reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Praca

Holle

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Wrzesień 2019
Postów
201
witam zaczęłam prace w marcu , dostałam umowę na okres próbny na trzy miesiące (pół etatu)
umowa kończy mi się 31 maja , prawdopodobnie jestem 4-5 tygodniu ciąży , jak to jest z pracą ? , mogą mnie zwolnić ?
ile trzeba przepracować żeby dostać zasiłek ? , postaram się pracować jak najdłużej ale nie wiem jak to będzie (praca fizyczna , kasjer -sprzedawca )
 
reklama
Rozwiązanie
Jeśli wcześniej nie było zatrudnienia a jest to umowa o pracę to po miesiącu pracownik nabywa prawa do zasiłku chorobowego - pracodawca umowy zapewne nie przedłuży ale pracownik może iść wtedy na L4 (jeśli nie było pracy wcześniej to nie liczymy 12 miesięcy a miesiąc)
Ale ja pisałam o zasiłku dla bezrobotnych a nie zasiłku chorobowym.
Mogą Ci nie przedłużyć umowy. Zwolnić na obecnej również mogą. Zasiłek należy się po przepracowaniu 12 miesięcy (wlicza się w to kilka okresów składkowych czyli kilka prac przez ostatnie 1,5 roku). Ale wynagrodzenie musi być przynajmniej minimalne.
 
Jeśli tego 31maja będziesz w 12tygodniu ciąży to automatycznie umowa się przedłuża do dnia porodu. Jak nie, to to czy Ci przedluzy, to jego dobra wola. Z zasiłkiem z pup dokładnie nie pamiętam ale trzeba chyba mieć przepracowanych 12m przez ostatnie 18m (jakoś tak)
 
reklama
Mogą Ci nie przedłużyć umowy. Zwolnić na obecnej również mogą. Zasiłek należy się po przepracowaniu 12 miesięcy (wlicza się w to kilka okresów składkowych czyli kilka prac przez ostatnie 1,5 roku). Ale wynagrodzenie musi być przynajmniej minimalne.

Jeśli wcześniej nie było zatrudnienia a jest to umowa o pracę to po miesiącu pracownik nabywa prawa do zasiłku chorobowego - pracodawca umowy zapewne nie przedłuży ale pracownik może iść wtedy na L4 (jeśli nie było pracy wcześniej to nie liczymy 12 miesięcy a miesiąc)
 
Jeśli wcześniej nie było zatrudnienia a jest to umowa o pracę to po miesiącu pracownik nabywa prawa do zasiłku chorobowego - pracodawca umowy zapewne nie przedłuży ale pracownik może iść wtedy na L4 (jeśli nie było pracy wcześniej to nie liczymy 12 miesięcy a miesiąc)
Ale ja pisałam o zasiłku dla bezrobotnych a nie zasiłku chorobowym.
 
Rozwiązanie
Do góry