reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w MSWiA na Galla

reklama
no u mnie tez sie zapowiada, ze stanie sie to wczesniej :( oby nie za wczesnie.. a do szkoly rodzenia juz nie darm rady chodzic, bo te twardnienia daja mi w kosc :( wiec nie wiem kiedy wczesniej uda mi sie obejrzec ten szpital. Ja sie boje ze wszystkich badan nie zdarze zrobic a tam wymagaja no nie ?? i chyba od 37 tygodnia przyjmuja.. ja tam nie mam lekarza neistety :(
 
O dobrze wiem o czym mówisz. Mi tez ciężko się ruszyć z domu, szczególnie w taką pogodę. Ja słyszałam że od 36 tyg. można przyjeżdżać, natomiast wcześniej nie ma sensu bo odeślą do innego szpitala, więc szkoda czasu. No wymagają te badania co podałam w liście. Podobno GBS nie każdy lekarz daje i trzeba zrobić na własną rękę - tak słyszałam, ale od swojego dostałam. Na lekarza to i tak nie wiadomo czy się trafi akurat jak się będzie rodzić, bardzo ważna jest reszta personelu która najwięcej czasu będzie z Tobą spędzać...a to też nie wiadomo na kogo się trafi :) agatkagadka leczysz się prywatnie czy państwowo?
 
Mnie tez ciezko sie ruszac! Co do twardnienia powinnas brac 6 x magnez, 3x dziennie po 2 tabletki Asmag Forte + jakis magnez z B6. mnie tez twardnial juz od 32 tc, ale ten magnez chyba pomogl, teraz juz malotwardnieje, bardziej mam juz skurcze przepowiadające, bo termin dokladnie za 2 tygodnie choc i tak juz siedze jak na tykającej bombie.
 
W ubiegłą sobote miałam atak tych skurczy, regularnie co 20 minut robił się twardy jak skała aż bolało i tak 2-3 godziny. Zażyłam sporo magnezu, ale w sumie nie wiem czy mi przeszło tak po prostu czy to magnez zaczął działać :) Biorę 2 tabl. magnezu 2 razy dziennie i zazwyczaj wystarcza :) Mama mi dzisiaj powiedziała że pierwsza ciąża z reguły jest przenoszona. A ja już się nie mogę doczekać :) więc chyba bliżej terminu umyje okna w całym mieszkaniu ;p
 
Mandyrynka : byłam wczoraj na ktg - i nic. Kolejne za tydzień, a tak bym chciała, żeby Maluch był już z nami na święta :tak: Jak się podniosę z łóżka to chyba zacznę generalne, wiosenne porządki ;)
 
Biorę magnez i to od połowy ciąży i na moje twardnienia średnio pomaga niestety :| chodze prywatnie do lekarki dzisiaj wizyta zobaczymy jakie abdania zleci, bo trochę jeszcze z tej strony mi brakuje. Mam nadzieję, że jak ich wszystkich nie będę miała to i tak mnie tak przyjmą na oddział.. no i dlatego modlę się, żeby do tego 36 tygodnia wytrzymać. Chociaż często się tak zdarza, że non stop problemy, a dziewczyny przenoszą ciążę więc zobaczymy jak to w moim wypadku :) a czy wam też dokucza taki ucisk w dole brzucha przy staniu ? mam wrażenie, że dzidzia zaraz wyskoczy hehe
 
Mandyrynka : byłam wczoraj na ktg - i nic. Kolejne za tydzień, a tak bym chciała, żeby Maluch był już z nami na święta :tak: Jak się podniosę z łóżka to chyba zacznę generalne, wiosenne porządki ;)


to pięknie!!!
ja ide na pierwsze KTG jutro, jak jest z terminami tam? trzeba czekać długo? Panie miłe?

Może w takim razie sie spotkamy:) ja mam wprawdzie na 3 kwietnia ale już czekam bo niby mam mega krotka szyjke i miekką.. wczoraj też bylam na USG i moja mala wazy 3kg, malutka bedzie no ale podobno w normie sie mieści.
 
Panie miłe ! Co do czekania - ja akurat trafiłam na kolejkę :( więc od 10:30 -13:00 tam byłam. Dwa aparaty do ktg i każde badanie 40 min, więc troszkę schodzi. Ale jak trafisz bez ludzi to szybciutko pójdzie :) Weź sobie książkę na wszelki wypadek :-D
Mój Maluch po usg 3,5 kg i ma być wysoki :-) hihi
 
reklama
Jak chodzi o ubranka dla dzieciaków to nie ma sensu nic brać. Dzidziusie są codziennie kąpane i przywozone w czyściutkich pachnących ubrankach ze szpitala.Ważne by mieć pampersy, chusteczki nawilżone i dla siebie podstawowe rzeczy hig. w tym kilka paczek podkładów Bella. Podkłądy na łóżko również są dostępne na oddziale. Kremik do pupki dla maleństwa dostaje się na oddziale.
Jak chodzi o laktator to ja miałam swój i kilka dziewczyn też. Jednym się przydawał innym nie - to juz sprawa indywidualna.
Przed wypisem można zostawić dobrowolną darowiznę dla dzieciaków - np. kilka ubranek, pieluchy tetrowe co kto może.
Kubek i sztućce warto mieć swoje ale jak ktoś nie ma to można o nie poprosić panią rozwożącą jedzenie.
 
Do góry