reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

problem z odstawieniem od piersi!

Dołączył(a)
3 Styczeń 2017
Postów
10
dziewczyny potrzebuje porady. Corka ma skończony rok,chce zakończyć kp w dzień wypije mm ale gdy kładziemy sie spać odrzuca butle i szuka cyca po przy nim zasypia i w nocy budzi sie tez na cyca ! Co robic jak to zmienić ? A i dodam.ze nie toleruje smoka
 
reklama
Rozwiązanie
Proszę :) Wyglądało to tak, że przed spaniem Synek jadł pierś (jak skończył rok to zaczął chętniej jeść kaszki na kolacje ale i tak do końca karmienia pierś była choćby symbolicznie), później kąpiel, Tata zabierał go i kładł się z nim na naszym łóżku a po czasie odkładał Synka do łóżeczka. Pierwszy tydzień był najcięższy, Mały płakał pierwszego wieczoru bez piersi 40 minut nim usnął mężowi. Ale już drugiego ok. 20. A po ok. miesiącu ja go usypiałam bez piersi na zmianę z mężem. A po 2 miesiacach zasypiał sam w swoim łóżeczku. Jest to trudne, bo miałam ochotę od razu do niego biec gdy tak płakał okrutnie ale się powstrzymałam. Warto było. Za dwa tygodnie zaczynam tę samą historię z Córeczką.

Biedronka
Chyba nie ma miłej i prostej porady. Twoja córeczka ewidentnie potrzebuje bliskości a pierś mamusi kojarzy jej się z poczuciem bezpieczeństwa. Jeżeli jesteś psychicznie gotowa, żeby ją całkowicie odstawić od piersi, to po prostu musisz postawić na konsekwencję. Dlatego przemyśl to. I jeśli dojdziesz do wniosku, że tego chcesz, to proszę - tu masz nasz artykuł, jak odstawić dziecko od piersi. U nas zadziałało. Powodzenia!
 
Z chęcią przeczytam ten artykuł bo obawiam się że mogę mieć niedługo podobny problem:-/

eMa87 a jeśli dziecko zasypia przy piersi to co robić? Budzić?
 
Jak ja odstawiałam Synka (miał rok i 3 miesiące ) to trwało to 5 dni . Na sam koniec zostały mi te nocne karmienia i było ich dużo - 5/6. Nie było prosto bo płakał okrutnie, ale byłam konsekwentna i się udało. Może być Ci ciężko na początku ale jeśli chcesz całkowicie odstawić to musisz wykazać się właśnie dużą dawką konsekwencji. Nie daj cyca w nocy, przytul, tłumacz przy tym dlaczego nie ma piersi (wiem, że to Maluszek ale już dużo rozumie ). Powinno się udać w 2-4 dni /noce. Powodzenia :)

Biedronka
 
Z chęcią przeczytam ten artykuł bo obawiam się że mogę mieć niedługo podobny problem:-/

eMa87 a jeśli dziecko zasypia przy piersi to co robić? Budzić?
Wiem, że nie do mnie pytanie ale się dołączę do odpowiedzi,bo też miałam ten problem z zasypianiem na piersi. Przez pierwsze karmienia próbowałam budzić, ale taki muluch to non stop przy cycu i albo je albo śpi i dałam spokój. Gdy syn skończył 10 miesięcy Mąż zaczął go kłaść spać i skończyło się zasypianie przy piersi. Córka niedługo kończy 10 miesięcy i też postapię podobnie bo przy pierwszym dziecku się sprawdziło. Syn dziś zasypia i śpi sam. Nie przychodzi do nas w nocy i nie budzi się wogóle. Mi się nie udało to rozbudzanie, ale w sumie uznałam, ze to w niczym mi nie przeszkadza:) I rozmawiając o tym z koleżankami karmiącymi i mamami z rodziny nie spotkałam jeszcze takiej, która rozbudza :)A temat był omawiany szeroko:)

Biedronka
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wiem, że nie do mnie pytanie ale się dołączę do odpowiedzi,bo też miałam ten problem z zasypianiem na piersi. Przez pierwsze karmienia próbowałam budzić, ale taki muluch to non stop przy cycu i albo je albo śpi i dałam spokój. Gdy syn skończył 10 miesięcy Mąż zaczął go kłaść spać i skończyło się zasypianie przy piersi. Córka niedługo kończy 10 miesięcy i też postapię podobnie bo przy pierwszym dziecku się sprawdziło. Syn dziś zasypia i śpi sam. Nie przychodzi do nas w nocy i nie budzi się wogóle. Mi się nie udało to rozbudzanie, ale w sumie uznałam, ze to w niczym mi nie przeszkadza:) I rozmawiając o tym z koleżankami karmiącymi i mamami z rodziny nie spotkałam jeszcze takiej, która rozbudza :)A temat był omawiany szeroko:)

Biedronka
Dziękuję za odpowiedź:-) mąż kładł ja do spania i usypial, a co jadła przed tym? Pierś czy coś innego?
 
Proszę :) Wyglądało to tak, że przed spaniem Synek jadł pierś (jak skończył rok to zaczął chętniej jeść kaszki na kolacje ale i tak do końca karmienia pierś była choćby symbolicznie), później kąpiel, Tata zabierał go i kładł się z nim na naszym łóżku a po czasie odkładał Synka do łóżeczka. Pierwszy tydzień był najcięższy, Mały płakał pierwszego wieczoru bez piersi 40 minut nim usnął mężowi. Ale już drugiego ok. 20. A po ok. miesiącu ja go usypiałam bez piersi na zmianę z mężem. A po 2 miesiacach zasypiał sam w swoim łóżeczku. Jest to trudne, bo miałam ochotę od razu do niego biec gdy tak płakał okrutnie ale się powstrzymałam. Warto było. Za dwa tygodnie zaczynam tę samą historię z Córeczką.

Biedronka
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry