reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

poród - szpitale

Witam wszystkie białostockie mamy, jest może na forum mama, która niedawno rodziła w USK i jest skłonna podzielić się informacjami jak wygląda obecnie sytuacja w tym szpitalu?
Może któraś z Was się orientuje jacy lekarze tam pracują, a dokładniej to chodzi mi o ginekologa, zastanawiam się nad zmianą lekarza prowadzącego i chciałabym mieć pewność że pracuje w USK.
 
reklama
Marika ja rodziłam na Parkowej, całą ciążę tam chodziłam. I bardzo sobie chwalę. Teraz jestem w ciąży bliźniaczej, więc niestety nie będę mogła tam rodzić tylko w USK i już się bardzo tego boję;/
 
Edytka a w jakim czasie tam rodzilas? Teraz duzo pisza o gronkowcu.Wystarczy wpisac w google. Siostra rodzila w lutym 2013 i wszystko ok. Ja mam termin na 5 stycznia
 
Hej. Ja ciaze do 38tyg prowadzilam na zamenchofa, jednak na ostatniej wizycie mnie troche wkurzyli i zdecydowalam się nie rodzić u nich. Poszłam do Dr Przepieścia ( on jest zastepcą kierownika ginekologi i poloznictwa w Psk) na jedną prywatną wizytę w gabinecie na Ul. Wojskowej. Wspaniały lekarz, bardzo fachowy, wizyta trwała ok 50min, bardzo duzo rozmawialiśmy o porodzie, namówił mnie na próbę porodu naturalnego. Kolejne nasze spotkania były już na nfz, chodziłam na ktg do szpitala, zawsze tylko musialam do niego zadzwonić ze jestem przy rejestracji i do mnie wychodził. Jako, że miałam wysokie ciśnienie zdecydował się mnie położyc 3 wrześnie na patologie ciąży, a 4 wywoływany był poród( termin miałam na 11 września). Dr Przepieść, zaglądał do mnie kilka razy w czasie porodu, gdy dla małego zanikało tętno, stół operacyjny i lekarze bylin dosłownie gotowi w 3 minuty. Na szczescie obeszło sie bez cc. Bardzo, bardzo miłe położne, sala porodowa jedno osobowa, nowoczesna, ze wzystkimi bajerami. Taka sama jak na zamenchofa praktycznie tylko bez plazmy na ścianie. :) Na połogu warunki gorsze, lezałam w sali 5osobowej, ubikacja i prysznice wspolne. Lecz uwazam, że można zacisnąc zęby i przetrwać te 2-3 dni. Polozne ku mojemu zdiwieniu bardzo miłe i pomocne, zabierały dzieci do pielegnacji i dokarmiania. Moj synek miał podejrzenie zwalniania serca wiec na 2 noce mi go zabierały i podłączały pod maszyne, przywoziły tylko na karmienie i mnie wtedy budziły :) Wezwalni do niego specjalnie z DSK kardiologa, do innego dziecka wzywali chirurga. Przeprowadziły nam też pokaz z pielegnacji pępuszka, były bardzo pomocne. A tak mnie kazdy straszył. Jesli bede kiedyś w ciąży poród tylko w PSK i z Dr Przepieściem :) Prywatnia Klinika jednak nie zapewni takiej opieki dziecku jak panstwowy szpital w razie problemów... Pozdrawiam
 
marika ja rodziłam 3 lata temu
k4s to pocieszające to piszesz, ale co do problemów to nie jest kwestia prywatna czy państwowa tylko chodzi o PSK bo tam w razie problemów nawet z Warszawskiej przewożą. Tak jak piszesz można przez 2-3 dni zacisnąć zęby i przetrwać, ale to smutne że trzeba zaciskać zęby;/ gdzie mój poród na Parkowej był poprostu bajką
 
Edytka moze nie bedzie tak zle. Moja znajoma tam ostatnio rodzila poraz drugi. Czesto lezala w szpitalu i jest bardzo zadowolona
 
Witam,

planuję urodzić w Białymstoku w szpitalu uniwersyteckim. Byłabym bardzo wdzięczna za informacje i Wasze opinie na temat opieki i warunków. Ja mam termin na 14 kwietnia.
 
Witam, A czemu jesteś zdecydowana na usk? Ja rodziłam na Warszawskiej i było dobrze :)
Sam poród jak to poród- choć mój pierwszy i nie mam porównania, ale moja dzidzia urodziła się kilka tygodni przed czasem, więc ogólnie poród nie był "normalny" :)
A sale poporodowe 2-osobowe z łazienkami. Także bardzo swobodnie. Opieka też niezła-zależy od ludzkiego nastroju-ale to myślę jak wszędzie.
Nie wiem jak teraz w usk- bo miał tam być chyba remont. Wcześniej wiem że same były po 5 osób i łazienka na korytarzu, ale obecnie nie jestem zorientowana.
 
reklama
Rodzilam w usk dwoje chlopcow i tam sa super warunki :) porodowki jednoosobowe personel przemily i znieczulenie za darmo. Ja polecam!
 
Do góry