reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

problemy z kupą i gazami

Czesc

Ja jak mialam takie problemy z dzieckiem to zaczelam pic koper wloski (jest okropny) pomaga malenstwu odrazu jak tylko przejdzie do mleka.Na poczatku pilam rano i wieczorem pozniej tylko rano a teraz moj synek ma 5 miesiecy i wogole juz go nie uzywam.
Napewno pomoze sprobuj.

pozdrawaim
 
reklama
olgab moja corcia tez z poczatku robila kilka razy dziennie kupki.Pozniej raz na kilka dni a odkad zostaly jej wprowadzone nowe pokarmy inne niz tylko cycus to moge powiedziec ze teraz robi kupke codziennie.Tylko czasami zdarzy sie jej jednodniowa przerwa.A tez nigdy nie miala zaparc,bolow brzuszka itd.
 
Ja również polecam picie koperku (mi smakuje:) oraz podnoszenie dziecka do pionu po każdym karmieniu " do odbicia" powietrza, które połknęło w trakcie ssania.
 
moja coreczka ma problem z kupkami od 1 miesiaca teraz ma 3 i kupek codziennie nie ma .Ja miala 1-2 miesiace to plakala przy gazach i kupce.Lekarz kazal dawac czopki kiedy kupki dlugo nie ma a mala wyraznie sie meczy.WIec dawalam czopek oczywiscie zaniedlugo kupka potem czekalam az kupa bedzie samoistnie.A obecnie kupka jest co 3-5 dni o konsystencji musztardy ale moaj coreczka nie placze i nie prezy brzuszka wiec jest ok
 
Ja walczyłam z brakiem kupki prawie trzy m-ce, czopka nie chciałam dawać bo się dziecko przyzwyczaja i przeczytałam tu na forum, że na brak kupik podaje się dzieciom syropek lactulosum, kupiłam, dawałam przez dwa tyg i mój problem zniknął jak ręką odjać. Majka robi codziennie kupkę, w ogóle się przy tym nie męcząc a ja jestem przez to o niebo spokojniejsza
 
anaconda - a od jakiego wiku można podawać
Mój mały też robi rzadko kupki - najpierw robił kupki co 2 dni - oststnio co 4-5 dni.
Kupki są o konsystencji musztardy i robi bez wysiłku - lekarka mówiła, ze jest OK
 
A mnie położna poleciła taką cienką gumową rureczkę (do nabycia w Czechach - nie wiem czy u nas też), która służy do odgazowania dzieciaczka. Bardzo się sprawdziła przez pierwsze 1,5 miesiąca - maluszek do tej pory nie miał kolki, a z gazami już też nie ma problemu. Świetna rzecz - polecam :) :) :). Przy pierwszym dziecku nie wiedzieliśmy o tym wynalazku, córa strasznie się męczyła, bo inne metody nie pomagały :(
 
Zapomniałam dodać, że w Czechach nazywa się to TROUBICKA :laugh:. Do tego przy każdym przewijaniu smarowałam dziecku brzuszek żelem Flatulin (też z Czech). Dodam jeszcze, że można też tam kupić coś podobnego do Fridy (aspirator do noska), nazywa się to odsavacka hlenu - działa na tej samej zasadzie co Frida, ale kosztuje dosłownie grosze, a więc po co przepłacać.... :) :) :)
 
Witam mam pytanko czy to normalne ze moja córa w ciagu dnia nieraz budzi sie co godz i caly czas je czy moge miec malo pokarmu i sobie nie pojada?? no i mam problem z kupka za kazdym razem jak sie budzi to steka ale kupka nie chce wyjsc czy mam jej jakos pomoc czy ja zostawic w spokoju bo prawda jest ze za ktoryms tam razem zrobi ją
 
reklama
Witam
Mam maly problem od wczoraj mam biegunke i zastanawiam sie jaki lek moge zastosowac (moze wegiel) a zeby nie zaszkodzilo mojej coreczce karmnie ja piersia i obawiam sie zeby ona nie dostala biegunki i sie nie odwodnila.dziekuje za pomoc i pozdrawiam wszystkie mamy wraz z malenstwami :)
 
Do góry