reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z rozszerzaniem diety - niemowle 5 mcy

Magdalenka16

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Grudzień 2019
Postów
1 028
Witam.
Synek skończył 5 mcy .za radą pediatry mam mu rozszerzać dietę bo ogólnie z niego niejadek na mleko.jest na mm - hipp. Kiepsko je i małe porcje, dlatego pediatra zaproponowała aby spróbować mu dawać juz pokarmy łyżeczka. Niestety Maly nie chce nic. Deserki kaszki i warzywa nie smakują. Nawet buzi nie chce otworzyć. Zaciśnięte wargi ze nawet wepchnac się nie da by tylko spróbował. Raz udało mi się trochę banana mu dać i tyle zjadł pół łyżeczki i tyle. Próbuje codziennie i nic. Juz nie mam pomysłu co robię źle. Łyżeczki mam chyba 3 i każda jest beeee. Mialyscie podobnie?
 
reklama
@Magdalenka16 daj małemu czas, nic na siłę. Mój żarłok pochłaniał duże ilości mleka, na początku rozszerzania diety potrafił zjeść całą michę zupy. Teraz mu się odmieniło. Je mało, nie zawsze ma ochotę na próbowanie. No i ok. Ma czas. Nie będę mu wciskać na siłę, bo się zniechęci. Widocznie taki etap.
Trzymam za Was kciuki ✊✊✊ By Ci ładnie przybierał, a ty żebyś nie osiwiała z nerwów 👅
 
reklama
@Magdalenka16 daj małemu czas, nic na siłę. Mój żarłok pochłaniał duże ilości mleka, na początku rozszerzania diety potrafił zjeść całą michę zupy. Teraz mu się odmieniło. Je mało, nie zawsze ma ochotę na próbowanie. No i ok. Ma czas. Nie będę mu wciskać na siłę, bo się zniechęci. Widocznie taki etap.
Trzymam za Was kciuki ✊✊✊ By Ci ładnie przybierał, a ty żebyś nie osiwiała z nerwów 👅
Tylko ze on nawet buzi nie chce otworzyć. Zaciśnie mocno i koniec.do tej pory kropelki i leki z rana dawałam mu na łyżeczkę i jadł a od wczoraj nawet i leków nie chce.
 
@Magdalenka16 uważam, że taki etap. Odpuść sobie na jakiś czas, skoro gastrolog niczego nie znalazł. Daj mu odpocząć od próbowania, bo się tylko zniechęci i będziesz miała problemy z podawaniem leków z łyżeczki. Myślę, że jak nie 2 tygodnie, to chociaż tydzień bez żadnych prób. Trzymam za Was kciuki ✊✊✊
 
Do góry