reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z "ojcem " dziecka

K

karo88*

Gość
Mam problem potrzebuje porady urodziłam 26 kwietnia pierwsze dziecko gdy dowiedziałam się że jestem w ciąży już nie byłam z partnerem ...nie uznał dziecka na akcje urodzenia jest na moim nazwisku w ciąży do niczego się nie dokładał nie pomagał nic nie kupił teraz rąk samo nic nie dostałam od niego i nagle mi grozi że chce widzieć dziecko że przyjdzie z policja ma dobrego prawo ??! Teraz ? Jak przychodził to przychodził pijany rzucał w okna mi pomidorami itp kopał w drzwi ..czy może id tak wejść z policją mi do domu ??
 
reklama
Mam problem potrzebuje porady urodziłam 26 kwietnia pierwsze dziecko gdy dowiedziałam się że jestem w ciąży już nie byłam z partnerem ...nie uznał dziecka na akcje urodzenia jest na moim nazwisku w ciąży do niczego się nie dokładał nie pomagał nic nie kupił teraz rąk samo nic nie dostałam od niego i nagle mi grozi że chce widzieć dziecko że przyjdzie z policja ma dobrego prawo ??! Teraz ? Jak przychodził to przychodził pijany rzucał w okna mi pomidorami itp kopał w drzwi ..czy może id tak wejść z policją mi do domu ??

Skoro nie uznał dziecka nie ma żadnych praw. Prawnie jest dla niego obca osoba. Oczywiście może w każdej chwili złożyć do sądu wniosek o ustalenie ojcostwa, kontaktów i wtedy to się zmieni.
Równie dobrze ty możesz wystąpić o ustalenie ojcostwa, alimentów, kontaktów.
 
Skoro nie uznał dziecka nie ma żadnych praw. Prawnie jest dla niego obca osoba. Oczywiście może w każdej chwili złożyć do sądu wniosek o ustalenie ojcostwa, kontaktów i wtedy to się zmieni.
Równie dobrze ty możesz wystąpić o ustalenie ojcostwa, alimentów, kontaktów.
Dokumenty złożone czekam na rozprawę ....czyli nie może przyjść z policja i zadać zobaczyć dziecka ???
 
reklama
Jeżeli nie uznał dziecka, to nic Ci nie może zrobić, bo w dokumentach nie widnieje jako ojciec. Za każdym razem jak będzie przychodził pijany wzywaj policję dla własnego spokoju i w razie jakby chciał złożyć wniosek o ustalenie ojcostwa i widzeń z dzieckiem będziesz miała dowody na to, żeby ograniczyć mu prawa ojcowskie
 
reklama
Do góry