie zależy od szpitala a moze nawet od dyzurnych położnych? Mnie tez nic nie było bo na trzeci dzień wypisali mnie do szpitala.
 
Mi nie robili lewatywy, ale ja przez trzy dni nie jadłam bo chodziłam z bólami. A co do rozrywania to jak sobię przypomnę to jest to rzeczywiście takie uczucie jakby szarpali/rozrywali brzuch - ja to sobie tak właśnie przypominam. A bliznę po cc mam praktycznie niewidoczną.
 
Dziewczyny,

a jak to jest ze znieczuleniem dooponowym, czy jak tam ono się nazywa ;D
Czy podawanie tego znieczulenia bardzo boli? Słyszałam różne opinie. Np., że kilka razy się wkłuwają, lub poglębiają.
Planowane cc. mam na 9 sierpnia. Jeszcze nie panikuję, ale przypuszczam, że tuż przed będę trząść się, jak listek.
Pozdrowionka
 
Ja miałam znieczulenie to w kręgosłup i nie bolało ,jedną wadą jest to że trzeba wyleżeć 12 godzin na plecach bez podnoszenia głowy [za wysoko] po porodzie i jak po ok 3 godzinach wraca ci czucie w nogach dopiero można się jako tako ruszyć. Ale wolałam to znieczulenie od ogólnego bo lepiej się po nim czułam i przynajmniej w krtani cie nie drapie.
to była moja trzecia cesarka.
Nie ma się czego bać , powodzenia

 
Hm.. jak robią to znieczulenie to nie boli.MI prysneli takim żelem i wkłuli się i nic nie czułam. Nie miałam czucia w nogach, ale po porodzie mogłam się ruszać choć było to utrudnione, przez bolacy brzuszek no i nóg się nie czuło, ale szybko doszłam do siebie, na drugi dzień rano juz musiałam chodzic:).
 
reklama
aga_kw ja tez mam planowana cesarke na 9-go sierpnia ;D ;D. Moj pierwszy syn tez sie tego dnia urodził ;D ;D ;D ;D
 
Do góry