reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z wysokim podporem

reklama
Już sama nie wiem co myśleć. Na ostatniej wizycie Pani fizjoterapeutka powiedziała, że w sumie ona mogłaby go ćwiczyć ,ale bez sensu żeby płakał przez godzinę 😑
Żaden fizjoterapeuta pracujacy z moim Synkiem nie zwracał większej uwagi na płacz. Jeśli płakał za bardzo to zmieniał ćwiczenie lub oddawał go mi na chwilę, a później kontynuował ćwiczenia
 
A powiedz jak ćwiczenia z fizjo? Mój na każdej wizycie wpada w histerię i ciężko z nim cokolwiek zrobić. Boje się, że nic sie nie uda wypracować....
Jest różnie. Zaczynaliśmy jak mial 8 tygodnii, wiec dla niego byla to rutyna i było bez płaczu. Jak się zorientował, kto swoj, kto obcy, to zaczął plakac. Moj syn jest nietypowy, bo placze, a jednocześnie ćwiczy. Ale u nas bylo na poczatku dużo masaży i dzialania na mieśniach, a cwiczenia ruchowe robilam juz ja w domu, więc czy był płacz, czy nie to efekty były zawsze.
 
No ale chyba chcesz, by zaczął się prawidłowo rozwijać? Wg mnie płacz nie może być wymówką 🤷‍♀️
Na szczepieniach, pobraniu krwi u tysiąca specjalistow (wcześniak, miesiąc na intensywnej po porodzie), też płakał, ale są rzeczy wazne i wazniejsze. Sam by sobie nie poradził na pewno.
 
Mój też wcześniak - ale bez pobytu na intensywnej terapii ;-)

Teraz chodzę do fizjo ze starszą córką (ale ona ma już 12 lat), więc czekam na korytarzu - i szczerze powiem, że chyba nie ma dziecka, które by nie płakało podczas zajęć...

edit. Przypomniał mi się jeden chłopiec - ok 2 lat - który z wielką radością biegł na zajęcia ;-)
 
Co do płaczu to zależy jakie macie nastawienie do wychowania. Nasz fizjo nam powiedział, że dzieci generalnie nie lubią ćwiczeń (jak większość ludzi), ale w odróżnieniu od dorosłych nie zmuszą się do czegoś, co będzie dla nich dobre, bo nie mają takiego myślenia. Nie chcą, więc nie robią, a jak muszą, to płaczą. Do mnie jego argumentacja przemówiła, bo i ja uważam, że życie jest jakie jest i trzeba się czasem zmuszać do nieprzyjemnych rzeczy i uczyć tego dziecko, zamiast usuwać mu spod nóg przeszkody jak tylko piśnie.

Natomiast zdarzają się też rodzice, którzy uważają, że na przykre nauki przyjdzie czas (kiedy?) i uciekają od fizjo, który/a nie zwraca uwagi na płacz i robi swoje, bo twierdzą, że nie pozwolą się nikomu znęcać nad dzieckiem i że ta osoba "nie ma podejścia".

Koniec końców najważniejsze, żeby dziecko nadrobiło zaległości w rozwoju 🤷‍♀️
 
Hej. U nas w sumie bez zmian. Byliśmy na konsultacji u drugiego fizjoterapeuty. Pani stwierdziła,że neurologicznie i ruchowo jest wszystko ok. Synek Potrafi robić podpór przy ćwiczeniach, ale na tym się kończy. Nie lubi tej pozycji . Pani stwierdziła że jest bardzo zawzięty i uparty (bardzo płakał przy ćwiczeniach, chociaż żadna krzywda się mu nie działa). pokazała nam 3 ćwiczenia ,które robimy codziennie od tygodnia i niestety postępów większych nie widzę . Z siadem też jest problem,nie siedzi sam i nie próbuje nawet, zresztą bez podporu to raczej nieosiągalne. Zaraz 11 m-cy na liczniku.... Martwię się,bo od września idzie do żłobka ,a nawet nie siedzi.
Może któraś mama miała podobny problem?Może powinnam się jeszcze z kimś skonsultować?
Cześć, mam podobny problem. Chętne dowiem się jakie ćwiczenia zaleciła Wam fizjo i jak potoczyła się dalej Wasza historia. Czy mogłabym się z Tobą skontaktować poza forum bb?
 
reklama
Cześć, mam podobny problem. Chętne dowiem się jakie ćwiczenia zaleciła Wam fizjo i jak potoczyła się dalej Wasza historia. Czy mogłabym się z Tobą skontaktować poza forum bb?
Ale ćwiczenia, które dostała Autorka nie oznaczają, że powinniście mieć te same. Skonsultuj się z fizjo i niech dobierze ćwiczenia do dziecka.
 
Do góry